Jaký zvolit vlas nebo šňůru? :)

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je na stojatý vody dobrá http://rybar.braunstar.cz/akcni-slevy/rybarsky-vlasec-gamakatsu-g-line-element-fluo (chytání přívlačí-woblery,prut 14-40g)... a dále taky jestli mám používat při chytání vlasec nebo nějakou šňůru :) děkuji za rady!
Autor diskuse: Hermis - Profil , 10.6.2012 dravci - náčiní, doplňky
35 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NSiven Polní - Profil | Po 11.6.2012 18:05:13

Dnes jsem si koupil pletenku New Concept Premium od Jaxonu, kulatá, 0,15mm/16kg. Borci v kšeftu mi říkali, že na ni chytají taky a že je dobrá, nemám důvod jim nevěřit, v tom obchodě jsem vždycky nakoupil dobře.
I tak bych vás poprosil o případné zkušenosti či postřehy, týkající se této šňůry...
Mám ji na PŘÍVLAČ...
Předem děkuji za případné ohlasy :)

    Nweobler - Profil | Ne 10.6.2012 15:39:18

    Batuta >> To jo já požívám 0,15mm na 10kg a to mi bohatě stačí ale já stejně používám lanko dokonce i na pstruhy a candáty pár lidí si o mě myslí že sem cvok když na takovídle ryby používám lanko ale štičí cesty jsou nevispytatelné :D

      NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 15:32:06

      weobler >> Tak 0,15 bych bral, 0,25 je na nástrahy do 40 gr. už celkem dost...i když některé situace si ji snad vyžádat mohou...

        Nweobler - Profil | Ne 10.6.2012 15:27:48

        Batuta >> Jo tam mělo bejt 0,15-0,25mm to by ani neprorval očkem :)

          NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 15:27:33

          afjee >> Jenom tam, kde je něco zajímavého

          http://www.batuta.euweb.cz/res/Hruza_a_des.gif

            Nafjee - Profil | Ne 10.6.2012 15:25:54

            weobler >> Ajo, tím se všechno vysvětluje ...

              Nweobler - Profil | Ne 10.6.2012 15:24:56

              afjee >> Jako rozměry ne dílku.

                Nafjee - Profil | Ne 10.6.2012 15:23:33

                Batuta >> Mili pocem,


                ty seš všude o)

                  Nafjee - Profil | Ne 10.6.2012 15:23:05

                  weobler >> By mě zajímalo, jak jsi dostal průměr 15-25mm na cívku navijáku.

                    NBatuta - Profil | Ne 10.6.2012 15:22:29

                    weobler >> S lodním lanem toho moc nevytáhne...

                      Nweobler - Profil | Ne 10.6.2012 15:18:13

                      Já bych doporučil šnůru spider 15-25mm jsem s ní nadmíru spokojený s ní jsem vytáhnul svoje největší ryby.

                        NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 14:47:13

                        GTdpcfix >> No právě, většina to tady doporučovala. Mně jde o to, že používám monofil Kevlon-steelon od Kongera a jsem spokojený, ale potřebuju i něco neprůtažného na jerky a do stulíků, případně když budu vědět o něčem větším. Tak chci vyzkoušet pletenku, a ta FL mi sedla cenově i doporučením od rybářů... Však co, zkusím a když tak vyměním :)

                          NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 14:13:17

                          Siven Polní >>jj diky nejaky pekny tam jsou ja hlavne doufam ze letos i nejaky pribudou.jak jsem psal me osobne FL vedi je to tvrdej jak drat a chytal jsem na to asi 5x v zivote a uz nikdy vice...ale najdet tady nejmin 1000 rybaru co ti reknou ze FL je best...ono to je tezky kazdemu sedi pocitove asi neco jineho

                            NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 13:52:07

                            GTdpcfix >> Ok, ještě to zvážím. Díky moc! Dnes jsem chtěl jít na pstruhy, ale budu doma, má se rozpršet....jinak máš pěkný rybky v osobácích :)

                              NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 13:48:07

                              Siven Polní >> s tou whiplash jsem spokojeny byl jen cena je vyzsi a nesedi udavane prumery.....0,06 je ve zkutecnosti nejaka 0,14mm ale nosnost vynikajci takze ti ji muzu doporucit.....nemota se,oderuvzdornost ma taky super jedine co mi vadilo ze jsem ji mel na L vlacku s navnadami od 5 do 10g tam se mi to zdalo dost velky prumer....ale na tvoje vlaceni by to bylo fajn

                                NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 13:40:57

                                GTdpcfix >> A s tím Whiplashem jsi spokojený? Já potřebuju spíš néco na M přívlač, tak nějak 15-17ku... 0.6 je málo...

                                  NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 13:40:08

                                  Siven Polní >> ach jo skoda ze ja taky ne:D

                                    NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 13:33:32

                                    GTdpcfix >> Ach jo, škoda, že nehulím...

