MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak správně vyvážit splávek?

podle čeho se mám řídit když vyvažuji splávek? jak má správě vyvážený splávek vypadat na vodě ? jak se má správně vyvažovat splávek na polotěžko?(byl bych rád za vysvětlení s nákresem nebo fotkou)

Autor diskuse: V.Nenadál ®
Zařazeno do: plavaná - ostatní, 25.2.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Walleye - altered ... - ® Ne 6.3.2011 17:03:13
V.Nenadál - >> Myslím,že tady to je znázorněno dost dobře a srozumitelně. http://www.mrk.cz/montaze.php?id=286
N VisionPajaBaits - ® Ne 6.3.2011 8:47:56
V.Nenadál - >> dej tezsi olovo nez splavek a pak si jen dosteluj hloubku a je to ja to taky takhle delm a je to super aspon vis ze to mas na dne a ne ve sloupci
N oskus - ® Ne 27.2.2011 9:34:36
V.Nenadál >> :-)) jj máš pravdu
N Šlapeto - ® So 26.2.2011 22:54:23
Takto :))))))
N V.Nenadál - ® So 26.2.2011 19:09:27
oskus >> docela poradil dobře sem tam nikdy neměl takový olovo aby to potopilo já sem to přesně vyvažoval k těm barvám na anténce
sem nevěděl že to má ten splávek potopit
N oskus - ® So 26.2.2011 14:55:52
IONPajos >> rada nad zlato ,opravdu jsi mu poradil....
N V.Nenadál - ® So 26.2.2011 12:27:27
rybomil >> tak dnes pudu k tý vodě snad něco chytnu
rýmu :D
minulý týden jsem chytil pár tloustu a plotici
N V.Nenadál - ® So 26.2.2011 12:16:28
sanam >> takhle vyvažuji doted´ tenhle druh splávku to asi dělá správně
nechám koukat jen anténku
N karel.datel - ® So 26.2.2011 11:10:55
V.Nenadál - >> Pro praktické chytání doporučuji vyvážení dle MrKose. Od konce - odratlík, 10 cm záběrový brok (cca 0,3g), 10 - 15 cm hlavní zátěž. Tato montáž má tu hlavní výhodu, že má velmi malou snahu se zamotávat. I tady na MRKu můžeš v montážích najít spoustu variant rozložení zátěží. Rozložení zátěží rozhoduje o tom, jestli vůbec budeš mít záběr a/nebo jestli ho přečteš. Pokud ti, při svých nepříliš bohatých zkušenostech můžu radit, začni s montáží popsanou výše a časem dospěješ i k jiným rozložením zátěží. Vyvažuje se tak, aby ze splávku koukala jen anténka nebo jen její část.
N rybomil - ® So 26.2.2011 10:19:40
Doporučuji projet knihy Josef Bělovský - Závodní lov na plavanou ( silná podpultovka ) ale občas v antikvariátě třebas za směšných 10 Kč a pak Vincent van Cluge York - Plavaná s Vincentem.

