- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov na živou rybku bez probodnutí - provlečení vlasce za skřele?
( http://www.mrk.cz/Data/Pics/2007/62657.jpg ). Osobně mě aniž bych toto viděl napadlo něco podobného. Moje otázka tedy spíš zní:
Nemůže mi být za NASTRAŽENÍ RYBKY PROTAŽENÍM VLASCE ZA SKŘELE udělena nějaká SANKCE od Rybářské stráže. V Bližších podmínkách se píše pouze, že je zakázáno UCHOVÁVAT RYBY uvazováním za skřele.
PS: Máte s tímto lovem již nějakou zkušenost.
PS2: Tuto diskuzi jsem již četl: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=15015&kw=lov%20na%20%BEivou%20rybku
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
kakr - Profil | So 9.6.2012 10:44:29
Ale co je pro nastraženou rybičku horší - vlasec přes skřele, či trojhák do hřbítku posoudit neumím.
Ryby toho moc nenakecají.....
nofish - Profil | So 9.6.2012 10:42:25
Já na živou nechytám, nikomu to ale nezakazuju. Takže děláš takové "rybočarodějnické" procesy? Když chytne rybu tak byla nevinná a jde do rybího nebe, a když nechytne tak si to zasloužila? (ta nástražka).
Mrknato - Profil | So 9.6.2012 10:42:03
Anýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 10:41:43
Nějaké ohledy na to, že je to údajně týrání prostě nelze brát vážně ..o)))
To už je lov ryb na udici sám o sobě, když to vezmu ad absurduum..o))
afjee - Profil | So 9.6.2012 10:31:58
Mrknato - Profil | So 9.6.2012 10:28:34
kapr1298 - Profil | So 9.6.2012 10:20:12
nofish - Profil | So 9.6.2012 9:40:28
Anýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 9:39:27
Ono je občas dobré se podívat třeba i do starých knih a přizpůsobit si některé věci podle současných předpisů..o))
nofish - Profil | So 9.6.2012 9:32:31
Ale je fakt že lidí jsou banda pitomců. Když občas vidíš jak prošívají živou rybku, nacházíš polomrtvé rybky s dírami po hácích na břehu.....
Anýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 9:27:16
Nějaké kecy o týrání a podobné zhovadilosti považuju za pokusy zbytečně hledat problémy tam, kde při lepším způsobu nastražení nejsou.
Jak správně píšeš, to by museli zakázat chytání ryb jako takové, protože se používá háček.....(((
nofish - Profil | So 9.6.2012 9:20:35
k bodu "f" - ano, ale psal jsem to už včera, podívej se na myslivost....
"h" - ano, ovšem to je to, že bys tedy teoreticky neměl lovit na nic živého
"j" - Podle tohoto bodu je vlastně jakýkoli rybolov, který nekončí usmrcením ryby (opatřením potravy), týrání zvířat
"m" - to samé jako bod "J"
"n" - ano, tady vidím ten háček, a plně souhlasím.
Neboj se, neobhajuju lov na živou. Nemám chytání na živou rybku rád a ne kvůli nějakým zákonům, ale kvůli "sobě". Prostě se mi nelíbí trápit tam živou rybku, když vím, že to jde i jinak. Ale to by se prostě určitá část rybařiny, stejně jako myslivosti, musela zakázat.
Anýzový dědek - Profil | So 9.6.2012 8:36:30
Toto je obrácená polykačka s nastražením tzv. na ostro- jeden nejprasáčtějších způsobů lovu dravců.
"Šetrnější" je jí píchnout za hlavu nebo do hřbítku, popřípadě použít tzv. Paulátův systémek.
sliver - samolibý vůl - Profil | So 9.6.2012 0:32:31
Sven - Profil | So 9.6.2012 0:24:53
Salmo1 - Profil | So 9.6.2012 0:22:39
Sven - Profil | So 9.6.2012 0:22:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Sven - Profil | So 9.6.2012 0:22:01
Kde to žije - dravci
14:50Fotky ryb pouze na přívlač 107190
13:13Divoký potočák nebo granulák? 61
12:59Burza na přívlačové nástrahy 33411
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










