- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zvýšit míru kapra?
Co myslíte,měla by se zvýšit míra kapra na 40cm jak už se to na některých revírech stalo?
Autor diskuse: raušík - Profil , 1.12.2011 všeobecné - ostatní
míra kapra
A) nenší než 359%
B) 354%
C) 4014%
D) větší než 4073%
Od 1.12.2011 hlasovalo 366 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 19x v ignorovaných.
raušík - Profil | Pá 2.12.2011 16:42:45
Mrybar >> To je jeden z nejhorších názoru co jsem na MRKu slyšel. Jak tě taková blbost mohla napadnout bílá ryba je základ ekosystému.A nedějej ze mě nějakého připitomělého ochránce kvůli tomu slovu ekosystém.(nic proti ochráncům přírody ) ale budiž je to diskuse a ja to beru.
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 2.12.2011 16:38:06
ale parto, je potřeba si přiznat bez veškerých legrácek, že kapr násaďák je špína, póvl a v neposlední řadě taky ksindl. Pravidelně se dosazuje, aby se vyžral. Tento tvor je prostě maso, které je přechodně ve formě živočicha ve vodě. Nějaké caviky kvůli tomu, že někdo je masař a bere každýho kapra co chytne, nejsou vůbec na místě a opravdu je třeba si to uvědomit. Když se vyžere, nasype se novej. RS je organizace, která svým členům v podstatě poskytuje se slevou kapří maso. Něco jako zaměstnanecký benefit u jiných firem. K čemu zvyšovat míru něčemu, co je stejně určeno k okamžité spotřebě? Pokud si stěžujete, že ve vodách nejsou berní kapři, kvůli masařům, co berou kapry 35cm, potom je chyba na vaší straně a jste neumětelové. Kaprů 40-50 (tedy pro drtivou většinu ideální konzumní velikost) je ve vodě jak nasráno a to všude. Svaz by nedovolil, aby těchto kaprů nebylo minimálně 500ks na 1ha (maj na to nějaký normy, Mrknato do toho vidí víc, tak se ho kdyžtak zeptejte). Takže závěrem: Zrušit míru kapra. Je zbytečná. Akorát svádí k tomu, že lovec chytne podměrečnýho kapra, je smutný, tak tam loupne do vezírku dva líny, aby si to vynahradil. Bez míry bude lovec spokojený, rychle odchytá a valím dom. (odkud se pravděpodobně tentýž den znovu vrátí pro další dva kapry, ale jen ať bere. Svaz zase dá. Svaz to dělá pro lidi)
karlak - Profil | Pá 2.12.2011 16:37:08
mozna by prospelo na urcitou dobu zrusit jak miru tak i pocet kusu a snad potom by se videlo co si lidi nechavaj kdyz by se nemuseli bat vse napsat do ulovku muj nazor je cim vic zakazu tim je to horsi
Mrybar - Profil | Pá 2.12.2011 16:32:40
Myslím, že zvýšení míry nepomůže. Jedině hájení a alespoň tři roky. I když, díky několika faktorům se situace rychle mění. S kolegou jsme před nedávnem hodnotili jeden - no vlastně několik - revírů
( JM ), kde podle našich zkušeností za poslední tři roky se výrazně změnil poměr chycených ryb ve prospěch kapra. Dřív jsem na jednoho kapra musel ulovit cca 50 ks nežádoucích ryb, hlavně cejnů, jesenů a to jistě uznáte, je hodně unavující. Loni se poměr snížil zhruba na polovinu.
Konečně letos byl poměr vyrovnaný.
Nechápu, co mají někteří proti kormoránům. Ti naopak pomohli k tomu, že je skutečnost taková, jaká je dnes. Konečně je ve vodě víc kaprů, než ostatních ryb -( těch plevelných ) dohromady. Bohužel, jsou výjímky - tam za to tahá kdejaká žoužel - třeba Svr. 4., nebo hodně diskutovaná Svitava 1. Nebojme se, i tam se to změní. Jen to chce nebát se a pokusit se prosadit petici na další ochranu černých ptáčků, povinnost výrazné změny hladiny v období tření nežádoucích ryb a podobně. Když K -70 prošla, proč ne i další?!!!!!! Kapru zdar!!!
( JM ), kde podle našich zkušeností za poslední tři roky se výrazně změnil poměr chycených ryb ve prospěch kapra. Dřív jsem na jednoho kapra musel ulovit cca 50 ks nežádoucích ryb, hlavně cejnů, jesenů a to jistě uznáte, je hodně unavující. Loni se poměr snížil zhruba na polovinu.
Konečně letos byl poměr vyrovnaný.
