MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jaké háčky pro universální chytání v rostlinách

Letos jsem se zaměřil na chytání na stojáku v okýnkách ve stulíkových polích. Používám kaprovou odkládačku s plnou gumou 2,1mm. Žádný problém pokud jde o bílou rybu libovolné velikosti, ale u mírových kaprů mám potíže s háčky. Abych měl záběry od všech druhů a velikostí ryb používám lehoučké, tenké háčky č. 9, ty evidentně ryby neodpuzují, ale z mírovřch kaprů se v rostlinách vyřezávají. Na čisté vodě nikoliv. Amortizér tam všechny rázy odpruží. Ve stulíkách ale dostávají ryby o stonky listů vlasec nakrátko a je zle. Umí tomu někdo zabránit?

Autor diskuse: Šinic ®
Zařazeno do: plavaná - náčiní, doplňky, 22.5.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Šinic - ® Po 23.5.2011 8:06:59
Loveckaprů >> protože chytám na odkládačku, tak dobu zdolávání ryby prakticky neovlivním. Ryba se na amortizéru, dá se říci, zdolává sama. Použití větších háčků způsobí, že přestanu tahat bílou rybu a opatrné kapry, takže ani tudy cesta nevede. Teď zkouším chytat na dva malé háčky spojené v očku jedním uzlem. Zdvojila se tím opěrná plocha při tahání ryby, ale zatím nevím. Včera jsem tak sice vytáhl bez problémů jednoho padesátníka, ale to mohla být náhoda, tak uvidím. Ale každopádně díky za radu.
N loveckaprů - ® Ne 22.5.2011 21:15:19
Šinic >> taky chytám na gamakatsu 6... mám za to, že největší problém bude při zdolávání, dej si na čas, a nestahuj rybu násilím. Ohledně háčků, zkus větší...
N Šinic - ® Ne 22.5.2011 9:42:41
Arsenal -- Jako universální nástraha se mi nejlépe osvědčila sladká kuku, mražená nebo z plechovky, to je jedno. Někdy celá, jindy zkrácená, napůl vymáčknutá. V noci, kdy malé ryby přestávají brát a velké nejsou tak opatrné, chytám na obyčejnou vařenou kukuřici na vlas se silnějším háčkem Gamakatsu G-CARP SPECIALIST HOOK č. 6, ty se už tolik nevyřezávají jako dříve popisované SASAME Wormer č. 9 , na které chytám za světla.
N Arsenal - ® Ne 22.5.2011 6:57:49
Upřesni prosím jakou nástrahu používaš,aneb chceš použít.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | náčiní, doplňky ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE!! Pelety Mainline Feeder

Za 99
Kvalitní měkčené peletky nyní za TOP CENU!!!!

akce, rybareniAkční nabídka -30%

EXCELER přesvědčí ve všech bodech - extrémně hladký a jemný chod a excelentní detaily připomínají daleko dražší modely z Japonska, diskrétní vzdhed se zatím líbil všem našim rybářům, kteří naviják testovali.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...