- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký feeder koupit?
Mitchell Elite feeder 330 nebo 360cm nebo
Abu Garcia Enticer Feeder 350 nebo
Abu Garcia diamond 330 - 360 cm. Jsem začátečník a chci chytat hlavně řeku Dyji, Moravu a nějaké ty rybníky v okolí. Co mě doporučíte za prut? Délkaa jak je to s akcí, citlivostí atd v 330 a 360cm nebo je to jedno? Děkuju za každou radu :-) Hledal jmme hledal na MRKu ale srovnání těchto prutů jsem tu nenašel. :-(
Abu Garcia Enticer Feeder 350 nebo
Abu Garcia diamond 330 - 360 cm. Jsem začátečník a chci chytat hlavně řeku Dyji, Moravu a nějaké ty rybníky v okolí. Co mě doporučíte za prut? Délkaa jak je to s akcí, citlivostí atd v 330 a 360cm nebo je to jedno? Děkuju za každou radu :-) Hledal jmme hledal na MRKu ale srovnání těchto prutů jsem tu nenašel. :-(
Autor diskuse: xpavli7 - Profil , 28.1.2012 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Mjaška - Profil | So 28.1.2012 18:33:48
numen >> Jeden známý mě tvrdil, že překroutí a utrhne snad každý třetí šroub, prostě že to vždy utáhne vždy o něco víc aby se to nepovolilo ...
Při jaké činnosti se taková špice zlomí? Při záseku, transportu ... ?
Při jaké činnosti se taková špice zlomí? Při záseku, transportu ... ?
Cinca - Profil | So 28.1.2012 18:25:24
Pokud bych si měl vybrat z těch co píšeš,vzal bych si AbuGarcia Diamond.Nevím jestli je z nich nej,ale mě se v krámě hrozně líbil a pěkně mi seděl v ruce. Kdybych už neměl,tak jsem ho koupil. Já chytám s 330 a jsem spokojenej,vejdu se i kde je méně místa.Ale,tady Ti opravdu každý doporučí něco něco jiného,podle sebe,takže v tom budeš mít jenom guláš!! My s manželkou kupovali svoje dva první feedery a nevěděli o téhle technice zhola nic.V krámě nám něco doporučili(nevím,třeba se toho chtěli jenom zbavit),my to koupili a chytáme na to spokojeně dodnes :-))
lada78 - Profil | So 28.1.2012 18:22:11
numen >> já jen narážím na to,jestli M.T. někdy někomu poradil něco jiného než jednu určitou značku.
numen - Profil | So 28.1.2012 18:18:39
lada78 >> ono říct někomu ,hele vezmi tenhle ,ten je nej. Každému sedí něco jiného,jiná barva,jiná rukověť.To je asi nemožný.Ikdyž někteří to dokáží.Ale většina co začala nějakej způsob rybolovu ,tak si postupně vybrousila nároky na vybavení.
Tencher97 - Profil | So 28.1.2012 18:09:25
xpavli7 - >> Ahoj, já chytám na feeder asi 1 a půl roku, a prut který jsem dostal na začátku, mám doteď, a ten prut je Sema X-force feeder 50g
vřele doporučuji.... :-)
vřele doporučuji.... :-)
numen - Profil | So 28.1.2012 18:09:16
mates202 >> Já chytám bordel nebordel i v mrazu. Problém je ,že některé špičky ti odpustí i nějakou tu chybu,jiné prasknou jak parátko. V nejhorší dobu jsem nepoužíval pouze špičky na Garbolino a Byroňácký ,byly hodně jemný a drahý. Na to jsou špičky od semy nejlepší,ale Sema nám toho již mnoho neprodá,bohužel.Špičky Spro jsou sice tužší,ale mají zase větší očka,ty odpustí i hrubou chybu.Sema ještě prodávala špičky od nějaké fa a ty taky držely
Je rok kdy zlomím jednu-dvě,loni jsem jich zlomil asi 5. Ouřada tvrdí ,že špičky jsou spotřební zboží. Počet co řekl že zlomí si nechám pro sebe,ale odrovnal mě. Já nějak nevěřím ,že jestli někdo má přes těch -50-60vycházek s feederen za rok , že nezlomí špičku.
Je rok kdy zlomím jednu-dvě,loni jsem jich zlomil asi 5. Ouřada tvrdí ,že špičky jsou spotřební zboží. Počet co řekl že zlomí si nechám pro sebe,ale odrovnal mě. Já nějak nevěřím ,že jestli někdo má přes těch -50-60vycházek s feederen za rok , že nezlomí špičku.
