- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Wolframová struna nebo lanko
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nmascha - Profil | Út 20.9.2011 10:37:31
NButchi - Profil | Út 20.9.2011 10:31:19
Né, tak to je samozřejmá věc, souhlasím bez jakýchkoliv výhrad.
On tam totiž ještě psal, že riziko přeřezání wolframu je jen při lovu s příliš tvrdým prutem. Nemám tu bichli po ruce, takže to nemůžu přesně odcitovat.
Já sám wolfram používám. Až mi ho štika upicne, udělám mu pápá a stanu se ocelářem.
Přiznám se, v mladých letech jsem experimentoval s pletenkou a podobnými koninami, ale rychle mě to přešlo a hlavně jsem si nikdy nedovolil ty bludy rozšiřovat. Ona totiž štika občas neukousne ani normální vlasec, že. Tím pádem by měl být na základě argumentace obhajovačů pletenek jakýkoliv návazec zbytečný. Ale není, protože - světe div se, ono to má zuby. Hodně zubů.
Už mě s těma výmyslama serou.
NPedro1 - Profil | Út 20.9.2011 10:22:41
Nmascha - Profil | Út 20.9.2011 10:16:53
Nicméně. Pořád lepší jakýkoli wolfram, než nějaké náhrady z pletenky, fluorocarbonu, kevlaru apod.
NButchi - Profil | Út 20.9.2011 7:17:01
Nkkkarlos - Profil | Po 19.9.2011 20:52:09
NTransalp2 - Profil | Po 19.9.2011 15:18:20
NKubouš - Profil | Po 19.9.2011 13:14:40
Jinak tu nechci rozjíždět nějaký dohady o tom zda je to správně nebo ne, že někdo chytá na to nebo ono..Myslim si že každej má jiné zkušenosti a kdybych měl zkušenosti takové že několik ryb zmrzačim tak chytám jinak..Ale NIKDY se mě to nestalo, ryby tahám opatrně a pomalu, nemám potřebu štiku rvát s utaženou brzdou aby lépe skákala a bylo to pořádné rodeo..
Pro mě je zatím fluorocarbon No.1 :-)
Nn8w - Profil | Po 19.9.2011 13:02:33
Nn8w - Profil | Po 19.9.2011 12:21:11
BuBu99 - 19.9.2011 11:00:09 >> hmm vy dva ste se konecne nasli,mudrcove:D. Akorat nevim kerej z vas je chytrejsi:)))))
NAlabalik - Profil | Po 19.9.2011 12:18:18
Nšmudla - Profil | Po 19.9.2011 12:08:44
To sem zkoušl na Hartě kdy byla štika za každou větvičkou. Dal jsem streamer na jigové hlavičce + kevlar šnůru. Pětkrát jsem nahodil, tři nástrahy skončili ve štičích tlamách(jen uhnul vlasec bokem, jemné přiseknutí a štika pryč).
Wolframové lanko se mi povedlo upálit se štikou a woblerem po záseku( ale je pravda že lanko už mělo hodně naběháno). Když je wolframový lanko v pořádku tak vydrží. Úbytek záběrů jsem pozoroval akorát od tlouštů když jsem lovil s lankem, ale nějaký jsem stejně lapil( dokonce i boleny s lankem). Takže na vodách kde jsou štiky vždycky lanko(kromě malých twistrů na okyše s jednoháčkem).
Nkkkarlos - Profil | Po 19.9.2011 12:07:19
NKubouš - Profil | Po 19.9.2011 10:56:28
a má to celkem i nosnost..S tímhle a velkým woblerem bych neokoval žádnou ne? :))
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina,...









