- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
G.Loomis, Fenwick, St.Croix
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 15:31:56
No StC moc nepoznám, jeho akcia x-fast môže byť to čo u harrisona fast. Proste toľko, koľko je na svete výrobcov tak toľko je akcií x-fast. Je to jednoduché a to čo vyhovuje tebe a výrobca to udáva ako akciu xxx-fast môže byť pre mňa iba x-fast. Je to subjektívne a samotný koncový názor si urobí iba kupujúci.
Castingový prút na gumovačku s jigmi 15-30g, skúšal si? Ja si to neviem ani predstaviť, lepšie sa mi točí s klasickým navi s dlhou kľukou, aspoň ju nemusím hľadať :-) Vážne si neviem predstaviť pri gumovačke na rieke, pri tom stálom premiestňovaní gumy prúdom+moje vedenie gumy prútom a navim, následne hľadať tu malú dvojkľuku.
Nj.sladkay - Profil | Čt 27.1.2011 14:31:22
xfast ma viac sily v spodku, takze sa bude chovat robustnejsie, rychlejsie zasekne
podla mna fast v 9´6" nieje na skodu. budes mat vacsi akcny radius pri zdolavani
este mala podotazka, preco to neriesis ako multak? ked chces tak dlhy prut, ok
ved blanku je jedno ci ma ocka hore alebo dole. zivotnost multaku je dlhsia a s 15 hlavami to nahadzuje uz dobre.
Nj.sladkay - Profil | Čt 27.1.2011 14:21:29
s.croix je renomovana znacka, ktora robi spickovu kvalitu.
porovnavat st croix s dragonom je hlupost
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 12:57:49
Nsaxana - Profil | Čt 27.1.2011 12:54:55
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 12:52:57
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 12:47:04
Nsaxana - Profil | Čt 27.1.2011 12:38:04
NZagor - Profil | Čt 27.1.2011 12:25:54
NZagor - Profil | Čt 27.1.2011 12:25:18
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 12:24:10
NZagor - Profil | Čt 27.1.2011 12:21:50
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 11:45:44
Nj.sladkay - Profil | Čt 27.1.2011 10:55:56
v xfaste by toen blank bol uz moc kolik asi
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 9:19:36
Nstizostedion - Profil | Čt 27.1.2011 9:16:30
Legend Elite® Salmon & Steelhead Spinning Rods
Model Length Power Action PCS Line Weight Lure Weight Rod Weight Handle
LES96MHF2 9'6" MH Fast 2 8 - 17 3/8 - 1 5.8 5
http://stcroixrods.com/product/freshwater-legend-elite
Bohužial v x-faste dĺžku 2,9m nemajú :-(
Nj.sladkay - Profil | Čt 27.1.2011 2:02:23
ano, 30g prutom sa kludne da nahodit aj 50g nastraha. ale k comu to je ??? ked spicka bude pretazena a citlivost zaberov ziadna ?
pri vodeni voblerov- v prudnici rieky so DR voblerom je ta sila celkom markantna.
tzn. nemam rad, ked mam prutom zdolavat nastrahu :))
na gumy mam 12g Xfast- zasek a citlivost, suhlasim.
na voblery mam 30g fast, citlivost perfektna, ryby netratim- pouzivam brzdu na navijaku, ktoru si nastavim pred lovom na dany priemer vlasu.
nechapem formulacii : " dobre pruzi vibracie voblera" ?
naco sa potom vyrabaju agresivne typy voblerov? aby ich prut svojou spickou tlmil?
tak to si rozhodne nemyslim. su na to aby drazdili a prut ma ich agresivnu akciu udrzat nie tlmit!
tzn. musis mat dostatok sily uvodit nastahu a ak potrebujes aj ju ozivit.
drop shot nechytam, suhlasim xfast je tam na mieste.
Nbado - Profil | Čt 27.1.2011 0:42:14
Myslim si, ze pravda je niekde uprostred. Pri nahode je na velmi kratky cas na prut vyvinuta velka sila. Ked sa to prestreli z vahou nastrahy tak to prut nemusi vydrzat. Pri vodenin nastrahy je zase na prud vyvinuta sila, ktora nan posobi dlhsie a je mensia.
Podla mna je na druh nastrahy ( guma alebo vobler) dolezita akcia prutu ( fast, exta fast, moderate ...... ).
Pri vobleroch su vyborne pruty s moderate akciou - vyborne citit pracu vobleru a nestratis vela ryb z dovodu vytrhnutia hackov s papule a takisto dobre pruzi vybracie voblera.
S gumami je to naopak. potrebujes prut s rychlou akciu aby si mal dobry zasek a aby si citil gumu ako pracuje na dne ( ak ju vlacis po dne ).
Na drop-shotting potrebujes prut s extra rychlou akciu aby si mohol citit doslova kazdy tuk.
Nj.sladkay - Profil | St 26.1.2011 23:52:59
Nj.sladkay - Profil | St 26.1.2011 23:45:52
je predsa rozdiel ak tahas trabars gumu na 10g a DR vobler 10g. pri gume sa ti spicka len lahucko chveje a pri DR na rovnakom prute spicu prehne pomaly do praveho uhla. takze tam by som videl rozdiel
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NFotky ryb pouze na přívlač107181
NVýroba woblerů31008
NPrivlac s multiplikatorom31598
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NRare woblery - Rapala14053
NVláčenie z člnu27208
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
NDaiwa Certate vs Shimano Twin Power552
Kde to žije - dravci
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
12:59NBurza na přívlačové nástrahy 33411
12:18NFotky ryb pouze na přívlač 107189
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...