Obecně je to různé, Španělé prý vyvažují na 5 broků, Italové na 7, Angláni na 9 a pak samo různé kombinace torpil + 3 až X broků. Jsou borci úspěšně lovící i na 1 brok a nevím co ještě dál k tomu stručně napsat. Praxe, praxe a zase praxe.....aneb jak u motozávodníků, na dráze, na vodě, tam se všechno ukáže :-) Nenašlápneš si to za 3 dny.
N Abe - ® So 26.2.2011 8:06:12
Zdarec, je to tak jak píše Jardaxy, je to celkem obtížné takto popisovat, já jsem chytal na stojáku skoro pořád na panáčka, je to vlastně to tvoje "polotěžko", používal jsem balzové útlé průběžné splávky domácí výroby (hruškovitý tvar), bohužel jsem už nenašel foto, tělo splávku bylo délky cca 10 - 12 cm, anténku jsem použil ze starého nepotřebného rýžového koštěte, kterou jsem ukončil malou kuličkou s balzy a nebo polystyrenu, délka anténky minimálně 2x větší než délka těla splávku a byla ještě vyměnitelná, protože v podběráku většínou vzala za své, tak jsem ji zkrátil a zasunul zpět, mimo to jsem s sebou pořád nosit pár náhradních. Montáž jsem dělal buď na kmenový vlasec průběžnou a nebo se slabším forpasem, zátěž jsem umístil cca 10 cm od háčku a splávek vyvážil tak, že ho zátěž nepatrně stahovala pod hladinu. Je nutné pro samotné chytání nastavit hloubku tak, aby po dopadu celé montáže trčela z vody celá anténka, upravíme polohu vlasce, ideální je když je potápivý a jemným přitažením kličky navijáku "zasuneme" anténku pod hladinu tak, aby z ní koukalo 50% délky, toto je neskutečně citlivá sestava, kapří s tím zmizí pod hladinu, cejn to nádherně položí, lín pomalu jede a zasouvá ...Petrův zdar
N Jardaxy - ® So 26.2.2011 2:49:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jak bylo řečeno předemnou na toto se dá těžko odpovědět v rámci tohoto okna. je to na dlouhé povídání. Způsobů chytání je víc a každý chce něco jiného. Zkusím odpovědět na to (polotěžko).Předpokládám že máš na mysli chytání na stojaté vodě. Na tento způsob je velmi vhodný Anglický splávek (Angličák, tělo s dlouhou anténou uchycený na tzv. téčku) Předpokládám že víme o čem je řeč.Tento splávek vavažuj klasicky až zůstane koukat jen konec anténky cca 3cm.Zátěž dej těsně nad návazec.Po změření hlobky přidej na hloubce délku návazce + cca 10cm.Po nahození zátěž leží na dně a ty přitáhněž splávek tak aby opět koukala jen anténka (chce to jemnou práci a trochu cviku).Je dobré když anténka kouká trochu víc než při vyvážení, lépe poznáte jemný záběr.Je jasné že na moji radu bude spousta různých názorů a je to pochopitelné, protože toto téma a zkušenosti jsou nekonečné.
N mirmen - ® Pá 25.2.2011 23:13:54
Olgoj Chorchoj >> k vyvažování splávku .. to, co jsi napsal, neplatí pro všechny situace.Například při lovu na řece, kdy rybář prohledává nástrahou delší úsek řeky ( přičemž chytá ryby sbírající ze dna, takže je návazec smýkán splávkem po proudu) se používají v proudu boloňské splávky, kde anténka má kromě funkce signalizační i funkci doplňkovou - nosnou . A mírné nedovážení splávku napomáhá tomu, aby při tření návazce o dno nedocházelo k "zajíždění "splávku pod hladinu - při každém brknutí.
N IONPajos - ® Pá 25.2.2011 22:59:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
V.Nenadál - >> cau dej tam olovo aby to ten splavek potopilo a pak si nastav hloubku aby kdyz to nahodis vypadalo jako na fotce pod mim zapisem ja jsem na ten syl nachytal dost ryb
N michec - ® Pá 25.2.2011 21:35:28
Vše už bylo řečeno o příspěvek níž. Tak už jen pro ilustraci :)
N hraji - ® Pá 25.2.2011 21:23:36
Aby se dalo správně odpovědět, je potřeba se přesně zeptat. Protože plavaná má různé druhy lovu a každý vyžaduje něco jiného.
Zatímco při lovu na stojaté vodě a malé hloubce budeš splávek vyvažovat tak, že bude z vody koukat jen centimetr anténky, při chytání na řece budeš nechávat splávek dokonce mírně nedovážený.
Takže upřesně otázkua dostaneš přesnější odpověď.
Obecně platí, že celé tělo splávku by mělo být potopeno a čouhat by měl pouze různě dlouhý kus anténky, podle způsobu lovu. Výjimkou je lov na bolňku, kdy se nechává splávek mírně nedovážený.
N Rytíř - ® Pá 25.2.2011 21:23:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
V.Nenadál - >> pokud jsem chytal třeba na angličaka,tak jsem nechal čouhat jenom posledni barvu na splavku jako tady.Jakmile se splavek nadzvedl,stačilo jak jsem zahlid barvu pod tim,nasledoval zasek,většinou zaběr od cejna.Ten ti to kolikrat i ůplně položi na hladinu.Zaběry od kaprů se zase nejvic opakovali prudkym zajetim splavku pod hladinu.
http://www.mrk.cz/montaze.php?id=287
N Olgoj Chorchoj - ® Pá 25.2.2011 21:10:59
V.Nenadál - >>Zdar, Vlastíku fotku nemám, ale není to vlastně žádná věda. Splávek vyvažuj tak, aby Ti vždycky koukala jen anténka, resp. jen její vrchní část. Je to proto, aby ryba při záběru měla, co nejmenší odpor. Nic víc nepotřebuješ vědět.)...teda k vyvážení...stačí vyrazit k vodě a tam už si jen hrát...do začátku možná radši na stojáka, kde máš splávek pěkně pod kontrolou...
N Plotičkář - ® Pá 25.2.2011 20:57:35
nebo takhle
N sanam - ® Pá 25.2.2011 20:25:12
nejak tak

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | ostatní ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Delphin ZIRCON Spin

Tento tuhý, silný a rychlý prut je přímo stavěný na ty největší štiky, candáty, ale i cílený lov menších sumců. Podřídili jsme tomu celý koncept tohoto odolného prutu.

akce, rybareniPreston Accu Power 100 m

Za 155
Kvalitní vlasec je nezbytný doplněk pro každého rybáře! Tento byl vyroben z extrémně odolného, pevného a velmi přesného materiálu, což z něj dělá "jedničku" pro přípravu návazců a udiček na děličku. Vzhledem k velkému množství průměrů pokryje všechny Vaše potřeby, které při chytání můžou nastat.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen