- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Skutečně celokovový naviják na přívlač / feeder (v převodovce NIC z plastu)
Zdar všem, chybí mi tu a proto bych rád zavedl tuto diskusi. Víte-li o skutečně celokovovém strojku (převodovka BEZ plastových částí), který byl nejlépe Vámi rozebrán nebo jste jej rozebraný u někoho viděli, mohli byste se podělit o tuto zkušenost tady v diskusi? Hledal jsem tu všude možně, ale toto marně. Jedná se mi o to, že se tu objevilo pár fotografií, na kterých je vidět (konkrétně u navijáků Shimano) plastová kolečka a jiné díly z převodovek těchto navijáků, která jsou dřív či později důvodem jejich prudkého zhoršení funkčnosti nebo až totálního rozpadu. Chtěl bych se tomu vyhnout a jistě nejsem sám. Konkrétní názvy strojků (prosím pokud možno jen na přívlač, feeder - NE baitrunnery a kapřáky prosím) s čistě kovovou převodovkou a fotky těchto soukolí velmi vítám. Snad to bude ku prospěchu nám všem. Díky!
Autor diskuse: Pepé - Vsetín - Profil , 3.11.2011 feeder - náčiní, doplňky
mám takový naviják s pořizovací cenou (prosím pravdivě)
A) do 2000,- Kč33%
B) do 3000,- Kč13%
C) do 4000,- kč24%
D) do 5000,- Kč5%
E) do 6000,- Kč7%
F) do 7000,- Kč1%
G) do 8000,- kč1%
H) do 9000,- Kč2%
I) do 10000,- Kč2%
J) nad 10000,- Kč14%
Od 3.11.2011 hlasovalo 199 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 3.11.2011 20:53:22
murphyy >> díky! na tom Stradicu je to krásně vidět - to co já mám na mysli. Plastová kolečka pro zdvih. A tam měl být podle mě hliník. O co jim šlo s tím plastem, ví Bůh. Jestli se to má po*rat a my to máme dávat do servisu s tím, že oni to neuznají pro nadměrnou zátěž... Proto tato diskuse. Začíná to mířit správným směrem.
Npepa-č - Profil | Čt 3.11.2011 20:49:28
saxana >> myslím, že nemáš pravdu. mluvíme-li o plastech/kompozitech, které mechanicky budou ten hliník nebo slitiny předčit, tak je za méně než ten hliník nebo slitiny neuděláš. to je pořád drahý, bo je to hi-end. udělat např CFRP/CRP tělo navijáku není možné za cenu hliníkového.
Nmurphyy - Profil | Čt 3.11.2011 20:46:09
takze, dam nejake foto shiman ktore maju wormshaft (vsetky rady P3 a P4 maju samozrejme kovove prevody kedze su bez sneku na zdvih cievky) zo stranky haldorado.hu nech to je trochu pokope
STELLA 4000FA
STELLA 4000FA
Nsaxana - Profil | Čt 3.11.2011 20:34:09
pepa-č >> myslim že nemáš pravdu, keby korpus šiel nahradiť plastom, tak to už dávno je - nižšia cena, nižšia hmotnosť....nik by sa neparal s AL odliatkami - presne liatie ani pri hromadnej výrobe nie je lacné, oproti plastovým výliskom....preto si najvyššie rady navijkov držia kov, aby sa garantovala určitá životnosť a tým držalo meno značky
Npoldeci - Profil | Čt 3.11.2011 20:30:20
Pepé - Vsetín >>
http://www.daily-fishing.ru/snasti/reels/shimano_10_stella/
http://www.daily-fishing.ru/snasti/reels/shimano_09_twin_power_mg/
internet je toho plná prdel-
certate hd custom
[fotka smazana na zadost autora]
http://www.daily-fishing.ru/snasti/reels/shimano_10_stella/
http://www.daily-fishing.ru/snasti/reels/shimano_09_twin_power_mg/
internet je toho plná prdel-
certate hd custom
[fotka smazana na zadost autora]
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 3.11.2011 20:29:49
Martinbati >> chlapi, pořád vám to tak nějak nejde do hlavy. Tělo (skříň) navijáku je samozřejmě dobré z lehké slitiny, nových super materiálů na bázi kovu..., to kua jasně! ALE převodovka ať je CELÁ z nerezi, mosazi apod. Ne z plastových součástek... Tak to myslím.
NMartinbati - Profil | Čt 3.11.2011 20:23:46
ked budes mat na feeder ci privlac celokovovy navijak, tak bude pekne tazky... horsie to bude pri privlaci ako pri feedri... viem o com hovorim, ja som na feeder niekedy pouzival Okumu LongBow LB50 :D to je stroj. (ale nebol som spokojny-nove navijaky Shimano Baitrunner ST 4000FA)
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 3.11.2011 20:22:46
poldeci >> dobré je to k tomu, že nám to všem bez rozdílu může pomoct v rozhodování, kdo plastovým dílům nevěří, případně kdo potřebuje dlouhodobě pořádný výkon, ten se tady může podívat, co že se skrývá ve stroji, který třeba po té koupí. Díky za fotky!
NKolis - Profil | Čt 3.11.2011 20:22:08
poldeci >> No tak já bych to nesložil, aníž by něco zbylo na stole... o))
Nraušík - Profil | Čt 3.11.2011 20:19:40
Ahoj
Můj známí opravuje navijáky a naviják AWA-SHIMA Caterpillar prý podle něho je Skutečně celokovový a je za supe cenu akorát je hrozně těžký ale to dává smysl diť je celokovový ! :) :)
Můj známí opravuje navijáky a naviják AWA-SHIMA Caterpillar prý podle něho je Skutečně celokovový a je za supe cenu akorát je hrozně těžký ale to dává smysl diť je celokovový ! :) :)
Npoldeci - Profil | Čt 3.11.2011 20:18:29
Kolis >> jj,občas sa všetko točí,však to poznáš
chcel nejaké vnútornosti do otázky tak...i keď neviem k čomu je to dobré
chcel nejaké vnútornosti do otázky tak...i keď neviem k čomu je to dobré
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NFeederařina na řece64344
NPickermánia-ultra light fishing49077
NMethod feeder a vše kolem něj40292
NFeeder na Dunaji1192
NSportex feeder pruty5120
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NLov dravců na feeder849
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
16:12NFeederařina na řece 64350
12:27NPickermánia-ultra light fishing 49077
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....




















