- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
s lankem ne a bez lanka ano? proč?
Zdarec chlapi, s vláčkou začínám ale neco mi dnes zavrtalo hlavou... Jsem na revíru kde jsou candáti a štiky, z toho důvodu při vláčení jakoukoli nástrahou ( dnes spíše gumama) používám lanko ale záběry se nedostavily, pak jsem lanko sundal a druhej nához a přišel okoun, pak po pár náhozech a candoš, pak další...nevíte někdo proč to s tím lankem nechtěli??
Autor diskuse: carp_bull - Profil , 7.10.2012 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NPaulus - Profil | Út 9.10.2012 7:49:42
Butchi >> Já kašlu na kulturu, jde mi zcela a výhradně o ty štíčata.
NButchi - Profil | Út 9.10.2012 7:46:44
splavek >>
Mně se tohle taky docela stávalo. A můžu potvrdit, že na ten tenčí vlasec jsem často tu štiku vytáhnul, ale to nebyl cílený lov. Nějak jí to prostě zajelo mezi zuby či co, že to prostě neuťafla.
Myslím, že ty lanko debaty se točí hlavně kvůli trojháku, štik není nějak přehršel, tak ať nechcípne se sešitou hubou někde pod břehem. Jde přece hlavně o tu kulturu :-)
Mně se tohle taky docela stávalo. A můžu potvrdit, že na ten tenčí vlasec jsem často tu štiku vytáhnul, ale to nebyl cílený lov. Nějak jí to prostě zajelo mezi zuby či co, že to prostě neuťafla.
Myslím, že ty lanko debaty se točí hlavně kvůli trojháku, štik není nějak přehršel, tak ať nechcípne se sešitou hubou někde pod břehem. Jde přece hlavně o tu kulturu :-)
NDěda Lebeda - Profil | Út 9.10.2012 7:27:07
Anýzový dědek >> protože je otvíráte víc, než má ten materiál šanci upružit a nebojte, chod nástrah příliš neovlivňují, neradím, pouze píši svůj názor, ale také se mohu mýlit.
Používám podobný typ karabin různých výrobců a ještě jsem za ty léta nerozlomil jedinou, bude to v rukou.
Jen bych potřeboval dovysvětlit, jak je třeba umět nástrahu správně prezentovat, aby byla pro dravce lákavá, jak na to ?
Děkuji Vám za odpověď
Používám podobný typ karabin různých výrobců a ještě jsem za ty léta nerozlomil jedinou, bude to v rukou.
Jen bych potřeboval dovysvětlit, jak je třeba umět nástrahu správně prezentovat, aby byla pro dravce lákavá, jak na to ?
Děkuji Vám za odpověď
NŽádňas - Profil | Po 8.10.2012 23:30:07
A za druhý pořád nechápu co se tu řeší... psal jsem to už dole. Microwire,technosteel pokud chytáš tam kde je čistá voda a máš strach že ryby vidí klasická lanka a je po problému. Fluoše a silný monofily nebrat pokud jdeš po štikách. Hotovo co k tomu víc pořád řešit? :)
NŽádňas - Profil | Po 8.10.2012 23:27:46
augustus12 >> až to ta štika vezme znovu a nechytí koncový trojhák ale oba trojháky bude mít pěkně hluboko a z huby jí bude čouhat silon kterej okamžitě při prvním výpadu cvakne tak se budeš divit. Potom už odplave tak max chcípnout ;)
Nnofish - Profil | Po 8.10.2012 23:04:55
afjee >> nestíhám, vem to za mě. Domluv s netipou natočení vodea, jak vodit woblera, aby se ryba chytla na koncový trojhák..........
Nafjee - Profil | Po 8.10.2012 22:53:00
Paulus >> Vzala to za koncový trojhák a wobler sloužil vlastně jako lanko.
Co na tom nechápeš? :o)))))))))
Co na tom nechápeš? :o)))))))))
NMichal - Profil | Po 8.10.2012 22:46:40
šeptal >> nerozčiluj se, prdne ti cévka a budeš slintat do polštáře :-)
Naugustus12 - Profil | Po 8.10.2012 22:40:15
ja chytil v sobotu krásnou štiku 80 cm na woblera a bez lanka. vzala to za koncový trojhák a vlastně wobler sloužil jako lanko, k silonu se nedostala, wobler se krasne vyndal a stika po nutnem foto odplavala opet do vodniho domova bez problemu :)
Nšeptal - Profil | Po 8.10.2012 21:55:11
Dopikače, jak může lanko ovlivnit chod nějakýho smáčka, nebo twistera? Toho kdybych vodil na struně od piana, tak je to putna, protože u prvního jde o jeho pohyb vodou bez výraznějšího pohybu jednotlivých částí nástrahy a u druhýho pracuje ocásek, na jehož práci má kulový vliv to, co je navázný před hákem s olověnou hlavou.
NAnýzový dědek - Profil | Po 8.10.2012 21:29:20
Rybkin >> Bláža >> Díky oběma , podívám se po nich , popř. je koupím na netu.
NRybkin - Profil | Po 8.10.2012 21:27:35
Anýzový dědek >> Dá se do nich dobře navlect vše,kupuju je taky
NBláža - Profil | Po 8.10.2012 21:26:51
Anýzový dědek >> Všechno se dá, musíš tu sestavu co nejvíc zjednodušit....
NAnýzový dědek - Profil | Po 8.10.2012 21:25:41
Bláža >> ty jsem ještě nezkoušel, dají se na ně navléct woblerky? a Neovlivňuje to moc jejich chod?
NBláža - Profil | Po 8.10.2012 21:21:03
Anýzový dědek >> Ještě jsem zkoušel tyhle, a taky dobrý...
http://www.parys.cz/karabinka-fastlock-snap-10ks-v-baleni-.php?_ShopSearch[SearchType]=0&PaggingValues=2:20:3;
http://www.parys.cz/karabinka-fastlock-snap-10ks-v-baleni-.php?_ShopSearch[SearchType]=0&PaggingValues=2:20:3;
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
12:40NDivoký potočák nebo granulák? 59
12:18NFotky ryb pouze na přívlač 107189
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














