- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Na candáty lanko,šnůru nebo jen vlasec ?
na candáty lanko,wolfram,šnůrku nebo silon
A) lanko7%
B) wolfram5%
C) šnůrka17%
D) silon66%
E) je to jedno5%
Od 9.11.2011 hlasovalo 137 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NCarpHouser - Profil | Pá 2.12.2011 15:56:26
Jo 15m, jsou už nafouklý ryby a na hladině plovoucí okouni. Proto na takové hloubky nelezu ...
NVenca888 - Profil | Pá 2.12.2011 15:53:41
Já chytám na Slapech a tam je to trochu jiná káva - 15 metrů žádná hloubka... A máš dvě možnosti - buď ho vytáhneš rychle a má to spočítaný nebo pomalu, ale pak riskuješ, že ho někde pověsíš.
NCarpHouser - Profil | Pá 2.12.2011 15:52:39
NCarpHouser - Profil | Pá 2.12.2011 15:51:05
NCarpHouser - Profil | Pá 2.12.2011 15:47:44
NVenca888 - Profil | Pá 2.12.2011 14:55:21
Chytám na jeden háček, sekám hned, ryby nikdy nefotim, snažim se vyháčkovat ve vodě a i tak se tomu vyhnout nedá. Neni to totiž zdaleka jen o tom, jestli na něj sáhneš nebo nesáhneš (to, myslim si, mu až takový problémy dělat nebude), ale dle mýho předevšim o hloubce, ze který ho vytáhneš a o tom, jak hluboko má háček.
Nechci se tě nijak dotknout, ale tvrdit, že jsi rozplaval candáta, kterýmu jsi vyndaval háček ze žaber až něj chcala krev, je dost naivní. Buď nebyl vidět, nebo jsi ho neviděl anebo vidět nechtěl...jak plave břichem vzhůru.
Dle mýho neni candát obecně o tolik choulostivější na zacházení na břehu, ale neni schopnej tak rychle vyrovnat tlak a bohužel pro něj to má dost často tak nešikovně zažraný, že to vyháčkování pro něj znamená ortel smrti.
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 14:21:21
Pokud s rybou budu manipulovat a vím že ji pustím tak nad vodou (pokud to jde) a když rukou tak mokrou. Ale to snad každý ví. Kddo to nedělá tak proto že na to se*e, ne že by to v životě neslyšel.
NCarpHouser - Profil | Pá 2.12.2011 14:09:27
NCarpHouser - Profil | Pá 2.12.2011 14:03:01
NReznik76 - Profil | Pá 2.12.2011 13:25:12
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 12:53:38
NS&F - pescador - Profil | Pá 2.12.2011 12:45:35
Ano tloušti jsou ale ubylo jich fakt rapidně.Dříve při lovu na první třešně ti nestačil papírový sáček třešní.Třeba u nás pod splavem ... co nához tak záběr . A dnes .... Vem ale na jaře rousnice a nahoď do vracáku ... sumečci 30 - 65cm.
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 12:32:04
NS&F - pescador - Profil | Pá 2.12.2011 12:24:46
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 12:17:45
Neříkej že ti převrátil kýbl a utekl, řekni že jsi ho pustil. Vypadá to lépe :-D
Měj se.... mizím.
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 12:12:59
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 11:57:37
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 11:56:42
To měření si schválně někdy zkus. Nejde to okecat, jen nesmíš být líný. Já u toho tvého trošku přestřelil kvlůli lennosti změni jedno číslo (Z cca 2cm na 1,5 řekněme) :-)
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 11:54:43
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 11:52:29
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 11:51:29
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 11:50:06
POdívej jak jsem to v té diskuzi tehdy psal Právě že jsem psal i jak jsem přišel na ty míry. Ty na mě pak vyrukuješ z ženskou :-D Uznávám že tady jsem měl vzít víc v potas tu ženskou velikost, ale to už se mi moc vymýšlet nechtělo :-)
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 11:50:05
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 11:45:56
Ono když není na kolmo tak se to fakt blbě odhaduje...
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 11:40:10
Já na to pak kdyžtak ještě mrknu, ono ženská má zase daleko menčí ruku takže ta míra bude asi jiná, to co jsem napsal by vycházelo kdybych to držel já :-D
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 11:25:41
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 11:21:30
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 11:18:08
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 11:13:29
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 11:04:02
Hoď sem pak kolik ti to vyšlo, pokud to uděláš. MI všechny ty větší ryby vyšly na lepší sedmdesátky. Ale nehodlám se tu hádat.
