- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vícedílný vláčecí pstruhový prut
Původně jsem měl v plánu si koupit lepší teleskop, ale zdejší mnou založená diskuse mně od něj odradila. Hodí se mi co největší skladnost. Líbí se mi prut Shimano Beastmaster BX STC 210-240 L (3-14g) Je to čtyřdílný prut. Mám ale obavu, jestli tolik dílu u prutu není příliš na škodu. Jestli to nějak zásadně neovlivní výdrž prutu, akci a kvalitu. Co si o tom myslíte? Měl bych se toho bát? Předem díky za odpovědi.
Autor diskuse: kusiks - Profil , 4.3.2012 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Lauri - Profil | Út 3.4.2012 7:00:05
kusiks - >> já bych se toho vůbec nebál, samozřejmě, že to bude trochu znát,ale 4 díly budou v pohodě. Jak jsem pochopil, tak potřebuješ skladný prut a čtyřdíl bude. Já začínal na pstruhovce s teleskopem kterej měl asi pět dílů a taky jsem to přežil.
Jaroch - Profil | Út 3.4.2012 4:33:24
siri >> Měl jsem to samé od Alcedo a dokud mi nespadl na zem tak to byl můj nejoblíbenější prut .
Pstruh27 - Profil | Po 5.3.2012 8:49:16
kusiks - >> Väčší počet dielov zhoršuje akciu prutu a zvyšuje aj jeho váhu. Takže samozrejme - 4 diel nebude mať takú dobrú akciu ako 2 diel. Celkom dobrý sa mi javil 3 diel od cormoranu.
http://shop.rrr.sk/pruty/privlacove/2-dielne/cormoran-ulf-light.html
tu ho majú 3 dielny len v 2,45 ale robí sa aj v 2,1
Ja by som šiel samozrejme do 2 dielu. Neviem aký máš cenový limit, ale veľmi dobré je napríklad HMX od Fenwicku (ten mám v 1,98 m, 2 - 10 g)
http://shop.rrr.sk/pruty/privlacove/2-dielne/cormoran-ulf-light.html
tu ho majú 3 dielny len v 2,45 ale robí sa aj v 2,1
Ja by som šiel samozrejme do 2 dielu. Neviem aký máš cenový limit, ale veľmi dobré je napríklad HMX od Fenwicku (ten mám v 1,98 m, 2 - 10 g)
Jiras89 - Profil | Ne 4.3.2012 20:06:06
kdybych byl tebou tak bych sel do proutku co ted nekdo nabizi v bazaru : Predam 3-dielny privlacovy prut Greys X-Flite Spin, 240cm, 5-15g. Komplet novy, nevybaleny, v zaruke v originalnom tubuse. Viac info a fotky na: http://www.harrissportsmail.com/Models.aspx?ModelID=15062 cena 83€ ...
poldeci - Profil | Ne 4.3.2012 14:13:44
whitehunter >> nebolo to tak myslené,skorej som ho chcel naviesť na na to aby sa dotazoval v tej otázke keďže bola skôr založená a má trafnejší názov-hocikto si to dohľadá jednoduchšie a celkom dobrá téma by nebola rozkúskovaná v xy príspevkoch,nemyslíš?
apropo 200-300 na pstruhy? heh no daj otázku pre Ečka na čo kláti pstruhy a bude to bližšie k tomuto ako ulajtu .)
apropo 200-300 na pstruhy? heh no daj otázku pre Ečka na čo kláti pstruhy a bude to bližšie k tomuto ako ulajtu .)
siri - Profil | Ne 4.3.2012 13:54:14
kusiks - >> Ja treba vicedilum fandim, ale kdybys chtel fakt maximalni skladnost, zkus si nekde sahnout na to tele Shimo s odundavaci ruckou... :) Ja to mel v ruce loni u vody, i s par rybkami na druhem konci, a byl to necekane prijemny proutek. A jaky to melo apartni, myslim ze k pasu pripinatelny futralek... :)
whitehunter - Profil | Ne 4.3.2012 13:53:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
poldeci >> opravdu myslíš, že je prut s gramáží 200 - 300g vhodný na pstruhy? Ta diskuze, na kterou si sem dal odkaz je o trochu jinym prutu.
A teď k otázce: Já používám na pstruhy Speedmastera ML 5-20g STC. Je to 4díl s vyměnitelnym druhym dílem (jestli chceš 2,4m nebo 2,1m) a ten prut je hodně super. Taky sem se trošku bál tý akce, ale zbytečně. Rozdíl oproti dvoudílu je fakt minimální. Mám ho asi 2 roky, vozim ho s sebou po světě, takže dostává slušně zabrat a furt všechno v pohodě...
A teď k otázce: Já používám na pstruhy Speedmastera ML 5-20g STC. Je to 4díl s vyměnitelnym druhym dílem (jestli chceš 2,4m nebo 2,1m) a ten prut je hodně super. Taky sem se trošku bál tý akce, ale zbytečně. Rozdíl oproti dvoudílu je fakt minimální. Mám ho asi 2 roky, vozim ho s sebou po světě, takže dostává slušně zabrat a furt všechno v pohodě...
LukeSSS - Profil | Ne 4.3.2012 13:48:34
Ahoj,kup si prut od dragonu,ty jsou na přívlač lepší než shimana, osobně bych do víc než dvoudílnýho vláčáku nešel,ale 4díl jsem v ruce ještě neměl takže nevím,ale určitě to bude lepší než teleskop.
poldeci - Profil | Ne 4.3.2012 13:47:01
kusiks - >> Jarda Š. ti to pekne vysvetlil
ten 4diel bude vždy o nejaký level napred pred teleskopom na ktorý si bol zvyknutý
ten 4diel bude vždy o nejaký level napred pred teleskopom na ktorý si bol zvyknutý
Jarda Š. - Profil | Ne 4.3.2012 13:40:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
kusiks - >> Akci prutu větší množství spojek pochopitelně trochu ovlivní, stejně tak i váhu prutu. Při větším množství spojů je pochopitelně také větší nebezpečí, že se prut poškodí ve spoji. Ale u kvalitních prutů to není tak hrozné, aby ses měl vícedílnému prutu vyhýbat, když potřebuješ skladnost. Nevýhody vícedílu jsou zhruba stejné jako nevýhody teleskopu, ovšem vícedíl lze zkonstruovat s akcí, která se u teleskopu nedá dosáhnout.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
PoÚprava chodu woblerů. 10
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoBurza na přívlačové nástrahy 33405
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoRare woblery - Rapala 14053
PoKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.










