- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Method, průběžka, paternoster nebo jiná montáž
Jakou z těchto metod/montáží pro feeder preferujete?
Která se mám nejvíce osvědčila pro kombinovaný lov? (kaprů i bílé ryby)
Používáte method krmítka pro klasickou položenou?
Podělte se o postřehy, srovnání, doporučení a vše kolem těchto montáží
Foto dokumentace vítaná
Která se mám nejvíce osvědčila pro kombinovaný lov? (kaprů i bílé ryby)
Používáte method krmítka pro klasickou položenou?
Podělte se o postřehy, srovnání, doporučení a vše kolem těchto montáží
Foto dokumentace vítaná
Autor diskuse: mates202 - Profil , 17.7.2012 feeder - techniky lovu
Jakou netodu nejraději používáte u feederu?
A) Method21%
B) jinou průběžnou58%
C) Paternoster18%
D) jinou pevnou1%
E) úplně jinou montáž2%
Od 17.7.2012 hlasovalo 245 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
30x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nmipa - Profil | Út 17.7.2012 19:20:53
iPetulak >> ... já vím, však ono se uplatnění vždycky najde ... a hned několik ... :-)))
NiPetulak - Profil | Út 17.7.2012 19:11:46
mipa >> Klasika je taky potřeba! :-) Method používám na malých stojatých vodách. Klasiku potom na řekách a "velkých" vodách, nebo tam, kde chci krmit živou.
Nmipa - Profil | Út 17.7.2012 18:59:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
mates202 - >> jak to tady tak čtu, tak už snad nikdo a nikdy nebude potřebovat "klasiku" ... a že já jí mám tak na 10 let ... :-))))
Nkicker - Profil | Út 17.7.2012 18:43:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Po desiatich rokoch intenzívneho feedrovania som od klasických montáží a nástrah upustil a keď už (samozrejme na malé výnimky), tak chytám len method feeder (flat method).
Dôvod je prozaický - napr. na kostné červy s klasickým krmítkom nachytám takmer vždy a všade, no už necítim potrebu chytať rybu a rybou bez ohľadu na ich veľkosť. Teším sa síce z každého úlovku, ale chytiť (popichať, ochytať) niekoľko desiatok rýb (rybiek) za rybačku nie je aj s ohľadom na ne samotné mne povôli.
Vďaka technike method feeder sa mi podarilo do istej miery selektovať ryby. Keď porovnám svoje úlovky napr. kapra na NAŠICH vydrancovaných vodách predtým a teraz, tak to je "nebe a dudy". A nielen kapor, ale ja krásne liene, lopaty, karasy a pod.
Vyskúšal som si aj lov klasicky na ťažko s method feedrom a zostal som pri ňom. Používam prúty typu "barbel", kde mám na výber buď feedrovú špicu alebo "normálnu" a pri správnej montáži takmer nevidieť rozdiel.
Každá voda, každé ročné obdobie si vyžaduje isté zmeny, ale mne spravidla funguje krátky nadväzec z FC alebo splietanej šnúrky, pevná montáž, krmítka okolo 35-45 g a nástraha mimo hák.
V každom prípade nie je táto technika všemohúca a hodí sa len na určité typy vôd. Kto si to uvedomí, chytá, kto nie, trepe o srkačkách, od údajnej nefunkčnosti, vyhodených peniazoch atď.
Dôvod je prozaický - napr. na kostné červy s klasickým krmítkom nachytám takmer vždy a všade, no už necítim potrebu chytať rybu a rybou bez ohľadu na ich veľkosť. Teším sa síce z každého úlovku, ale chytiť (popichať, ochytať) niekoľko desiatok rýb (rybiek) za rybačku nie je aj s ohľadom na ne samotné mne povôli.
Vďaka technike method feeder sa mi podarilo do istej miery selektovať ryby. Keď porovnám svoje úlovky napr. kapra na NAŠICH vydrancovaných vodách predtým a teraz, tak to je "nebe a dudy". A nielen kapor, ale ja krásne liene, lopaty, karasy a pod.
Vyskúšal som si aj lov klasicky na ťažko s method feedrom a zostal som pri ňom. Používam prúty typu "barbel", kde mám na výber buď feedrovú špicu alebo "normálnu" a pri správnej montáži takmer nevidieť rozdiel.
Každá voda, každé ročné obdobie si vyžaduje isté zmeny, ale mne spravidla funguje krátky nadväzec z FC alebo splietanej šnúrky, pevná montáž, krmítka okolo 35-45 g a nástraha mimo hák.
V každom prípade nie je táto technika všemohúca a hodí sa len na určité typy vôd. Kto si to uvedomí, chytá, kto nie, trepe o srkačkách, od údajnej nefunkčnosti, vyhodených peniazoch atď.
Nmates202 - Profil | Út 17.7.2012 18:42:30
iPetulak >> ten název method mix proto, že je to určené pro method krmítka = směs dobře drží a hlavně je hodně aromatická
Nmates202 - Profil | Út 17.7.2012 18:40:52
moskyt >>
no ten kdo to vynalezl, to tak nazval o:))
jinak method je anglicky metoda, tak třeba pro to?
no ten kdo to vynalezl, to tak nazval o:))
jinak method je anglicky metoda, tak třeba pro to?
Nmoskyt - Profil | Út 17.7.2012 18:33:59
mates202 >> Dík, viz zápis níže :-). Já ten způsob znám, ale nějak mi uniklo, proč se tomu tak říká :-).
NiPetulak - Profil | Út 17.7.2012 18:32:15
moskyt >> Tak to se přiznám, že bych taky rád věděl :-). Už jenom proto, proč se třeba říká "method mix".
Nmoskyt - Profil | Út 17.7.2012 18:30:20
iPetulak >> Dík, ale spíš jsem myslel, proč se tomu tak říká, proč zrovna method :-).
Nmates202 - Profil | Út 17.7.2012 18:29:30
moskyt >>
Přesně tak, mrkni se na zmiňované video a jde způsob, krmítka, podání nástrahy a také o to, že methodové krmné směsi jsou velmi aromatické, proto stačí tak málo krmení, ale ty jsou celkem cenově náročné a dají se využít alternativní směsi, třeba od Václavíka, vše potřebné je v tom videu od MM
Přesně tak, mrkni se na zmiňované video a jde způsob, krmítka, podání nástrahy a také o to, že methodové krmné směsi jsou velmi aromatické, proto stačí tak málo krmení, ale ty jsou celkem cenově náročné a dají se využít alternativní směsi, třeba od Václavíka, vše potřebné je v tom videu od MM
Nmipa - Profil | Út 17.7.2012 18:25:56
Rytíř >> většinou u nás chytám řeku či stoják max. +/- 5m a "drží" dobře ... těch tvých 10m + nevím ... stoják to asi vydrží, ale řeka - snad podle proudu ??????? musí se to vyzkoušet ... :-)
NRytíř - Profil | Út 17.7.2012 18:19:47
mipa >> mě šlo u datazu hlavně o to,že při větší hloubce,např.10m tak třeba větší část krmení se dostane ven,než dopadne krmítko na dno,protože není uzavřené jak klasiský košík,spirála drátěná atd.Abys nemusel dělat moc lepivou směs.
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NPickermánia-ultra light fishing49075
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NMethod feeder a vše kolem něj40292
NFeederařina na řece64338
NTimár Mix vnadicí směsi1351
NVše kolem parmových prutů Bárbel.6058
NPreston - vše kolem této značky.4055
NLov dravců na feeder849
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
9:43NPickermánia-ultra light fishing 49075
8:13NFeederařina na řece 64338
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17














