MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Malé vody a jejich zneužívání k obohacení

Jak se díváte na malé vody organisací které jsou součástí společného hospodaření? Podle mne je to lumpárna , která se bez kontroly zneužívá.

Autor diskuse: rorejs ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 3.12.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N retrívr - ® Ne 5.12.2010 11:30:21
Mirda25 >> To jsi byl cizí. Ale třídí se i hierarchie místních, proto jsem z toho utek.
N Mirda25 - ® Ne 5.12.2010 11:26:32
Chtěl jsem si jet zachytat na menší, asi 2ha rybníček do Sudoměřic u Skalice. Nechal jsem se zlákat fámy, že za dopoledne nachytal můj známý 10 kaprů nad 70cm a tak sem vyrazil. Ale jen po přečtení místního řádu mě přešla chuť. Byl to doslova příklad rybníku jen pro místní. Přijel jsem brzo, a tak sem si sedl podle rad známého na nejlepší flek na tomto rybníku. Každý příchozí se mě zeptal: ,, Ty jsi odtud?". Když jsem odpověděl, že ne, a ještě k tomu jsem seděl na masaři oblíbeném místě, tak jsem málem skončil ve vodě. V místním řádu stálo, že obyvatelé této vesničky mohou rybařit do 15ti let pod dohledem 18ti leté osoby, která je členem, a od 15ti let může sám. Ale pokud nejsem místní, tak musím mít dohled 18ti leté osoby pořád. Je to normální, aby 18ti letý kluk dával pozor třeba na 30ti 40ti letého chlápka ? Omezení bylo také v tom, že místní si mohli vzít třeba 1 kapra denně a já jen 1 kapra za celý víkend. Měli také výhodnější cenu povolenky.( já jsem ji měl asi za 2x tolik) Takže hned jak přestalo pršet a bylo to aspoň trochu možné, všechno jsem zabalil a rychle odtud pryč.
N pepintrem - ® Ne 5.12.2010 10:11:36
Koukám, že bohužel je to všude stejný.....
Mně nechtěli dát celosvazovou povolenku, protože jsem si nechtěl koupit na místní malou vodu.
Cena povolenek byla stejná.Přišlo mi zbytečné kupovat 2, když na malé vodě vůbec nechytám
N tuzemak - ® Ne 5.12.2010 10:02:44
Vkarel >> tato vyčuranost bude ještě moře let trvat než se zničí,ne li několik generací,bohužel...
N zulu - ® Ne 5.12.2010 9:56:00
A tento problém máme aj na Slovensku. haha:)
N retrívr - ® Ne 5.12.2010 9:52:53
Vkarel >> Je to tak. Ale zase je "pěkný", když domácí borec ví, že jich tam je ještě pět, protože byly spočítaný.Možná ví i délku, tak se vyplatíchytat. Je to taková jistota.
N Vkarel - ® Ne 5.12.2010 9:50:07
retrívr >> To je to vychcánkovství, na svůj záhumenek si nikoho nepustit, ale zároveň se nevzdat možnosti plenit ze společného. Když chci být samostatný, tak ať se osamostatním, ať je to průhledné. Ale tohle "polosamostatné" hospodaření vede jen k těmhle černým dírám.
N retrívr - ® Ne 5.12.2010 9:43:37
Vkarel >> A votom to je.
N Vkarel - ® Ne 5.12.2010 9:41:25
Pokud má organizace nějaký svůj revír, kde platí jenom jejich povolenka, jakože podle seznamu revírů jsou jich desítky, neznamená to hned že na společném nehospodaří. U řady je to ale bohužel tak, že do "vlastního" se dává to "lepší", do společného jen to minimum (v horší kvalitě) co předepisuje zaryb.plán. Podobné mi to přijde i u společných revírů stoják versus řeka. Na řeky se tak trochu kašle, neberte to ale paušálně, jsou výjímky.
N TWIN 69 - ® So 4.12.2010 15:19:02
Ahoj,to si piš že se to zneužívá!!!Holt příležitost dělá zloděje a navíc se tohle nikde neřeší.Koho by taky zajímaly ryby!!!!
N mirmen - ® So 4.12.2010 15:15:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Myslím si to taky.

MO ČRS chce být součástí systému svazového hospodaření, aby její členové měli možnost volného přístupu k vodám v regionu obhospodařovaných jinými organizacemi . Pro své členy ale chce nějakou svou vodu chránit před cizími rybáři .
Část ryb vysazovaných "papírově" na vodu svazovou ( kterou mají ve svém obhospodařování - působnosti ), končí ve skutečnosti na jejich "malé vodě".

Kontrola neexistuje .. ryby vysazuje několik zasvěcených, kteří nemají zájem, aby jim někdo koukal na prsty. Pokud nebude přitomen spolehlivý zástupce Územního svazu, bude se rozkrádání svazových peněz ( ryb ) uskutečňovat nadále.

Kapitolou samou o sobě je nákup ryb od dodavatelů ( výběrová řízení jsou utopií , dodává se ryba zdravá? Z dobré chovné linie? A za konkurenční cenu? Nebo se - při všudepřítomné korupci - maže kapsa lidem , kteří rozhodují a vysadí se to, co by jinde neprošlo? Nebo se dokonce vysazuje "jen na papíře?" )

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBivak Prologic Cruzade Session Bivvy + zimní přehoz zdarma

Za 8.690
Akční cena! Čerstvá novinka v naší řadě Cruzade – bivak Cruzade Session Bivvy nabízí dostatek vnitřního prostoru pro každého rybáře.

akce, rybareniPřívlačový prut Sportex Black Pearl + pouzdro zdarma

Za 3.238
Kvalitní přívlačový prut Black Pearl od firmy Sportex. Nyní k tomuto prutu dostanete obal Soft ZDARMA !! Pruty Black Pearl mají nezaměnitelnou přímou akci a rychlost s vysoce agresivním charakterem.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR &#8211; rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

Internetový prodej rybářských potřeb FISHING STAR. S námi si splňte své rybářské sny.