Nechápu, co mají někteří proti kormoránům. Ti naopak pomohli k tomu, že je skutečnost taková, jaká je dnes. Konečně je ve vodě víc kaprů, než ostatních ryb -( těch plevelných ) dohromady. Bohužel, jsou výjímky - tam za to tahá kdejaká žoužel - třeba Svr. 4., nebo hodně diskutovaná Svitava 1. Nebojme se, i tam se to změní. Jen to chce nebát se a pokusit se prosadit petici na další ochranu černých ptáčků, povinnost výrazné změny hladiny v období tření nežádoucích ryb a podobně. Když K -70 prošla, proč ne i další?!!!!!! Kapru zdar!!!
Kamy - Profil | Pá 2.12.2011 16:29:04
Myslím že je jedno jakou bude mít míru. Ten kdo má prázdnej mrazák a chce tam něco nacpat, tak vezme kapra který se mu líbí ať už je na papíře napsáno cokoli.
Mám osobní zkušenost z jedné menší MO. K "moci" se dostala mladší a "sportovnější" část organizace. Protože tato čás v MO i převládá, tak se dohodli, že si jedné vody udělají "soukromý kaprodrom" pro vlastní lidi. Nakoupily kapry 70+ a daly je do rybníka. Aby na to měli prachy tak si stanovily cenu povolenky na tuto vodu na 5tis ročně. Prodali si mezi sebou cca 30povolenek. Když tito "sportovci" a zarytí CaR na podzim vodu slovily, tak zjistily, že tam plavou pouze dva velcí kapři.
Ani mezi sebou to nebyly schopni uhlídat. A to si všichni říkaj Vostrý a moderní.
Takže to co se tu probírá je jen důvod si zlepšit zimní večer.
Mám osobní zkušenost z jedné menší MO. K "moci" se dostala mladší a "sportovnější" část organizace. Protože tato čás v MO i převládá, tak se dohodli, že si jedné vody udělají "soukromý kaprodrom" pro vlastní lidi. Nakoupily kapry 70+ a daly je do rybníka. Aby na to měli prachy tak si stanovily cenu povolenky na tuto vodu na 5tis ročně. Prodali si mezi sebou cca 30povolenek. Když tito "sportovci" a zarytí CaR na podzim vodu slovily, tak zjistily, že tam plavou pouze dva velcí kapři.
Ani mezi sebou to nebyly schopni uhlídat. A to si všichni říkaj Vostrý a moderní.
Takže to co se tu probírá je jen důvod si zlepšit zimní večer.
RK - Profil | Pá 2.12.2011 16:23:52
hraji >> A moje zkušenost je,že čím je menší kupní síla rybáře,tím je větší vezírek.A ve většině případů jsou na tom nejhůře lidi důchodového věku.Zajímalo mě to,tak jsem se mockrát zeptal,proč si bera dva kapra,když jich má doma už deset.Odpověď je logická.Syn má rád ryby,dcera se taky může utlouct.I zubařka si nechá říct(ne, že by měla volnou gumu u kalhotek). A další fenomén je,že si ten starší člověk připadá důležitě.Asi jako když v metru sebere 50 výtisků stejnojmené ,,tlače" a pak to dává příbuznejm,nebo to roznáší po baráku.To je asi ten psychologickej moment. A vidíme to kolem sebe pořád.Rodiče,babičky,kamarádi.Čím jsme starší,tím více hamouníme,šetříme na potom,i když to potom se zkracuje na s postupujícím věkem kraťunkou dobu.Fakt jsem nenarazil na starýho rybáře,kterej by řek,,já to pouštim,máma na to moc neni,,. PS: mně je 46,zatim nehamounim,ale zubařovi jsem kapra dal-od tuď ta asociace s pěknou zubařkou....... před deseti lety bych to asi neudělal
prdec - Profil | Pá 2.12.2011 16:10:32
Fishky >> čau,myslivost néni jiný level.Je to sice trochu dražší.ale je to supr.jo a proč nejsi na icg?budem si psat
rybomil - Profil | Pá 2.12.2011 15:37:22
Stanley88 >> nesmysl, sou přemnožený, jak bolkové na Lipně. Na 3 roky zrušit míru, všechno odjede do mrazu a kormouš vodtáhne , bo by chcípnul hlady :§(
Alesio - Profil | Pá 2.12.2011 15:10:44
ondra-voj >> Chtel bych vidět aspoň fotku kapra 47cm s pěti kilama. A
Alesio - Profil | Pá 2.12.2011 15:09:14
Soulfish >> Tak to se moc omlouvám že jsem si to takhe nevysvětlil to je jiná. A
Živě na MRK.cz
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 20.7 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 83 cm | ||
| Praha - Chuchle (Vltava) | 17.4 °C | 45 cm | 50.9 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











