- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Řádění bobrů na našich řekách
Jistě většina z vás zaznamenala šílené řádění bobra evropského. Jaký je váš názor na přemnožení tohoto tvora v okolí našich řek?Autor diskuse: Standey - Profil , 23.5.2011 všeobecné - ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
poool-PavelSečka - Profil | Út 24.5.2011 10:49:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
na strážnicku a rohatecku je bobrů jako sraček, určitě by nebylo od věci mírně je zregulovat. ono ta ochrana musí mít taky hlavu a patu..
šmudla - Profil | Út 24.5.2011 10:35:41
Standey >> Bobr ti plaší kapry nebo co tu proti nim brojíš? Já jsem radši pro zastavení řádění povodí Morava Opava Odra, kteří jsou skutečnými škůdci a mají mnohem víc peněz než vůbec všichni bobři v ČR dají dohromady.
Kdo myslíš že je odpovědný za to že kolem řeky není 10 metrů náletových křovinc stromečků atd, ale jen nekolik ks vysazených velkých topolů a vykoseno vyholeno, a pak když bobr skácí těch několik stromů je hnedka zle.
Škůdce je člověk, navíc bobr se dá vystřílet dicky a taky se dá sežrat, stromu se nenajíš a i když ho bobr pokácí tak si s ním můžeš(s tím stromem) v zimě zatopit v krbu a ještě ušetříš benzín do motorovky a riziko že ti strom spadne při kácení na hlavu.
Kdo myslíš že je odpovědný za to že kolem řeky není 10 metrů náletových křovinc stromečků atd, ale jen nekolik ks vysazených velkých topolů a vykoseno vyholeno, a pak když bobr skácí těch několik stromů je hnedka zle.
Škůdce je člověk, navíc bobr se dá vystřílet dicky a taky se dá sežrat, stromu se nenajíš a i když ho bobr pokácí tak si s ním můžeš(s tím stromem) v zimě zatopit v krbu a ještě ušetříš benzín do motorovky a riziko že ti strom spadne při kácení na hlavu.
Standey - Profil | Po 23.5.2011 21:39:52
Poušťák >> Znovu se opakuji. Ať si žije kde chce. Jen je třeba omezit jeho nekontrolovatelné množení...
Poušťák - Profil | Po 23.5.2011 21:22:44
Standey >> no vidíš,jak jsi si odpověděl sám.A kde má ten Bobr žít,když je 99% řek regulovaných,jako stoky?
volfino - Profil | Po 23.5.2011 21:19:37
Standey >> tak počkáme až spadnou všechny stromy pak pozabijíme bobry a kolem břehu postavíme fast foody samozdřejmě s odpadkovými koši na pet lahve
Standey - Profil | Po 23.5.2011 21:19:31
Poušťák >> Osobně jsem velkým nepřítelem jakékoliv regulace řek. Co se bobra a kormorána týče, jsem pro umělou regulaci, nikoliv likvidaci.
Poušťák - Profil | Po 23.5.2011 21:16:05
Standey >> odpovím ti otázkou.Je jednoduší opět vymlátit všechny druhy chráněných zvířat a vydláždit a narovnat toky,než se trochu přizpůsobit přírodě?
Standey - Profil | Po 23.5.2011 21:13:03
volfino >> Odpovím ti otázkou. Je jednodušší uklidit pet lahev pohozenou v přírodě, nebo vysadit a vypěstovat nový strom?
volfino - Profil | Po 23.5.2011 21:04:05
Standey >> otázka je co je lepší pro naší přírodu jestli padlý strom nebo pet lahve pohozene třeba u padlého stromu
volfino - Profil | Po 23.5.2011 20:54:51
Standey >> někteří rybáři dělaj větší bordel to by se mělo řešit sorry.
Standey - Profil | Po 23.5.2011 20:50:39
volfino >> Kdyby ses prošel kolem ramen dolního toku Moravy a Dyje, pochopil bys důvod mého dotazu...
tomsa - Profil | Po 23.5.2011 18:27:46
Nemůžu hodnotit co dělá bobr špatně, ale z mého okolí mám pár poznatků.
Jako všude jinde i knám se bobr dostal vysazením na řeku Opavu a Odru. Rád lovím na řece tak je vidím docela často. Protože je to původní druh zde před mnoha lety žijící, vůbec mi nevadí.
Ovšem odborníci od zelených dle mého názoru přecejenom chybu udělali. Bobra jakožto býložravce vysadili a chrání ovšem chudák nemá co žrát, protože alespoň na řekách v mém okolí jsou stromy vykácené a řeky vypadají jako stoky bez větvičky. Ono by nebylo od věci nechat zalesnit alespoň několik metrů kolem vody aby tam náletové dřeviny jakéhokoliv druhu rostli tak jako kdysi. On by si to bobřík pěkně probíral a i ta řeka by byla zase řekou.
Jenomže dřevo je dneska dobrý kšeft a kácení všeho kolem vody se ospravedlňuje jako prevence proti povodním. No a zelení zase drží hubu.
Jako všude jinde i knám se bobr dostal vysazením na řeku Opavu a Odru. Rád lovím na řece tak je vidím docela často. Protože je to původní druh zde před mnoha lety žijící, vůbec mi nevadí.
Ovšem odborníci od zelených dle mého názoru přecejenom chybu udělali. Bobra jakožto býložravce vysadili a chrání ovšem chudák nemá co žrát, protože alespoň na řekách v mém okolí jsou stromy vykácené a řeky vypadají jako stoky bez větvičky. Ono by nebylo od věci nechat zalesnit alespoň několik metrů kolem vody aby tam náletové dřeviny jakéhokoliv druhu rostli tak jako kdysi. On by si to bobřík pěkně probíral a i ta řeka by byla zase řekou.
Jenomže dřevo je dneska dobrý kšeft a kácení všeho kolem vody se ospravedlňuje jako prevence proti povodním. No a zelení zase drží hubu.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












