- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Štiky na dírkách
Ahoj všem.Letos bych se chtěl vydat někam na dírky na štiky. S dírkami mám zkušenost pouze na pstruháčích. Prosím poraďte mi nějakou lokalitu , nástrahy, vybavení atd. A fotečky jsou velmi vítané.Pochlubte se všemi rybami na ledu.Předem moc děkuji x )
Autor diskuse: Kikis - Profil , 10.11.2011 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NDejv - Profil | Pá 11.11.2011 20:53:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kikis >> spíš aby jsi měl dostatečný prostor pro manipulaci s rybou a nedošlo k jejímu zranění o led.
NIza - Profil | Pá 11.11.2011 20:52:32
Kikis >> těžko říct snažím se vyhýbat moc navštěvovaným vodám. Chytám na menších vodách. Dejva bych trošku doplnil a malinko opravil jestli se na mě nebude zlobit:-)
1. Díra stačí 22cm
2. Vlasec od 0,35mm víš
3. 50cm OCELové lanko 2 jednoháčky (záleží na velikosti nástrahy)
4. Žádne sptruhové pruty, ale pořádnej štikáč
1. Díra stačí 22cm
2. Vlasec od 0,35mm víš
3. 50cm OCELové lanko 2 jednoháčky (záleží na velikosti nástrahy)
4. Žádne sptruhové pruty, ale pořádnej štikáč
NDejv - Profil | Pá 11.11.2011 20:50:46
zelí >> a že jsme se s nima uměli ohánět..:-¨)))
Nechápal jsem ty idioty, co se snažily tahat ryby 16kou dírou..:((((
Nechápal jsem ty idioty, co se snažily tahat ryby 16kou dírou..:((((
NDejv - Profil | Pá 11.11.2011 20:44:36
Kikis >> jo a ještě jsem zapomněl:
6) chytat v dostatečně velké díře (průměr minimálně 40cm)
.
6) chytat v dostatečně velké díře (průměr minimálně 40cm)
.
Nzelí - Profil | Pá 11.11.2011 20:35:17
Dejv >> uz to tam potom bylo moc živelné a neuhlidatelné,takže ano.
NDejv - Profil | Pá 11.11.2011 20:31:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kikis >> jestli někdy budeš lovit štiky na dírkách, měl by jsi dodržovat několik zásad. Pak rybám nehrozí zádné nebezpečí újmy na zdraví.
1) chytat na jeden větší jednoháček
2) používat lanko a dostatečně silný vlasec (0,20 a výš).
3) sekat ihned po záběru - malá spadne, velká bude pěkně za kraj.
4) rybu pokládat pouze v případě nutnosti a to jen na mokrou (ne zmrzlou) podložku. Nikdy né na led nebo sníh !!!
5) co nejrychleji pustit zpět !!!
1) chytat na jeden větší jednoháček
2) používat lanko a dostatečně silný vlasec (0,20 a výš).
3) sekat ihned po záběru - malá spadne, velká bude pěkně za kraj.
4) rybu pokládat pouze v případě nutnosti a to jen na mokrou (ne zmrzlou) podložku. Nikdy né na led nebo sníh !!!
5) co nejrychleji pustit zpět !!!
NIza - Profil | Pá 11.11.2011 20:24:16
Kikis >> na vyloženě štikový dírky? Když vyločím Pískovnu Roudnici tak málo. 95% lidí jde na dírky pro maso=duhák (magoři)
Nheras77 - Profil | Pá 11.11.2011 20:18:02
ale co tim rybám pomůže vyjímka, když si stejně neodpočinou jak píšete, těm rybám je to asi celkem jedno, jestli ten na břehu má vyjímku ze zákona. Tím se nezastávám žádné nelegálnosti.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
















