- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co je větší zlo - volavka nebo kormorán?
Jel jsem chytat ryby na jeden malej rybníček, kde je spousta malinkých kapříků. Nachytal jsem jich asi 60 a z toho skoro půlka byla vyklovlá - podle mého od volavky, která tam je stálým obyvatelem. Znám spoustu vod, kde jsou kormoráni, který nemám vůbec v lásce, ale takto zřízený ryby tam nejsou (tedy pokud tam vůbec jsou..). A proto mě zajímá váš názor, co je podle vás větší zlo - volavka vs. kormorán?Co je podle vás největší zlo?
A) Kormorán63%
B) Volavka2%
C) Vydra2%
D) strana zelených22%
E) Masař12%
Od 3.6.2011 hlasovalo 129 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NButchi - Profil | Pá 26.8.2011 14:13:38
To je velice zajímavé, nicméně jsem si myslel už dříve, že my jsme jediní, komu ten zmetek vadí. Jinak by se něco začalo dít už daleko dříve.
Je to moc pěkné divadlo, tohle spílání kormoránovi.
Přitom má ČRS poměrně dost silnou základnu. Ale asi není vůle, podle mého soudu z níže uvedeného důvodu, tedy že by se odkryly jiné, dozajista mnohem palčivější problémy.
Všichni mají plné huby původních druhů, proto nechápu, že je nezajímá třeba lipan, podoustev, potočák apod. I kvůli tomu jsou pro mě ohránci přírody jen banda exhibicionistických šašků.
NFil@s - Profil | Pá 26.8.2011 14:12:08
NVenca888 - Profil | Pá 26.8.2011 14:10:05
NJarda Š. - Profil | Pá 26.8.2011 14:04:45
NButchi - Profil | Pá 26.8.2011 13:58:01
To je zelená lobby těch blbečků, kteří mají náušnici v každém tělním otvoru.
Svaz s tím taky nic nedělá, za kormorána se dá krásně schovávat. Kdyby se ten problém vyřešil, byly by vidět jiné věci.
NButchi - Profil | Pá 26.8.2011 13:56:44
Bohužel ano.
Možná, že až to začne svazu narušovat tu jeho výtěžnost, začne s tím někdo něco dělat.
NFil@s - Profil | Pá 26.8.2011 13:52:53
Nvelbyk - Profil | Pá 26.8.2011 13:52:34
NMates PB - Profil | Pá 26.8.2011 13:45:22
NButchi - Profil | Pá 26.8.2011 13:45:14
Kormorán je chráněn, na jeho odstřel se musí udělit výjimka.
Pro myslivce je to v podstatě škoda střeliva.
NFil@s - Profil | Pá 26.8.2011 13:41:17
NButchi - Profil | Pá 26.8.2011 13:37:34
Je tam hovno.
Volavka patří do rodu brodivých, tzn že se za kořistí nepotopí, navíc nepůsobí v hejnu. Znatelné škody může napáchat na chovných pstruhových potůčcích. Jinak bych ji teda moc nedramatizoval. Je to původní druh, jsem ochoten ji tolerovat.
Zato ten černý zmrd je hejnový nepůvodní stroj na zabíjení ryb, který má za zády vyhulené ekofašisty. Střílet, střílet, střílet.
Stejně tak i podělané vydry a bobry, které si zelené gumy svévolně nasazují kdekoliv se jim to zlíbí. Přirozeného nepřítele to nemá, za chvílu přes ně ani nepůjde došmatlat k vodě.
A do toho všeho kokotská betonová lobby, která zreguluje všechno, co jí přijde pod ruku. Aby se kormorán moc nenadřel. Největší debil je tedy opět člověk, který si hraje na boha.
NLudaT - Profil | Pá 26.8.2011 13:32:04
Nsplavek - Profil | Pá 26.8.2011 13:24:26
NBlažík - Profil | Čt 25.8.2011 23:44:42
NBOWDEN® - Profil | Čt 25.8.2011 23:39:53
Podle odborné literatury je na našem území 200 až 300 stále sídlících párů kormorána velkého.Těch migrujících v období zimních měsíců je až 15 000.Při denní spotřebě 0,5 kg rybího masa je jasné, kolik toho sežerou.Nejhorší však je, že poškodí ryby, které nejsou schopni vyzvednout z vody.To je pak to doklování a následně uhyn nebo i nakažení obsádky plísňovými chrobami.Škody pak jdou do miliónů.
Podle jaké odborné literatury? Tebou naznačené škody jsou ve skutečnosti mnohem větší než říkáš!!!
Už v r 2004 píše v Rybářství dr. M. Čech úplně jiná čísla a já jsem na to reagoval v posledním čísle toho ročníku. Už o rok později, tedy r. 2005 stát přiznával výskyt na zimu zalétávajících kormoránů na 75 až 200 TISÍC JEDINCŮ!!!! Dr Čech říká, že kormorán sežere 0,4-0,75 kg ryb denně a tedy je půl kila docela podhodnocený odhad! A ti kormoráni se tu zdrží asi 150 dní v roce. I kdyby jich bylo jen 100.000 jedinců a sežrali opravdu jen půl kila denně, pak sežerou denně 50.000 kilogramů a to je slovy 50 tun ryb!!!! Za 150 dní to je neuvěřitelných 7.500 tun, slovy SEDM TISÍC PĚT SET TUN! Jestli cena "plevelné" ryby stojí jen 50 Kč za kilogram, pak naprosto zbyteční kormoráni stojí rybáře v ČR 375,000.000 Kč.
To není všechno. Odborníky připouštěné % ryb kormorány nevratně poškozených i když nesežraných je 1:0,7 a tak na jedno kilo ryb sežraných je 0,7kg ryb tak poškozených, že uhynou a tak je třeba škody ve výši 375,000.000 vynásobit x 1,7 a tak celková škoda je více než 637,500.000 Kč.
Vyžrání a dokonalé odrybnění (likvidace ryb do délky cca 40 cm) některých řek či jejich úseků ukazuje na to, že ptáků sem nejspíš zalétává víc než byl odhad v r 2005, jednotliví ptáci sežerou asi víc než jen půl kila denně a nežerou jen "plevelné" ryby. Pak nesmyslná ochrana tohoto škůdce stojí ve skutečnosti mnohem víc.
Ministerstvu a vládě našeptávají zákonnou ochranu nějakého druhu právě svazy ochránců a tím jasně deklarují, jak to vlastně je s jejich ochranou přírody.
A moudrá EU rokuje na nekonečných kongresech o kormoránu velkém, rok co rok jedná a s přemnoženým kormoránem nic nedělá a ten žere, žere a žere....
N: vydrák - Profil | Ne 3.7.2011 10:44:31
Ten likviduje ryby po celý rok a to tím způsobem,že : chytí - odnese domů - vrátí se - chytí - odnese domů - vrátí se - chytí - odnese domů - ..........a tak to dělá celý týden, měsíc a rok.:-)))
NPlotičkář - Profil | Ne 3.7.2011 10:04:24
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












