Ndada11 - Profil | So 23.6.2012 19:04:59
Funčík Kapr - >> Na živou jsem nechytal už ani nepamatuji, ale jinak za mě je to jednoznačně ouklej z mrazáku na dno, nebo pěkně vyvěsit přes větvičku.Jak se mele větvička, tak krásně mele i s rybyčkou.Těch ouklejí jsou u nás tisíce, takže je nachytat není žádnej problém.Funguje mi z nich nejlíp i ocásek na candáty.
NKrvulii - Profil | So 23.6.2012 16:15:57
Můj taťka boduje na hrouzka a na malé karásky... ;)
NTAICHINEK - Profil | So 23.6.2012 11:57:44
určitě karasek...ukounek se mi schovava,plotička mi moc nevydrží :) a karasek je idelalni si myslím ale je to otazka všech ..:)
NDavii - Profil | Pá 13.1.2012 16:13:30
dal bych karáska je to super nástraha a taky hodně vydrží...
NFigos - Profil | So 7.1.2012 16:28:05
Ahoj nejlepší zkušenosti mám s perlínama a okounama.To jsou pro mě top nástrážky a když nejsou ani ty tak i zbytek je dobrý......
NIza - Profil | So 7.1.2012 16:27:56
Petan600 >> třeba máš jinou montáž než já, tohle se mi stává, ale dá se s tím vypořádat správnou montaží a nastražením.
NPetan600 - Profil | So 7.1.2012 16:19:57
zaplosak >> nevím,někdy to vyzkouším.
Nzaplosak - Profil | So 7.1.2012 16:15:59
Petan600 >> A nepomůže píchnout plotici dál k ocasu - aby byla jakoby nakloněná dolů?
Moc na živou nechytám, snad jsem nenapsal hloupost...:-)
NPetan600 - Profil | So 7.1.2012 15:57:38
Iza >> Neni to až tak jedno,protože karas se tlačí dolu,proto ho dávám na káču,třeba plotice mi to motá,protože jezdí nahoru,proto ji dávám na položenou.
NIza - Profil | So 7.1.2012 15:42:35
je to úplně jedno, ale v patřičné velikosti. Já mám nejradši cejna.
NPetan600 - Profil | So 7.1.2012 15:36:14
Pro mě je jednička na kačenu Karas a na těžko plotice.
Nsalamander - Profil | So 7.1.2012 14:24:00
ja na zive rybky nechytam ale kamarati tento rok žali uspechy s ostriezom na plavanu
NHalen - Profil | So 7.1.2012 14:11:45
Funčík Kapr >> To já bych taky nemohl napíchnout lína. Ale dotaz zněl, jaká rybka je nej (z povolených, protože top by asi byl duhák), tak jsem odpověděl. No a samozřejmě je super hrouzek. Ale já přestal na živé rybky chytat, když už, tak na mrtvou.
Nmipa - Profil | So 7.1.2012 14:06:09
Jaroch >> Též používám ocásek z makrely, ale jen do proudu ke dnu...pro mne je to nástraha alternativní, když nemám živé nástražky a už jsem si na ně i zachytal ... nemám nic proti nim, jen používám čerstvé :-)))
NRybatorstr - Profil | Po 26.12.2011 10:49:12
Super je hrouzek, karásek plotička a někde je top zase ouklej. Chce to zkoušet a zkoušet.
NČík - Profil | Po 26.12.2011 10:37:27
Pro mne je pod káču jedničkou hrouzek.Akorát je problém je sehnat.
NJaroch - Profil | Po 26.12.2011 10:22:49
Kamarád říká že není nad dva dny zasmrádlý kousek makrely .
Jen ten odér když otevře zavařovačku a věší to na háček je na blití .
Ale úspěchy má až mu skoro závidím ale jednu věc vím zcela jistě , nikdy nebudu chytat jako on , protože se u mně vypěstovává jakýsi reflex : kdykoliv ho vydím , začíná se mi zvedat kufr :-)
NKreja - Profil | Ne 25.12.2011 10:06:44
na rybníku jsem měl vždy největší úspěchy když jsem nastražil okouna J:
Naxcat - Profil | Ne 25.12.2011 9:49:02
Občas se v časopisech píše o lovu Štiky na Makrelu Sledě i na válečky z Uhoře vim že na uhoře se nemůže.Maji s tím dost velky uspěchy zkoušel to někdo taky někdy ??
Nretrívr - Profil | So 24.12.2011 23:56:06
Mr.Mepps >> Obecně platící velká pravda.
NMr.Mepps - Profil | So 24.12.2011 19:16:19
retrívr >> Ale nejdůležitější je aby v dotyčném revíru byly štiky.
Nretrívr - Profil | So 24.12.2011 19:02:48
Mr.Mepps >> Pozor, jsem špatně rozuměl. Já pořád mluvím o karáskovi. Tak ode mne omluva. Já když okouna , tak tak do osmi čísel na dno.