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 10:58:01
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 10:33:34
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 10:11:07
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 9:07:43
Těch candátů mi prošlo rukama za rok víc než je možné ulovit na prut za celý život :-)
Možná je škoda že vše nefotím jak pitomec. Mohl jsem sem teď dát hejno plesnivců z místa kde řádili chyťapustáci a něco si dokazovali na 10cm okounech. Nejdřív byli vydět plesniví, pak mrtví. - to jen jako bonus.
Rád bych věřil tomu jak je okoun a candát odolná ryba, ale jaksi x staletí rybářské praxe v tomhle státě hovoří jinak. Mé zkušennosti taky, tak holt nevím.
NVenca888 - Profil | Pá 2.12.2011 8:38:20
NTransalp2 - Profil | Pá 2.12.2011 8:28:15
Nalien.rem - Profil | Pá 2.12.2011 8:24:48
NCarpHouser - Profil | Pá 2.12.2011 7:11:51
NObiš - Profil | Pá 2.12.2011 6:49:44
Doufám,že si tuhle lekci vezneš k srdci a příště už ze sebe nebudeš dělat kašpara. :)
Nnofish - Profil | Pá 2.12.2011 0:13:45
Mě třeba fasinuje (v dobrém) chlápek co dokáže candátovi vyndat háček i z jícnu (s protihrotem!) s tím že je to chvilička a ryba je ok. Během maximálně půl minuty bez jakéhokoli pokládání na zem. Jsem mu říkal že se asi mám ještě dost co učit....... (osobně teda zbavení se háčku přirozenou cestou nevěřím no.....).
Nmartcv - Profil | Pá 2.12.2011 0:00:52
Nzelí - Profil | Čt 1.12.2011 23:26:34
No a pak mame jeste jak rikam ja jednu sortu a to jsou zbrojnosi s dratenejma rukavicema.
Nnofish - Profil | Čt 1.12.2011 23:23:01
Mi něco říkej. Mě fascinuje jak dokážou lidi válet ryby všude kde to jde, napůl je oškrabat a pak pustit...... Rukavice nenosím, zimou na ruce moc netrpím. Respektive nosím v kapse a nepoužívám. Ale zrovna nedávno jsem si říkal že jsou mi naprd. že stejně ze zvyku namočím ruku a bude to v peeerdeli :-D
Nzelí - Profil | Čt 1.12.2011 23:17:54
Nzelí - Profil | Čt 1.12.2011 23:17:10
Ona kazda ryba je nachylna na zaplisneni,ale vse se da eleiminovat.Proto me muze slak trefit kdyz vidim jak je drzej v rukavicich.Kurva tak at sedej doma na prdeli v teple a tam je ruce studet nebudou.
Nnofish - Profil | Čt 1.12.2011 23:16:28
Nemám důvod tvrdit tu zbytečně že je candát hodně choulostivý na manipulaci. Jen to je prostě známý fakt a ne zbytečně se s ním i v produkční rybařině zachází úplně jinak než s jinými rybami. Pokud teda má vydržet živý delší dobu.
Nnofish - Profil | Čt 1.12.2011 23:06:56
(jinak tahle rána mi připadá i docela čerstvá, podle toho šlicu dole ne?)
Nzelí - Profil | Čt 1.12.2011 22:59:59
Nevidel bych to tak cerne
NLexoun - Profil | Čt 1.12.2011 22:41:24
Nzelí - Profil | Čt 1.12.2011 22:34:37
Ty clovece ja cekal candata chlupatýho jak tenisak a on Bolek:-)))
NLexoun - Profil | Čt 1.12.2011 22:30:24
NLexoun - Profil | Čt 1.12.2011 22:27:20
NStavba - Profil | Čt 1.12.2011 22:24:56
:-))))
Nnofish - Profil | Čt 1.12.2011 22:23:22
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33415
NFotky ryb pouze na přívlač107191
NÚhoří sezona 201210516
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NVýroba woblerů31008
Nvýroba stojanu na sumcový prut19
NSlapy - Dravci2009
NLodě a jejich úprava1035
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
Kde to žije - dravci
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNFotky ryb pouze na přívlač 107191
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73
















