- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytli jste někdy úžovku?
Zdravim,tak mě tak napadlo,jestli už jste někdo chytl úžovku?
Autor diskuse: WerWZ - Profil , 21.4.2011 všeobecné - příhody, kuriozity
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NSven - Profil | Pá 22.4.2011 12:11:35
escobar >> no nijak zvlášt to nebolí ale špatně se to hojí. Zuby má tenké, takže se rána hned uzavře, případná infekce zůstane uvnitř a později se to podebere. Takže lepší je ránu rozříznout a vydezinfikovat. Pak to je bez problému.
Užovka tě kousne jen v jednom případě a to je v okamžiku, kdy ji poprve a nešikovně chytíš.
Nesmíš ji chytat za ocas, třeba jako zmiji, protože narozdíl od ní se dokáže okamžitě vytáhnout k ruce a může kousnout. Takže hned napoprve chytat jedině za hlavou. Rychle se zklidní a už nikdy tě nekousne a ani dotek ruky ji nijak nevadí.Také musíš dát pozor, protože v sebeobraně vypouští ochranné pižmo, po kterém budeš dva dny smrdět jak psí kšíry.:-)
Btw. ale raději ji nechytej, je to chráněný živočich.
Užovka tě kousne jen v jednom případě a to je v okamžiku, kdy ji poprve a nešikovně chytíš.
Nesmíš ji chytat za ocas, třeba jako zmiji, protože narozdíl od ní se dokáže okamžitě vytáhnout k ruce a může kousnout. Takže hned napoprve chytat jedině za hlavou. Rychle se zklidní a už nikdy tě nekousne a ani dotek ruky ji nijak nevadí.Také musíš dát pozor, protože v sebeobraně vypouští ochranné pižmo, po kterém budeš dva dny smrdět jak psí kšíry.:-)
Btw. ale raději ji nechytej, je to chráněný živočich.
NJirka. - Profil | Pá 22.4.2011 11:57:29
WerWZ - >> Já ne... mám z hadů i ,,hadic" menší fobii takže jsem za to rád :)
Nescobar - Profil | Pá 22.4.2011 11:36:51
Tomazzz >> no nedávno sem taky takhle bral užovku a místama měla takové útočné pozice, by mě zajímalo jak to bolí když kousne :)
NTomazzz - Profil | Pá 22.4.2011 11:34:00
Vapi >> trošku se unavila v podběráku, pak byla jak ochočená :)
NJarda 2004 - Profil | Pá 22.4.2011 11:07:13
WerWZ - >> No jako takovou jsem nechytil ale jedna mi před léty zaparkoval do bivaku a to ti řeknu to probuzení nemělo chybu málem jsem měl plné gatě.
Nfred41 - Profil | Pá 22.4.2011 10:46:29
Tak tohle se povedlo bratránkovy, při nahazování bouchl krmítkem o užovku ( bůhví jestli ji nezabil)
Nkozic - Profil | Čt 21.4.2011 23:47:39
Krom toho, že jsem na pasece chytil motýlka a vzorem Dády Patrasové i žížalu, tak jsem toho chytil ještě daleko víc a mnohdy minimálně stejně zákeřného, jako užovka samotná.
A pokud je to možné na pasece, tak je to možné a dosti dobře představitelné i při lovu samotném (viz nezřídké souboje o nástrahu s kachnou, volavkou, bezdomovcem, či bulimickou vodnicí).
Jen bych doplnil, že zkušenost mnou nabytá se vztahuje na Užovku Obojkovou. Míním však, že tuto loveckou kuriozitu můžeme brát u Užovky Podplamaté minimálně se stejnou pravděpodobností.
A pokud je to možné na pasece, tak je to možné a dosti dobře představitelné i při lovu samotném (viz nezřídké souboje o nástrahu s kachnou, volavkou, bezdomovcem, či bulimickou vodnicí).
Jen bych doplnil, že zkušenost mnou nabytá se vztahuje na Užovku Obojkovou. Míním však, že tuto loveckou kuriozitu můžeme brát u Užovky Podplamaté minimálně se stejnou pravděpodobností.
Nmascha - Profil | Čt 21.4.2011 23:27:53
Na Berounce v Nižboru, na smáčka. Drapla ho a nechtěla pustit, ani když jsem ji zvednul nad hladinu. Aź po chvilce na trávě. Naštěstí se nebodla, nejsem si jistej, jestli bych dal odháčkování, z hadů mám vítr.
NSven - Profil | Čt 21.4.2011 22:59:18
splavek >> také jsem jednou čučel... Užovka cca 3/4m plavala na hladině a letící volavka si pro ni sáhla za letu. Kdybych to neviděl, tak tomu neuvěřím.
Nsplavek - Profil | Čt 21.4.2011 22:55:43
Kdysi dávno,jsem jednu chytil,ale podběrákem.Plavala kolem břehu,tak jsem ji podběrákem lapl,prohlédl a pustil.Jenže,jak jsem ji pustil,a plavala pod nejbližší keř,tak ji tam lapla štika,byl to prudký a neočekávaný útok.Jen mi při tom pohledu spadla čelist.
NSven - Profil | Čt 21.4.2011 22:53:45
Do ruky hafo. Ale pozor, občas kousne a občas pěkně smrdí :-)
Npytlakslama - Profil | Čt 21.4.2011 22:46:04
Já ne ale viděl jsem velkou asi kolem metru zadušenou tak třiceticentimetrovým kapříkem . Měla ho napůl v sobě ale pak asi už nešel dál ani zpátky tak měla holka smůlu .
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17












