- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Návazec - pletenka nebo monofil?
Zdravim,když dáváte nástrahu pod háček na vlas,používáte radši návazec z pletenky nebo monofilu?popřípadě můžete doporučit nějakou značku pletenky a průměr na kmen monofil 0,18-0,20?díky
Autor diskuse: skroby - Profil , 18.4.2012 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nroxtidy - Profil | St 18.4.2012 20:15:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
skroby - >> abych ti cilene odpovedel na otazku. Jako kmen pouzivam Trabucco T-force feeder v prumeru 0,20mm, protoze nahazuju cca 70-80g zatez (krmitko+futro), tak abych netrhal. Navic jsem se tu nekolikrat docetl, ze sila kmenu nema vliv na jemnost chytani jako takovou.
Jako navazec pak pouzivam Colmic Mimetix 0,158mm a dle okolnosti zkousim levny Jaxon crocodile fluorine v 0,12mm (daval jsem feeder gumu jako mezikus, aby nepraskl) a 0,18mm (ten mam na method feeder, kde je navazec kratsi, tudiz tolik nepruzi = proto silnejsi vlasec). Na feeder jsem zastance monofilu
Jako navazec pak pouzivam Colmic Mimetix 0,158mm a dle okolnosti zkousim levny Jaxon crocodile fluorine v 0,12mm (daval jsem feeder gumu jako mezikus, aby nepraskl) a 0,18mm (ten mam na method feeder, kde je navazec kratsi, tudiz tolik nepruzi = proto silnejsi vlasec). Na feeder jsem zastance monofilu
Nkozlikl - Profil | St 18.4.2012 20:06:23
Používám téměř vždy pletenku Kryston(merlin) a sufix (kameleon). V extrémnějších podmínkách nějakou svlíkačku. Na šokovku letos poprvé zkouším ujímaný vlasec od firmy awa shima.http://www.parys.cz/vlasec-ion-power-fluorine-taper-leaders.php?a=2102-3928-0
NBenji.99 - Profil | St 18.4.2012 20:00:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
skroby >> FC neni ono ja jsen to dost dlouho skousel mezi dvema udicema a fireline mela 80% uspesnost. A namotajou ti kolik budes chtit za 2,70 metr a z metru udelas krasny tri navazce. Kup si 5 metru a uvidis co je lepsi.
Nskroby - Profil | St 18.4.2012 19:46:29
všem moc děkuju za rady,ale vypadá to že nejspíš zkusím ten FC :-)a hlavní důvod?mám ho doma :-)
NAnýzový dědek - Profil | St 18.4.2012 19:14:48
roxtidy >> No hmatem se rozdíl dá trochu poznat, to máš pravdu, ale fakt se číré vlace strašně špatně fotí..o))
Nroxtidy - Profil | St 18.4.2012 19:11:16
Anýzový dědek >> priznam se, ze bych to tipoval obracene vzhledem ke kvalite fotky. Ja jsem taky v rychlosti neco blejsknul. Je na tom Mimetix 0,158mm, Jaxon 0,12mm a Jaxon 0,18mm (v jinem poradi nez na fotce) a podle me jsou ty rozdily dobre patrne zrakem, i kdyz makro nic moc.Rozdil mezi 0,16 a 0,12 je hmatem dost citelny.
NAnýzový dědek - Profil | St 18.4.2012 17:42:04
roxtidy >> tak co je který? poznáš rozdíl- já osobně ne a myslím, že ta ryba také ne.
NAnýzový dědek - Profil | St 18.4.2012 17:17:26
NAnýzový dědek - Profil | St 18.4.2012 16:25:34
roxtidy >> rozdíl je skoro nepoznatelný- klidně ti obojí materiál nafotím vedle sebe na makro, zda to poznáš, co je který.
Nroxtidy - Profil | St 18.4.2012 16:19:25
Anýzový dědek >> nj, ale 0,16 a 0,20 je docela rozdil, takze pochybuju ze to bylo materialem, resp. tim, ze si pouzil flourocarbon. Kup si nejaky kvalitnejsi navazcovy monofil taky v 0,16 (treba mimetix, tubertini fluorine apod) a to porovnej s tim FC co mas a nepoznas zadny rozdil ty ani ryby ;-)
NAnýzový dědek - Profil | St 18.4.2012 16:17:29
Pvl >> ne , jen forpas. doba chytání na každý forpas byla cca 2 hodiny
Čtenáři této diskuse také sledují
NMethod feeder a vše kolem něj40292
NLov dravců na feeder849
NPickermánia-ultra light fishing49069
NPrut Shimano Beast Master CX Feeder246
NS feederem na kapry96912
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NRohlikove boilie - vyroba107
NTimár Mix vnadicí směsi1351
NJihočeská Feederliga .9457
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNFeederařina na řece 64328
StNPickermánia-ultra light fishing 49069
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
