NMr.Mepps - Profil | So 24.12.2011 18:58:56
retrívr >> To jo ale je my celkem líto takhle pěkných okyšů na sumíka když jich moc není.
Nretrívr - Profil | So 24.12.2011 18:56:51
Mr.Mepps >> Na sumcích šlapal tři dny naplno.Předesílám, že od 24 do 4 ráno byl pod břehem, ne pod kačenou.
NMr.Mepps - Profil | So 24.12.2011 18:53:53
retrívr >> To jo jednou sem ho tam mněl nonstop na plačicích a ráno v 5 sem ho jel zkontrolovat a furt šlapal a v šest tam byla štika :D asi 60 cm ale potěšila :D
Nretrívr - Profil | So 24.12.2011 18:50:00
Mr.Mepps >> "Prostě je nesmrtelnej. Já je vracím do rybníčku i po celodenní práci a není problém.
NMr.Mepps - Profil | So 24.12.2011 18:43:04
retrívr >> Prostě nejlepší :D
Nhonzin2236 - Profil | So 24.12.2011 17:36:35
Podle mě je jedno na co se chytá. Ale asi je dobré chytat na ryby, které se v revíru vyskytují. Ideální je předem tam nachytat nástražky a pak na ně chytat. Je to takové přirozené. Když tam štika je a má hlad, tak zaútočí na vše. Když nevím, jestli tam je, tak radši chytám na větší rybky (oblíbeně plotice), klidně 15 cm a i víc, protože jsou silnější a ve vodě dělají větší rozruch. Tím je větší šance na přilákáni dravce a je i větší šance, že to nebudou mimina, které nemá smysl chytat a zbytečně jim ubližovat.
NCarpHouser - Profil | So 24.12.2011 17:34:46
Hrouzek, to je totiž první ryba, po které štiky jdou a nejen štiky ...
NMr.Mepps - Profil | So 24.12.2011 17:28:00
Nebo okounek nádherně maká.
NMr.Mepps - Profil | So 24.12.2011 17:27:29
Karásek na nic jiního nechytám.
NSumect - Profil | Po 5.12.2011 18:47:55
Od mala jsem byl školenej, abych věděl, zda jdu na "spodovku" nebo "vrchní". Štiku spodovku lovím tam, kde se vyskytuje - u dna a to většinou na hrouzka, pokud se tam vyskytuje nebo na okouna, který taky v zimě pátrá spíše u dna. Když jdu na menší potoky a říčky, kdy není hluboká voda a štika může čekat u jakéhokoliv točáku či překážek, tak věším okouna nebo plotici kousek od břehu poblíž těchto míst. Na konci prosince se stává, že se na jednom místě drží více štik. Byl jsem poučen, že je to normální, protože se na takových místech později vytírají. Je fakt, že jsou většinou jedna jak druhá a max kolem 60 cm. Jiank, zákonitě, asi by se požraly navzájem. Ať se daří.
Ndada11 - Profil | Po 5.12.2011 18:24:57
Funčík Kapr - >> ja mam nej ouklej ale vetsinou z mrazaku a na dno
Narapaima - Profil | Po 5.12.2011 16:43:55
Funčík Kapr - >> Neni univerzalni rybka pro stiku veme kazdou podle chuti a podle nalady a pocasi.
NDus - Profil | Po 14.11.2011 23:10:29
Já na živou rybičku používám prut na vyvěšenou 6m, krásně rybička jezdí pod špičkou a nic se nemotá a na větší vzdálenost je dobrý podvodní splávek
NKockopes - Profil | Po 14.11.2011 15:17:40
Funčík Kapr - >> karás je u mě top, když se dobře píchní dokáže jezdit celej den bez zastavení, nevyplouvá jak plotice na hladinu tak se nemotá, zatím co na plotici to je něco hroznýho jak to dokáže zamotat a to jsem už vyzkoušel jakovej fíglů a nic
NFunčík Kapr - Profil | Po 14.11.2011 14:53:27
Halen >>- nojo možná že je to dobrý ale já bych neměl to srdce tam toho lína dát
NHalen - Profil | Po 14.11.2011 13:43:03
Na lína. Bezpochyby nejlepší nástražní rybka.
