- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
FEEDER X - Heavy
Ale chtěl bych házet zátěže dál než 70m a kolikrát kmen 0.31 praskne při náhozu!
CHci chytat větší kapry 65+, amury ...
Uvažuji o koupi extra heavy např.: SPRO BIG RIVER PELLET FEEDER X-Heavy - http://www.tahoun.cz/potreby-pro-rybareni-a-doplnky/spro-big-river-pellet-feeder-x-heavy v délce 3,66, 100 - 250g odhozová zátěž.
Očekávám že takovýto prut je měkčí a citlivější než kaprový teleskop či dělička.Eliminuje praskání vlasce při dalekém náhozu a když návnadu ďobou běloby .. záběry jsou čitelnější!Zároveň očekávám, že když návnadu veme větší ryba, můžu se do prutu opřít!Prosím o názory .
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NAnýzový dědek - Profil | Pá 24.2.2012 16:59:31
Ntucnak11 - Profil | Pá 24.2.2012 16:57:27
Ngx1 - Profil | Pá 24.2.2012 16:54:49
Nmipa - Profil | Pá 24.2.2012 16:28:18
Taky lovím s feederem XH - Shimano Beastmaster AX carp extra heavy (150g) a tebou popsané situace zvládá naprosto s přehledem a omnoho jemněji i když se už taky řadí tak trochu k "lešeňovkám" :-))) Používám ho k lovu na Labi v proudu se zátěží až + - 160g na vzdálenost(někdy) 60m a nebo na stojáku s nižší hmotností, ale na 80-90m+ ... a vlasce průměr 0,23 / 0,25 max !!!!!!
.... a to tě upozorňuji ... nikterak ho nešetřím !!!
To to jsou spíše vyjímky, na mnoho obdobných situací ti vystačí i heavy ... popřemýšlej zda ten "tvůj" prut využiješ :-))))))
NAnýzový dědek - Profil | Pá 24.2.2012 15:38:38
NPepé - Vsetín - Profil | Pá 24.2.2012 15:24:42
tak bez urážky, ale pravděpodobně nenahazuješ tahem, není potřeba krmítko pokládat na zem. Házení tahem se provádí ze vzduchu a ten tah musí být pozvolný v celé délce páky prutu až do momentu uvolnění kmene. Nepomůže Ti táhnout odspodu a v úrovni ramen to napálit. Kmen máš asi nějaký špatný, protože podle mě nejde 0.31 upálit v náhozu (pokud teda slušně táhneš)
Feeder Ti v tomto asi nepomůže, techniku náhozu musíš zvládnout i s anténou od rádia a pak teprve řěšit prut.
Co se týče záběrů > cejnů > pípáků, to je nešvar. Feeder bude super, hlavně ale potřebuješ selektivní nástrahu na větší rybu (větší pelety, boilie, velká koule těsta, větší rohlíkové boilie...) Tomu se bělotina vyhne a počkáš na kapra/amura...
Slušného kapra zdoláš s kvalitní brzdou i na Medium feederu, je ale nutné mít kvalitní návazec a kmen, jinak Ti nepomůže nic.
takže hupsni na větší plac s prutem, uvaž olovo, vyšperkuj nához tahem, napiš sem, co máš za kmen (výrobce), jak starý a v jakém stavu, jaké nástrahy používáš... Podle toho se pak pohneš dál.
Jo a pokud chceš házet za 70m, tak se poohlédni po délce 3.90 > 4.20, akce špičková, max semiparabola, chte co tvrdší rychlejší prut.
Ntrefaxxx - Profil | Pá 24.2.2012 14:51:07
NBalzer - Profil | Pá 24.2.2012 13:45:09
Ndraveček - Profil | Pá 24.2.2012 12:38:53
NKOVKA1 - Profil | Pá 24.2.2012 12:28:12
NP3 - Profil | Pá 24.2.2012 10:14:01
NKasura - Profil | Pá 24.2.2012 9:42:41
NTravex - Profil | Pá 24.2.2012 9:15:54
Tento feeder je na velký řeky typu Labe atd. co jsi si vybral. A do velkýho proudu. Já bych volil feeder max. do 150 gr. Tady máš nějaký odkazy ať víš co je na trhu. Já sám mám toho dragona do 120gr a perfektní je. Ten Cormoran je vzhledově jak kapřák. A skrz dlouhý náhozy si kup 390, klidně i 420. 420 si chci taky pořídit. A to, že ti praská 0.31 při náhozu tahem, to se mně nezdá. To by měl silon vydržet. Když jsem začínal, taky mně praskala 0.30 s krmítkem při náhozu švihem. Ted už ne, to chce trénovat hody.....
http://www.mlsport.cz/rybarske-pruty/silver-edition-feeder-120g
http://www.webareal.cz/www-kadar-cz-eshop/eshop/1-1-Udice/3-2-Feedrove/5/98-Speciland-Medium-Heavy-Feeder-3-9m
http://www.mlsport.cz/rybarske-pruty/daiwa-aqualite-feeder
http://www.mlsport.cz/rybarske-pruty/spro-specialist-barbel-heavy-feeder
NVenca888 - Profil | Pá 24.2.2012 9:15:45
Že ti přijde cejn a nevíš o něm... to se dá eliminovat buď líp propnutym vlascem nebo selektivnější nástrahou.
NRADYNEK - Profil | Pá 24.2.2012 8:56:37
To, že ti praskne 0,31 mm kmen při nadhozu může být velkou zátěží (vlasec to prostě nezvládá) nebo vlasec už není ok.
Jinak: to co dáváš na háček je nástraha, návnada je v krmítku:-)
Ndraveček - Profil | Pá 24.2.2012 7:57:58
http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=24602
NSirr - Profil | Pá 24.2.2012 6:55:47
Spousta kaprařů návážou na kmen i dvě délky prutu olověnky či šnůry, aby se mohli co nejvíc do prutu opřít.Myslím že je to zbytečné.
Chtěl bych citlivější prut (feeder) s vlastnostmi kaprové děličky.
- tuším že tyto nejtvrdší extra heavy ktomu mají nejblíž!
Chytá někdo tak?
NJarda Š. - Profil | Pá 24.2.2012 1:32:08
Kde to žije - feeder
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
18:25NFeederařina na řece 64303
15:36NPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
ÚtNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












