- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vaše nejúspěšnější nástrahy na UL vláčku ????
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
13x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | Pá 10.6.2011 10:14:27
Holt někdo pletenku, já zase radši vlasec. Na přívlač bez problémů 22-25. Pletenku na woblery, abych jich alespoň pár nějak vyrval ven když visí.
Nmakass - Profil | Pá 10.6.2011 10:12:44
Nmascha - Profil | Pá 10.6.2011 9:57:42
Dvacítku bych si vzal na štiky asi kamkoli s vyjímkou leknínových polí a chytání přímo v potopených větvích. Tam je místo pro pletenku, která lekníny řeže a do které se dá opřít a rybu do vázky nepustí ani průtažností.
NOrion24 - Profil | Pá 10.6.2011 9:43:26
Nšmudla - Profil | Pá 10.6.2011 9:00:32
Když zabere větší tak skočím do ultralight sumcařskýho nafukovacího člunu za 250Kč a nechám se vozit po přehradě třeba do rána bílého.
Takže všem ultras přeji pěkný den, krásný víkend a spoustu ultralight zážitků od vody.
NOrion24 - Profil | Pá 10.6.2011 8:01:35
NKnapík - Profil | Pá 10.6.2011 6:52:54
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 9.6.2011 16:08:39
Tady jde o to, že dvacítka vlasec na štiky ve spojením UL vláčákem je podle mě v pořádku.
Při ultralight feederové přívlači používám bílé kopyto. Ostatně jako u jakéhokoli jiného typu přívlače, jelikož jinou nástrahu nemám. Letos ale bude všechno jinak, bo mám i vláčecí prut, vláčecí naviják, vláčecí nástrahy, vláčecí vlasec, vláčecí bivak, vláčecí lehátko a vláčecí tripod
Nšmudla - Profil | Čt 9.6.2011 16:01:01
Taky sem zapřáhnul s 0,20mm sumečka na vláčku 6,5kila(92cm) a vysmýkal jsem ho ven. Tož dá se ale letos na sumce rozhodně s 0,20mm vlasecem cíleně nepůjdu :)
Co používáš při ultralight feederové přívlači? Bílýho twistra?
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 9.6.2011 15:54:11
Nšmudla - Profil | Čt 9.6.2011 15:46:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ale pro mne znamená výraz jdu na štiky na prutě 12cm wobler a to by na dvacítku navázal jenom gambler. tam kde chodím jsou balvany, pařezy větve pod vodou, nebo mraky trávy kam když ti zajede i padesátka štika po výpadu tak s 0,16 nemáš šanci .. Chytám větší ryby na 0,22 s nosností cca +- 5kg minimum (i ty štiky) a na vláčku na candáty na volné vodě jsem v klídku dal 0,20mm ale jít s tím vyloženě na štiky kde může zabrat štikule 80 a víc cm bych prostě nešel. Každopádně moje důvody jsou mraky zbytečně urvaných nástrah + upálené ryby.
Svýho max. pstruha ani ne kilo bych nemít zrovna v tu chvílu haluzácky na prutu 0,24mm neotočil než by mi vlítnul v tůni pod kořeny, pár macků mě takhle vytrestalo. Vytáhnout se dá, ale chce to fakt notnou dávku štestí a ne všude se dá chytat s takhle jemným cajkem.
Jinak měřil jste někdo průměry a nosnosti vlasce co kupujete? Ono je na tom napsaný 0,18 a neuvěřitelná nosnost a přitom je to 0,20mm. nebo napsaný 0,14 a přitom je to 0,16mm... ryby cedulky nečtou a zase takový puntičkářký rybaření není o rozdílech v setinách milimetru ... Je to o pocitu a o vyzkoušení co ten vlasec opravdu udrží a jak seštelovat cajk aby se ryba vytáhnout dala.
NGTdpcfix - Profil | Čt 9.6.2011 15:45:40
NPstruh27 - Profil | Čt 9.6.2011 15:22:22
Čo sa týka vláčky na kaprových vodách, tak na smáčky + menšie gumky tiež 0,14. Pokiaľ idem na Zubáče, tak vždy šnúra a posledný cca 1 meter fluocarbon v priemeroch od 0,18 do 0,25
Nšmudla - Profil | Čt 9.6.2011 14:21:02
S 0.18 mm vytáhnu s přehledem i když zabere 60tka štička, dohodím tam kam potřebuju a rybám při vláčce je jedno jestli máš 0,00návazec, buď berou nebo ne. A 12cm okounek rozhodně není tak opatrná ryba abys na něj musel dávat 0,12mm :) Nástrahy typu 0,6g broček a nymfa se nahazujou muškařákem, ale chytal jsem tak i s vláčákem a 0,20mm pstruhy (peříčko na jednoháčku + broček, nebo streamera s bročkem).
Proč na malý ryby dávám 0,18 jsem vysvětlil dostatečně... taky jsem kdysi chytal s 0,16mm a už tak nechytám- zkušenost a praxe tě naučí.
Nsamotm - Profil | Čt 9.6.2011 14:13:36
NLeho - Profil | Čt 9.6.2011 14:02:09
Nšmudla - Profil | Čt 9.6.2011 13:58:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ps. Pro mne znamená Ultralajt vláčka ryby 10-35cm( Okounci všech velikostí, jelci, pstruzi) a vlasec 0,18mm (slabší nedávám neb to pak stojí hodně peněz a nervů a zbytečně urvaných ryb, a nástrah).
Npetr07 - Profil | Čt 9.6.2011 12:54:05
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33405
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NVýroba woblerů31008
NRare woblery - Rapala14053
NKayakfishing a kajakorybaření20680
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
NÚhoří sezona 201210514
NLodě a jejich úprava1035
NVláčenie z člnu27208
Kde to žije - dravci
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNBurza na přívlačové nástrahy 33405
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
CA Worldfishing
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá...













