- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výběr prvního feedrového prutu i s navijákem
Rozhodl jsem se pořídit si svůj první feedrový prut i s navijákem, ale i po přečtení několika vláken zde stále tápu a nemůžu se rozhodnout.
Prut budu používat na velkých vodních nádržích (přehradách) tudiž má představa je kategorie heavy, vrhací zátěž nad 100g, délka min. 390cm, špicová akce pro delší hody. S navijákem je to horší, tápu ještě víc, jen velikost si představuji 40-50 jinak se nebráním ničemu, může být provedení s přední brzdou nebo zadní s bojovou.
S cenou bych se za prut a naviják chtěl vlést do cca 4000kč. Zkrátka aby prut snesl těžší odhozy a byl schopen delších hodů a k tomu adekvátní naviják.
Budu rád za každý tip, věřím že na základě toho se konečně pro něco rozhodnu.
Prut budu používat na velkých vodních nádržích (přehradách) tudiž má představa je kategorie heavy, vrhací zátěž nad 100g, délka min. 390cm, špicová akce pro delší hody. S navijákem je to horší, tápu ještě víc, jen velikost si představuji 40-50 jinak se nebráním ničemu, může být provedení s přední brzdou nebo zadní s bojovou.
S cenou bych se za prut a naviják chtěl vlést do cca 4000kč. Zkrátka aby prut snesl těžší odhozy a byl schopen delších hodů a k tomu adekvátní naviják.
Budu rád za každý tip, věřím že na základě toho se konečně pro něco rozhodnu.
Autor diskuse: AproXim - Profil , 29.9.2012 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
nofish - Profil | Ne 7.10.2012 21:52:12
Jovánek >> jen si dovolím....
nad tím navijákem bych se radši zamyslel. Silně pčipomíná spro passion, které jsou za poloviční cenu. Pravda, bez náhradní cívky (kromě jednoho e-shopu). :-)
nad tím navijákem bych se radši zamyslel. Silně pčipomíná spro passion, které jsou za poloviční cenu. Pravda, bez náhradní cívky (kromě jednoho e-shopu). :-)
krusell - Profil | Ne 7.10.2012 21:45:34
paia >> Na feedru mám vždy povolenou brzdu, protože nevím co zabere a při kmenovém vlasci 0,16 a návazci 0,12 nechci riskovat, tak feedrem vůbec nesekám a jen při jízdě nebo při záběru pouze přibrzďuji nebo přidržuji cívku prstem a potom děj se děj,a dle náporu ryby si zvolím jednu z variant.
paia - Profil | So 6.10.2012 22:40:38
poky82 >> 80 metrů fakt nejde, radši se probuď z té diskotéky... ;o)
paia - Profil | So 6.10.2012 21:50:52
poky82 >> naštěstí už beasty nemám, vyměnil jsem je za lepší koně ze stáje Trabucco, takže těch 80 metrů nevyzkouším, ale jednoduše to stejně není možné, leda, že by jsi košík odpaloval katapultem.
Juraj - Profil | So 6.10.2012 21:17:48
poky82 >> Tak to omluva i z mojí strany. Nečtu všechno. Přelít jsem to očima a tvůj zápis mi padl do oka.
poky82 - Profil | So 6.10.2012 21:15:02
Juraj >> ja sem se za to pak omluvil. Tu spickovou akci jsem prehlidl.
Juraj - Profil | So 6.10.2012 21:07:39
poky82 >> Beast v mediu a špičková akce, jde do kupy asi jako neúplatný politik. Přečti si zadání. Že to tam hodíš ty MM, čabi a pár lidí v republice, neznamená, že to stejně zvládne většina. Pokud AproXim není přeborník v házení, poslechne -li tvé rady, tak tě bude proklínat. Přečti si zadání. SE ŠPIČKOVOU AKCÍ! Ty mu doporučuješ pomalu jednu z top žvejkaček na trhu. Pokud chce chytat standartně ve vzdálenosti, kterou uvádí, tak nejde jen o nához. Než při záseku pohne 40 g krmítkem, tak aby se nejlíp převrátil i s židlí na záda. :-))
To je dobrý tak pro pletenku.
Taky už jsem slyšel jednoho tvrdit 60g a futro není problém. Když jsem mu půjčil svůj košík, tak to problém byl. Ono totiž při 60 g zátěži je mezi 0,3 dcl a 0,7 dcl dost podstatný rozdíl.
To je dobrý tak pro pletenku.
