- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vlasec na feeder
Používám na prut (medium,délka 3,30m) vlasec 0,18mm a 0,20mm. Ten slabší (nový) je Colmix Fendreel Power, a přijde mi rukou, že se dost trhá. Ten silnější (starší, na ten jsem chytal loni) je Awa Shima Feeder. Vždycky si to raději píšu na cívku.. S tím silnějším se nebojím, ale ten druhej mě trochu znepokojuje, přitom není tak slabej, ne? Přemýšlel jsem i nad 0,22mm když jezdím chytat na přehradu občas. Ale aby pak netrpěl spíš prut, poradíte prosím? Chytám samozřejmě na položenou. ale už bych rád zkusil i mlaskačku.. a za týden zas konečně candáti. Snad to půjde.
Autor diskuse: Hanusatko - Profil , 11.6.2012 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
26x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nfreddys - Profil | So 20.2.2016 16:43:00
fheavy >> Přesně tak, dneska to všichni hrozně řeší, ale hlavní je, jak se s tím vlascem chytá. Jestli má dvacítka o 0,02 mm víc, vem to čert. Mimo to je dobrý nedat na první dojem, někdy se člověku dostane do ruky špatnej kus...
Jinak za mě na feeder růžový fendreel, černý technium a klasický asso.
Jinak za mě na feeder růžový fendreel, černý technium a klasický asso.
Nfheavy - Profil | So 20.2.2016 14:52:55
kubah >>ok budem se bavit radeji o vlascich,za mne nemerit a pouzivat pote hodnotit,jak jsem psal nekdy muze zpusobit problemy s vlascem treba jenom spatna funkce rolny preklapece,vydrene pouzdro vcetne hridelky.
Nfheavy - Profil | So 20.2.2016 14:39:48
kubah >> to taky nebylo mysleno konkretne na tebe,ale vseobecna politika mavelu neco udelat a potom se k tomu neznat,vykres.dokumentace turbin na elektrarnach temer zadna adalsi nedodelky o kterych se tady uz radeji nebidu zminovat,uz jsme dost mimo tema sorry za uprimnost kdyz slysim slovo mavel tak mne zacinaji bolet ruce a zveda se mne hladina adrenalinu coz pri mem momentalnim zdravotnim stavu neni dobre.
Nfheavy - Profil | So 20.2.2016 14:31:47
kubah >> mavel benesov vo tech mne ani nemluv,namontovat turbiny to jo ale servis a opravy 0,zpravujem po nich turbiny uz peknejch par let pr.klasterec,doksany,tura adalsi,delal jsem u ckd blansko engineering. Ted strojirny brno a.s.,uz jezdim 22 let a ty mavelacky zgerby nemuzu ani čut/s prominutim/jezdil jsem i na velky vltavska kaskada,dl.strane,dalesice a x dalsich vcetne pul evropy.
Nkubah - Profil | So 20.2.2016 14:15:54
fheavy >> to jsme byli skoro kolegové :-)
Dělal jsem v Mavelu...
Dělal jsem v Mavelu...
Nfheavy - Profil | So 20.2.2016 12:34:46
Brasileiro >> ja vlasce uz davno nemerim,vidis ty johansonky mne nenapadli,ty tam mame taky min. 3-4 sady,pro mne uz je to c se tyce vlascu meren na nic,dulezity je kdyz drzi a vytahnu na nej ryby ktery berou,jeho trvnlivost a uderuvzdornost to je pro mne daleko dulezitejsi .
NBrasileiro - Profil | So 20.2.2016 12:25:27
fheavy >> Pokud máš kvalitní mikrometr, jedno jestli mechanický nebo digitální, tak ten je určen právě k měření na tisíciny. Jestli chceš měřit ještě přesněji tak si sežeň pasametr a k němu základní (Johansonovy) měrky. Toto všechno platí pro měření tvrdých věcí. Měřit vlasec na tisíciny je blbost.
Nfheavy - Profil | So 20.2.2016 12:21:42
Bacha >> no u nas na otk jsou kalibry ale hlavne do der,ale urcite maji i nejaky do obkrocaku,popripade byva kalibr primo v sade u mikrometru s 0vou mirou.az se uzdravim tak ti dam vedet a fyzicky si to overim,jelikoz u nas/vyroba a montaz vodnich turbin/je kazdej rok prisna kontrola kvuli "iso"jelikoz delame a montujem ve svedsku,norsku,rusko,afrika asie atdatd.takze to musi byt vsechno cejchovany a oznaceny a evidovany.chodi k nam na prejimky klidne z toho svedska,takze tady si nejde hrat na nejaky hruby mereni,ode vseho musi byt predavaci protokol.
NBacha - Profil | So 20.2.2016 12:09:54
fheavy >> Jj, to je pravda. Jak se ale ke kalibru dostat? Je někde k mání?
Nfheavy - Profil | So 20.2.2016 9:06:06
Bacha >> az budu v praci zeptam se kluku s otk,mikrom. Tam mame hromadu,jedina moznost vyzkouset to co tvrdis /1-2tisiciny/tak musis mit cejchovany kalibr podle ktereho muzes porovnat meridla.potom je to objektivni,
NBacha - Profil | Pá 19.2.2016 23:07:09
Palusko >> Osobně si myslím, že jsi střelil mimo. I dost staré mikrometry měří na +-2 tisíciny a jsou na to kalibrované. Vůbec nejde o kvalitu měřícího systému, ale o kvalitu materiálu, ze kterého jsou čelisti. Koroze, tepelná roztažnost a tak... Taky je zřetelně vidět, že konce čelistí jsou nastavované vysoce kvalitním materiálem kvůli absulutní přesnosti.
Teď se můžeme popasovat co je to starý mikrometr. Vezmu-li digitální, 1-2tisíciny jsou standard. Mám oba. Digi i machanický. Budu-li mít zítra čas, schválně je porovnám a hodím to sem.
Teď se můžeme popasovat co je to starý mikrometr. Vezmu-li digitální, 1-2tisíciny jsou standard. Mám oba. Digi i machanický. Budu-li mít zítra čas, schválně je porovnám a hodím to sem.
Nfheavy - Profil | Pá 19.2.2016 21:07:52
dosec >> kdo si pocka ten se docka,kolega ma postreh co?:-) :-) :-)
NJuraj - Profil | Pá 19.2.2016 20:35:50
dosec >> To není vlasec určený na feeder a zklamání by se dostavilo velmi rychle. Není dělaný na odhazování krmítek. Na Matchku nemá chybu. Na feeder je vhodná celá řada jiných vlasců. Mohou být přímo určeny na feeder, ale výborné vlasce pro tuto techniku najdeš i mezi přívlačovými speciály. Není divu, vždyť vláčkař i feederař chtějí po vlasci vlastně totéž.
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NMethod feeder a vše kolem něj40291
NFeederařina na řece64304
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
NPickermánia-ultra light fishing49055
NTimár Mix vnadicí směsi1351
NPreston - vše kolem této značky.4055
NSportex feeder pruty5120
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
ÚtNFeederařina na řece 64304
ÚtNPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...















