- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Spoj blanku prutu
Zdravím, koupil jsem si prut na přívlač ale nezdá se mi místo spoje kde do sebe prut zapadá. Vrchní část zcela nezakryje tu spodní jak je na fotce. Je to normální ? Nebo důvod na reklamaci ?- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NRumpeľ - Profil | Ne 4.3.2012 21:49:47
Njelen10 - Profil | Ne 4.3.2012 20:41:19
Nlada78 - Profil | Ne 4.3.2012 17:40:11
NAnýzový dědek - Profil | Ne 4.3.2012 17:40:04
Nprdec - Profil | Ne 4.3.2012 17:28:39
na shimanu na obou feederech to mám taky a nehledal bych v tom nějakou vědu.
Ndiki.rm - Profil | Ne 4.3.2012 13:31:50
Njelen10 - Profil | Ne 4.3.2012 10:46:48
Ndiki.rm - Profil | Ne 4.3.2012 10:36:23
Njelen10 - Profil | Ne 4.3.2012 10:29:20
Nmipa - Profil | So 3.3.2012 16:36:49
NSven - Profil | So 3.3.2012 16:14:22
a ješte mu nějaký čas sloužily.
Kdysi jsem tady v bazaru koupil od nějakého filuty, stejně ojetý vláčák na házení rakety a to bylo to samé.
Tak jsem toho peška naparafinoval a poslal za kilo přes kamenný bazar dál :-)
Věřím, že ses s tím třeba ještě nesetkal ale určitě, za prvé kupuješ jen kvalitu a za druhé se o pruty staráš.
Znám takové kance, kteří neotřou prut jak je rok dlouhý a rvou to do sebe i s blátem, pískem a krmením. Pak není divu.
To samé s teleskopy. Mokrý, zaprasený prut narve do sebe, flákne do kufru a vzpomene si na něj až při příští rybačce nebo až na jaře. Pak se diví, že mu porejpaný blank praskne při běžném náhozu nebo, že má z laku bublifuk...
Takže ono to nemusí být tak zcela kvalitou, jako také zacházením.
Takže asi tak :-)))
Jinak, právě ty nevzhledné spojky a také hnusné, laciné rukojeti z mechovky, mi u některé
značky, konkrétně třeba ve feedru u shimana hodně vadí.
Noskus - Profil | So 3.3.2012 15:47:40
NWR-9 - Profil | So 3.3.2012 15:44:49
Mě se to osobně nikdy nestalo, pokud by jsi měl pochyby nastříkej jemnou vrstvu grafitu ve spreji, po zaschnutí vylešti proužkem hadříku a máš vystaráno osobně to tak dělám u každého tupu spoje preventivně.
Trnový spoj pusobí mnohem pevněji než klasický převlek, ale záleží samozřejmě z jakého materiálu je prut vyrobem.
Osobně jsem jestě neviděl, že by v trnu střelil prut, což v převleku jsem už pár klacku viděl v horním dílu rozštípaných spíš se jedná o náhodu, ale jak říkám záleží na mnoha faktorech hrubost stěny blanku horního dílu a jestli je v horním dílu vlisovaný kovový kroužek, který chrání horní díl při extrémním zatížení, proti rozštípnutí.
Esteticky bych to neřešil, možná vypadá klasický převlek lépe, ale u trnových spojů zase není žádný přechod nebo opravdu minimální i přechod do akce je plynulejší.
Nmipa - Profil | So 3.3.2012 15:01:00
Jak to zde pročítám, tak podobný názor mému zde má více MRKmenů a trnové spojky na mých mnohdy 15-letých prutech nejeví ani náznak opotřebení které jsi popsal ..... tak ti tedy nevím ... ale možné je všechno :-)))
NSven - Profil | So 3.3.2012 13:05:31
NSven - Profil | So 3.3.2012 12:57:21
Sice má spojku stejně příšernou ale blank natolik kvalitní, že zpevňující kroužek nepotřebuje :-)
NPepé - Vsetín - Profil | So 3.3.2012 12:47:47
Takto je to v pořádku, spojka si postupně bude "sedat" a stejně nikdy nedosedne nadoraz, ničeho se nelekej.
Nchesper - Profil | So 3.3.2012 12:25:30
NSven - Profil | So 3.3.2012 12:20:08
Ovšem dávám ti za pravdu, že to nepůsobí zvlášt estetickým dojmem.
Vypadá to vachrlatě, nedokončeně ba přímo hnusně.
Nesouhlasim s tvrzením kolegy "mipa", že životnost takového spoje je, jak uvádí 150 let.
Už jsem se několikrát setkal s několik sezon používanými pruty, které měly spoj ojetý až nadoraz.
Nanesením grafitu nebo v nouzi alespoň natřením suchým mýdlem nebo parafínem ze svíčky, se dá i takový prut ještě nějakou dobu v provozu udržet ale nakonec stejně dojde na výměnu trnu.
Osobně dávám přednost prutům se spojkou převlečnou. Ano, ta i po letitém používání vypadá nejen stále stejně dobře ale navíc i čím déle, tím lépe sedí a drží.
NTommy23 - Profil | So 3.3.2012 11:49:50
Na ukázku trnová spojka mého prutu a převlečná spojka. Já mám lepší pocit z trnové spojky.
Nmipa - Profil | So 3.3.2012 11:39:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
A jak zde někteří zmiňují ten "neestetický a nesmyslný nálitek", který by ti mohl v budoucnu přinést problémy ... tak věz, že mohl ... proto že se jednotlivé díly spojky odírají a přibližují k sobě ... ale při normálním používání a trošce údržby, kterou normální rybář svému náčiní věnuje, tak ti bude asi 150 let a to ti spojka u prutu bude "šumák", proto že k vodě již nedojdeš .... !!!!
Záleží tedy jenom na tobě, zda se ti provedení prutu líbí a pokud ano, tak je vše OK ... a jdi v klidu na ně :-))))
NJarda Š. - Profil | So 3.3.2012 10:40:27
NAbe - Profil | So 3.3.2012 10:33:47
Nkaňka - Profil | So 3.3.2012 10:26:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Důležitější je udržovat spojky čisté , doporučuju ucpávky do horního dílu aby se tam nedostal ,,bordel" , prostor spojky na spodním díle jde lehce otřít . Pokud se budou spojky udržovat čisté tak se nic tak brzo neošoupe .
Nviceroy - Profil | So 3.3.2012 10:22:44
NS&F - pescador - Profil | So 3.3.2012 10:21:25
.... máš to o.k. neměj strach ...
ať se ti letos řádně ohejbá ... Hele ty jsi pěkný škodolibec :-)))
Nondra-voj - Profil | So 3.3.2012 10:19:01
ať se ti letos řádně ohejbá :-)
NAbe - Profil | So 3.3.2012 10:14:33
Nroxtidy - Profil | So 3.3.2012 9:51:15
NHugo Fisher - Profil | So 3.3.2012 9:20:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Precti si tuto diskuzi, tam je to celkem vysvetleno (proc a jak a co :) ) - http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=1954
Kde to žije - dravci
10:16NKurz Teo Daška pro Otoše 300
NeNBurza na přívlačové nástrahy 33405
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
PáNRare woblery - Rapala 14050
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
StNNepromokavá bunda na boat a brození 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
PoNVýroba woblerů 31008
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....
