Taky už jsem slyšel jednoho tvrdit 60g a futro není problém. Když jsem mu půjčil svůj košík, tak to problém byl. Ono totiž při 60 g zátěži je mezi 0,3 dcl a 0,7 dcl dost podstatný rozdíl.
poky82 - Profil | So 6.10.2012 19:54:33
paia >> 40g a futro neni vubec problem. K tem 80m to dostat jde. Myslim,ze i MM to muze potvrdit. Na hodne proudne vode mam 60g a futro a lita to taky ok. To ale hazu jen tak 25m. Mozna se jen bojis do toho oprit. Bez k vode a naloz tomu prutu. Asi budes cucet co ten prut dokaze.
paia - Profil | So 6.10.2012 17:02:09
kubah >> a proč bych měl mít povolenou brzdu, já ji chci mít seřízenou tak, abych mohl bezproblémově zaseknout, aniž bych se o naviják vůbec staral!
Rytíř - Profil | So 6.10.2012 14:59:41
kubah >> tak mam brzdu seřízenou na to aby zvládla první nápor ryby(nikdy nevíš co tě zabere) a nechytám pod nohama:-)Nikdy jsem neměl problém u zdolávání s přední brzdou povolit nebo utáhnout.Ovšem v kombinaci s Beastem může být natvrdo...
EDIT:Ale jasný,že při baitu to takhle udělam s vlascem pokad budu u feederu chrápat:-)
EDIT:Ale jasný,že při baitu to takhle udělam s vlascem pokad budu u feederu chrápat:-)
kubah - Profil | So 6.10.2012 14:55:53
Rytíř >> přece nejseš vůl, abys nechytil vlasec k prutu, ne? :-))
kubah - Profil | So 6.10.2012 14:49:11
paia >> Operace navíc? :-))
No, pokud budeš chytat s přední brzdou a povolenou cívkou - tak bude bait daleko rychlejší.
No, pokud budeš chytat s přední brzdou a povolenou cívkou - tak bude bait daleko rychlejší.
Rytíř - Profil | So 6.10.2012 14:47:33
Hoši já vám nevim,v zadání otázky je,špičková akce,vy znáte Beasta se špičkovou akcí???
Jovánek - Profil | So 6.10.2012 14:44:31
AproXim - >> Zkus se podívat taky na tenhle prut, nemyslím, že by nevyhovoval. Sice má jen 3.80m a je dražší, ale asi bude suprovej.
http://www.rybarkrepelka.cz/produkt/3039-prut-shimano-beastmaster-bx-126-commercial-feeder.html
A na prut bych nasadil třeba tohle:
http://www.tropicliberec.cz/predni-brzda/navijak-ryobi-ecusima-4000
Celkově by tě to vyšlo jen o 900 kč víc, než je tvůj limit.
http://www.rybarkrepelka.cz/produkt/3039-prut-shimano-beastmaster-bx-126-commercial-feeder.html
A na prut bych nasadil třeba tohle:
http://www.tropicliberec.cz/predni-brzda/navijak-ryobi-ecusima-4000
Celkově by tě to vyšlo jen o 900 kč víc, než je tvůj limit.
Sven - Profil | So 6.10.2012 14:15:28
AproXim - >> pokud si ještě na feeder nechytal a chceš si to užít, pořiď si nějaké medíčko.
Třeba právě toho Beasta M. Shodou okolností jsou i v nabídce bazaru.
Kupovat feeder, prvoplánově k dálkovým hodům je nesmysl.
Feeder není samospásná metoda a jeho přednosti vyniknou právě v lovu na kratší až střední vzdálenosti.
Na velké vzdálenosti bych použil prut k tomu určený, tedy kaprák.
Naviják bych volil s přesně stavitelnou, jemnou brzdou, třeba nějaké SPRO, řady Arc (Red, Blue. Black.....)
Třeba právě toho Beasta M. Shodou okolností jsou i v nabídce bazaru.
Kupovat feeder, prvoplánově k dálkovým hodům je nesmysl.
Feeder není samospásná metoda a jeho přednosti vyniknou právě v lovu na kratší až střední vzdálenosti.
Na velké vzdálenosti bych použil prut k tomu určený, tedy kaprák.
Naviják bych volil s přesně stavitelnou, jemnou brzdou, třeba nějaké SPRO, řady Arc (Red, Blue. Black.....)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNFeederařina na řece 64328
StNPickermánia-ultra light fishing 49069
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...