Mjaška - Profil | So 28.1.2012 17:46:17
Když jsem před šesti (?) lety hledal, našel jsem SH Catanu 3.6m v mediu a pak si koupil ještě Bestmastera 3,6m/M. U prvního prutu jsem nevěděl, co mám koupit a nechal si poradit od prodavače kamaráda a dal do toho asi o tisíc korun víc. Předtím jsem ještě zavolal p. Tychlerovi, který ochotně poradil. U druhého prutu jsem už tušil co chci a poradil si viceméně sám.
Spojit Dyji a stoják jedním prutem bude trochu o kompromisu - a málokdo vyzkoušel 3,3 až 3,9m v kombinaci L,M,Heavy aby určil který je opravdu nejlepší a top.
Tak běž do krámu, který máš v oblibě, nech si poradit a případně si kup o třídu vyšší. Nejlepší je, aby prodavač chytal na feeder a chytal na podobných revírech a s tím co tady vyčteš budeš mít dobré vodítko.
Spojit Dyji a stoják jedním prutem bude trochu o kompromisu - a málokdo vyzkoušel 3,3 až 3,9m v kombinaci L,M,Heavy aby určil který je opravdu nejlepší a top.
Tak běž do krámu, který máš v oblibě, nech si poradit a případně si kup o třídu vyšší. Nejlepší je, aby prodavač chytal na feeder a chytal na podobných revírech a s tím co tady vyčteš budeš mít dobré vodítko.
splavek - Profil | So 28.1.2012 16:16:03
mates202 >> Taky mám mivardi a feedrové špičky mě nikdy nepraskly,možná bych to nesváděl na značku,ale možná tak trochu ruky.Kdo ví.
vydra Lucky - Profil | So 28.1.2012 15:58:13
Asi každý prut je dobrý, jen každému nevyhovuje ... Používám feedery od Shimana (WP, M), mám i od Kongeru(H), Mivardi(M) a Colmicu(H) a nemohu říci, že by některá značka byla vyloženě špatná. Ono to nebude jen značkou, ale také rukama. Sebelepší a hlavně dražší cajk ještě žádnému rybáři nezaručil lepší úlovky než tomu s "obyčejným". Proto si každý hledá to své nářadí adekvátní podmínkám použití a rady druhých jsou jenom orientační velmi subjektivní názory na jednotlivé kousky.
mates202 - Profil | So 28.1.2012 14:34:29
numen >> No vidíš, já mám všechny pruty od Mivardi, 2 kaprové, 2 teleskopy a 2 Feederové a nikdy mi nic neprasklo a i na ty Feederové chytám i větší kapříky vše je v pohodě.
Gregor - Profil | So 28.1.2012 14:28:50
Do pytle, ta fotka sem nepatří, ale prohlížeč to prostě nechce pochopit :D
Gregor - Profil | So 28.1.2012 14:26:12
siri >> Já ho třeba normálně používam, i když mam Antarese M, Beasta H a pár dalších, pokud se jdu projít kolem vody na courandu (to dělam v létě dost často, sbalim jen to nejnutnější a projdu s feederem třeba i dva kiláky řeky, dycky chvíli někde pobudu a pak zas jdu o kousek dál), ale i na stoják nebo přehradu na hady jako druhej prut a práci odvádí dobře.
siri - Profil | So 28.1.2012 14:19:24
Jinak k otazce: taky mam M Hyperloopa jeste schovanyho... :) Nejaky model cca 10 roku stary (porizeny asi pred osmi lety uz jako vybehovy, takze se jeste vesel do dvojky...), bez pridanych pismenek.
siri - Profil | So 28.1.2012 14:14:27
Sven >> No jo, kdyz nesbiraly... ;) Ona to byla desna zvejka - ale skutecna, ne to, co tak dnes kdekdo nazyva - kratka a lepkava, ale kdyz chce clovek neco lapnout, tak se musi posnazit. :) Ackoli ani pak neni vysledek zarucen. Ovsem ten smekac v downlock sedle, to byla podivana... :D
Sven - Profil | So 28.1.2012 14:03:24
siri >> jo, také jsem "chytal" plavačku s mušákem, to byla machrovina i za sucha :-))) Dokonce jsem si ho vylepšil, vyvázal na něj keram. očka, takže pak se ohýbal jen svou vlastní váhou :-)))
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
10:45Feederařina na řece 64341
10:39Pickermánia-ultra light fishing 49076
StGURU - vše kolem téhle značky 6270
StMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoFeeder v okolí Zlína 4581
NeKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeS feederem na kapry 96912
. . . Drennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . Klub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . Korum - vše kolem téhle značky 9590
. . . Preston - vše kolem této značky. 4055
. . . Rohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...