                                      NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 13:27:40

                                      Siven Polní >> tady na severu o to nezavadis proto jsem na to cumel jak pero z gauce:D

                                        NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 13:20:53

                                        GTdpcfix >> No tady na jihu roste v každé škarpě silný model... Trochu přeháním, ale moc ne-e...

                                          NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 13:18:55

                                          Siven Polní >> urcite technicke tady na severni morave mame policko vedle policka:D:D:Dbuh vi kde se to tam vzalo:D

                                            NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 13:14:23

                                            GTdpcfix >> Hm, asi "technické konopí"... ?:)

                                              NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 12:51:47

                                              Siven Polní >> jj to fluo neni spatne:D FL mi osobne moc nesedi ale kazseho vec....
                                              jj husty nalez u vody:Dtak si chytam chytam a najedou kytka:Da druha a treti a nakonec jich bylo tak pres dvacet:D

                                                NDomino222 - Profil | Ne 10.6.2012 12:46:37

                                                Ako sa riadite pri výbere priemeru šnúry? Mám dilema aký priemer kúpiť na moje pruty, aby to nebolo prehnané ale aby to v poho znieslo nápor ryby..

                                                  NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 12:42:11

                                                  GTdpcfix >> Já chcu zkusit fireline, tak čekuju barvy... A mám dilema mezi fLUO nebo SMOKE... Ale asi dám fluo kvůli nočnímu chytání... Díky :)
                                                  Edit: Zajímavé rostlinstvo...

                                                    NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 12:36:15

                                                    Siven Polní >> ja jsem nespozoroval rozdil mezi v uspesnosti tady mam pletenku z minuleho roku berkley whiplash orange 0,06mm pak jsem mel samy tmave zeleny,sedy,atd.
                                                    mozna mi v lete vice sedela ta fluo ale naopak na zimu njaky nenapadnejsi barvy

                                                      NSiven Polní - Profil | Ne 10.6.2012 12:32:30

                                                      Borci, máte kladnější zkušenosti spíš s fluo, nebo s nenápadnou pletenkou? Hodlám být pletenková prvnička...Bylo to už jinde, ale zajímají mne VAŠE názory... Dík...

                                                        NRybatorstr - Profil | Ne 10.6.2012 12:26:22

                                                        GTdpcfix >> Já s tím nemám problém, jen jsem se pousmál. To se stane každému :-))

                                                          NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 12:20:50

                                                          Rybatorstr >> jaj to byl preklep:D:Dsamozdrejme pri nepouziti bezuzloveho vazani praska v uzlu:Dale to ti snad doslo ne?

                                                            NRybatorstr - Profil | Ne 10.6.2012 12:15:31

                                                            GTdpcfix >> Musím se usmívat... Píšeš ,, to jsou mi názory ,, ale dole máš : a pri pouziti bezuzloveho vazani praska v uzlu ....... Jak může praskat v uzlu, když tam není ......

                                                              NGTdpcfix - Profil | Ne 10.6.2012 11:44:52

                                                              to jsou mi tady nazory:Dpletenka rozrezava tlamy:Dvydrzi dele jak monofil:D
                                                              je to na kazdem co si kdo vybere ale nikde nikomu never ze pletenka rozrezava tlamy....tlamu rybe natrhne pouze debil ktery neumi zachazet s vybavenim ktere ma.rybe tlamu natrhnes jak s pletenou tak s monofilem.
                                                              osobne jsem zastance toho ze pletenka vydrzi dele jak monofil hlavne oteruvzdornost je podstatne lepsi....lepsi kontakt s navnadou tudis lepe ji muzes ozivit.muzes pouzit diky jeji nosnosti polovicni prumery jako u monofilu tudis by tve navnady mely letet dal...ale i s monofilem se da vlacet uspesne....pokud si nejses jiste kup si nanofil je to neco mezi pletenkou a monofilem....jediny problem je ze nosnost je jako u silonu a pri pouziti bezuzloveho vazani praska v uzlu ale minimalni prutaznost a lita hodne daleko

                                                                NRybatorstr - Profil | Ne 10.6.2012 11:06:57

                                                                Hermis - >> Osobně mám oblíbený monofil, jinak níže je to již psané. Ať se ti daří :-))

                                                                  N< Šandy > - Profil | Ne 10.6.2012 10:40:08

                                                                  Souhlasím s Fil@sem , taky bych byl věrnej monofilu . Já osobně si myslím , že samotnej silon vydrží víc jak pletenka , protože za 1 ) pletenka prořezává tlamy a za 2 ) stačí když se pletenka o něco trochu otře a můžeš vázat znova , páč se ti začne rozplétat a třepit se .

                                                                    NFil@s - Profil | Ne 10.6.2012 9:58:47

                                                                    Osobně bych zůstal u monofilu.

                                                                      NAbe - Profil | Ne 10.6.2012 9:33:25

                                                                      a) ne
                                                                      b) monofil
                                                                      c) Petrův zdar