Úhoří sezona 2012

Ahoj, již je tu sezona úhořů v plné síle ,tak se chlubte úlovkama!! Vkládejte fotky, rady, místa, nástrahy a čas!!

PS: Do ML raději fotky úhořů nevkládejte, spouta lidí nechápe, že tato ryba nejde fotit na krásných pózách, jako např. kapř:-)
Autor diskuse: Stanley88 - Profil , 1.5.2012 dravci - druhy ryb, rekordy
Dále moderuje: dada11 Profil

NLadas78 - Profil | Po 2.5.2022 23:49:42

Tak se mi to dneska povedlo top počasí dusno odpoledne přeháňka pak dusno ale záběr 3x do prázdna drbance nepočítaně a jeden 50 kapřík aby se neřeklo že jsem neviděl rybu,takže duševně nabito zvládat další nesmyslné úkoly života 👍

    NRybar.Honza - Profil | Po 2.5.2022 9:30:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Včera druhá vycházka v tomto roce k vodě a opět cíleně na úhoře. Odpoledne bylo dusno a začalo se mračit, tak jsem si říkal, že to bude ono, ale nebylo. K vodě jsem došel až kolem deváté. Dlouho žádné záběry nebyly, alespoň ne ty sekatelné. Jen pocukávání a nic víc. S nastupující tmou se to zlepšovalo, ale i tak těch záběrů bylo méně, než v pátek. Postupně jsem vytáhnul 4 úhoře, ale žádný neměl přes 60 cm, tak jsem je pouštěl. Začal jsem balit ve 23.30 s tím, že si žádného úhoře tentokrát neodnesu, no a když byl ve vodě už jen jeden prut a vše sbaleno, tak ve 23.45 přišel úhoř 65 cm a jel se mnou domů.

      NMAXXSKATER - Profil | Po 2.5.2022 6:31:55

      wawlk >> Taky Tě zdravím. Hele, to není žádná novinka s tou velikostí háčků ... Poslední roky už dávám jen 3/0 či 2/0, pokud třeba rychle u vody převažuju a nemůžou žádnou 3/0 ve spěchu najít. =D Jednak je to lepší pro malé úhoře a druhak je to za mne i super pro eliminaci nebo aspoň veliké omezení menších a nežádoucích ryb obecně - já tu mám docela problém s karasem stříbřitým a někde i případně s trumanem (sumečkem americkým). =)

        Nwawlk - Profil | Ne 1.5.2022 22:32:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Zdravím Úhořáky.Podávám zprávu po týdnu stejné místo.Včera severáček povíval a večer se prudce ochladilo nic dobrého.Ale něco se chytlo jelikož jsem zvětšil háčky na 3/0 nulky.O proti minulému týdnu jsem byl překvapen největší frekvence záběrů od 9.30 do10.30.Záběry přicházeli cca po 15min.proměno 3 ks háďátek/kaniček.Nefoceno dvě se mi sami vyháčkovali u břehu a třetí odpadl než jsem stačil vytáhnout peán.Jinak mne překvapilo jak může takové háďátko dostat do tlamy takový hák.Tak to zvažte velký had to spolkne jak malinu i s dvoumy rousnicemy.Jinak Hadí vyjíždějí v tuto dobu na přítoky přehrad a nádrží kde jdou ryby do tření a pasou se na jikrách a nebo na mnělčich vodách.Poznal jsem pana který cíleně chtytal úhoře v době tření cejnů ve hloupce 40cm na pláži a že to byli Úhoři.

          Ndada11 - Profil | Ne 1.5.2022 20:13:18

          phoenix410 >> Taky jsem víkendový 😀. Ať se daří.

            Nphoenix410 - Profil | Ne 1.5.2022 19:25:49

            Páteční lov: kapr 2ks kolem 50cm, úhoř 0 ks, záběr do prázdna 2x a rousnice úplně stažená z háčku.
            Sobota: i když bylo u nás počasí hodně nepříznivé pro lov jakékoliv ryby, tak jsem prostě musel vypadnout z domu. Asi od 18:30 – 23:30 jen jeden záběr do prázdna a rousnice z půlky stažená.
            Jak to tady čtu, tak zatím letos patřím do klubu bez úhořů. Další pokus plánuji příští týden v pátek. Ať se Vám všem daří, já se na ryby přes týden nedostanu.

              Ndada11 - Profil | Ne 1.5.2022 16:34:20

              Ladas78 >> Uteč a ať se daří 👍

                NLadas78 - Profil | Ne 1.5.2022 13:15:27

                dada11 >> já snad uteču v týdnu

                  Ndada11 - Profil | Ne 1.5.2022 11:33:30

                  Ladas78 >> Tak dneska samej kapr a pár okounů. Had nula. Tak snad příští víkend.

                    NLadas78 - Profil | Ne 1.5.2022 7:29:11

                    dada11 >> mě dneska ruce a nohy😂

                      Ndada11 - Profil | Ne 1.5.2022 6:21:48

                      Rybar.Honza >> 😀👍👍

                        Ndada11 - Profil | Ne 1.5.2022 6:21:20

                        Ladas78 >> Dnes mi to berou kapři.

                          NRybar.Honza - Profil | So 30.4.2022 17:36:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Tak jsem včera konečně zahájil i já. Šel jsem cíleně na úhoře a dobrý. První ryba letos puštěna, menší kapr, pak cejn a dva velcí perlíni. No a první úhoř. Měl jen kolem 55, takže šel také zpět. Další už byl větší a měl 66 cm. Nakonec se podařil ještě jeden, ale také jsem ho pouštěl. Balil jsem ve 23.30 a záběrů do té doby bylo hodně, jen se nepodařil zásek. Ale na první vycházku v tomto roce si nemůžu stěžovat :-)

                            NLadas78 - Profil | So 30.4.2022 14:15:14

                            V eta jsem si dal do oběda v práci 400km v autě stěhoval jsem a v půl 12 padnul do postele od rána sekam trávu a uklízím listi jak by byly krásný i ty cejni 😃

                              Ndada11 - Profil | So 30.4.2022 10:21:35

                              ryby-zabiju >> Brali mi to ken cejni. A žebírka z prasátka miluju 😀😀😀

                                Nryby-zabiju - Profil | So 30.4.2022 10:00:17

                                tak to asi ještě ani nepůjdu zkoušet, já byl zkusit u řepky prasátko a nic, jen liška a srnčí zajíci, ale lišku jsem nechal jít, blbý směr na střílený, a je to přeci jen máma, na úhoře chci asi víc teplo no

                                  Ndada11 - Profil | So 30.4.2022 9:44:30

                                  Další pokus, další nic. 😀

                                    Nphoenix410 - Profil | Pá 29.4.2022 17:59:31

                                    Asi za hodinu na ně vyrážím, letos cíleně poprvé, tak snad nějaký zabere.

                                      Ndada11 - Profil | Pá 29.4.2022 10:04:43

                                      Ladas78 >> To si říkám vždy 😀😀

                                        NLadas78 - Profil | Pá 29.4.2022 6:50:01

                                        dada11 >> včera jo včera byl top den 😜