NKOLIBŘIK - Profil | Po 14.11.2011 12:08:03
Funčík Kapr - >> Zdravím.Ono je to to těžké určit přesně která nástražní rybka je ta opravdu nejlepší.Pokud se jde na plavanou s nástražní rybkou je dobré vybrat rybku která se v té vodě nejvíce vyskytuje a tím jí dravec zná.Ale ani to nemusí být to nejůčinější.Výhoda je i na straně rybáře pokud jsou již teploty vody hodně nízké a rybky jsou nalezeny ve březích ,tam je možný ůspěch s jakoukoli nástražní rybkou.Proto že dravec vezme cokoli.Pro mne byl vždycky takovou jedničkou řezan.Toho jsem nemusel nabízet dravci nikdy dvakrát.Ale vše to záleželo na mistu a chuti dravců.Řezan je vskutku univerzální.Na větší štiku pokud o ní rybář ví je také velmi kvalitní větší plotice nebo větší cejnek.Znám kluky od nás kteří by na velkou štiku pokud oní ví s malým řezanem nešli a tak volí nástražní rybku větší velikosti.Já osobně to mám nastavené tak že na lov štik na plavanou s živou rybkou chodím až když mi mrzne vlase v očkách a rybek ve vodě je povzácnu.V tu dobu štika nedělá velký rozdíl a na druhu nezáleží.
NHlubočepy - Profil | Po 14.11.2011 12:07:34
Skus koi ryby-i paní štika chce někdy vybočit z šedivosti všedních dnů.
NVanous - Profil | Po 14.11.2011 11:27:41
Nejlepší nástražka na štiku je tahat větší stříbrnou rotačku kolem rákosu ;) letos nádherné úlovky na našem rybníku (štika 110,89a nějaké ty 60-77)
NDus - Profil | Po 14.11.2011 0:17:30
Můj favorit na vláčku pro tuto sezonu je jednoznačně, hlavně když je velmi chladno je Rapala Huski Jerk v barvě FT 14 cm, štiky na něj útočí opravdu razantně a i malé okolo 30cm.
Podle mého názoru, jsou nejlepší woblery do 2m
NMike1977 - Profil | Ne 13.11.2011 23:04:19
No letos, krom hlavně plotice a hrouzka, se osvědčila i medová kuku :-) vytahuji s 80g olovem na vlas navázané 3 kuku, a metr od břehu rána, a sic jen 73 cm, ale byla tam i bez většího boje :-)
Nkopr69 - Profil | Ne 13.11.2011 22:47:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Funčík Kapr - >> Super nastraha na stiku je okoun a hrouzek ktery je perfektni na vsechny dravce pokud tedy mluvime o lovu stik na plavanou.
Nbrach - Profil | Ne 13.11.2011 22:09:01
nofish >>
Nevím o komentáři...
NTheMarekLS - Profil | Ne 13.11.2011 19:12:47
ja mam 10 cm karasy v akvarku :D .. ale na dravca ich nedam :D
Nšťovíček - Profil | Ne 13.11.2011 18:59:00
Štika 51 cm na bójku..A štiku chytneš na 100% :)))
Nnofish - Profil | Ne 13.11.2011 18:50:27
brach >> není k té fotce nějaký komentář? Odkud to je? Tři štiky na jednom místě, docela zajímavé (hlavně ta bitva o žrádlo) :-O
Nsharmantny1 - Profil | Ne 13.11.2011 18:32:42
skus karasa okolo 10 - 15cm pod plavak....ja som dnes takto dostal 55ku a krasnu 80 cm zubanu :)
Nhunter18 - Profil | Ne 13.11.2011 18:03:25
hlavně je musíš chytat na ty druhy které v té dané lokalitě sou... pokud uvidíš štiku zaůtočit na oukleje tak chytej na ně..ale podle mě je blbost na ně chytat pokud se tam nejsou..
NFilip Izoofek - Profil | Ne 13.11.2011 17:32:13
Velké nástrahy , velké háčky, velká potřebná doba k zažrání háčku, kt.opatrná štika nechá bejt. pokud si zacatecnik, a nemáš v tehle te stránce praxi, nezkousej ji. Mít 5 záběrů a neproměnit ani jeden tě nase re, mit 1záber a promenit ho te potesi :-)
NFilip Izoofek - Profil | Ne 13.11.2011 17:19:02
Čau čau. Zkus vláčku. Pokud nevíš jak s odstínama, ( v každém ročním období je to trošku jinak ) zkus přímo imitaci štičky. Fungují celkem spolehlivě. Troufnu si říct, že pokud bys s touto taktikou chodil 3dny na jednu vodu a zkoušel to trpělivě, úlovek se dostaví.... Nebo si kup živou plotičku 7-10cm a nech ji ve sloupci at se mrská ;-)
NZiltoid - Profil | Ne 6.11.2011 20:58:40
Štice s musí podstrojovat !!!
Nloda30 - Profil | So 5.11.2011 22:22:04
BOWDEN® >> Samozřejmě souhlasím, spěchal jsem. Ustřelil jsem, latině se věnuji jen okrajově, máš pravdu.
Nretrívr - Profil | So 5.11.2011 20:36:37
loda30 >> No, něco na tom bude.
Ntonouš - Profil | So 5.11.2011 20:35:05
dobrej je okoun ,nebo malej candat