MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

amuri ve dne

cau lidi potreboval bych poradit cim krmit amury abych je mohl chytat ve dne na 10 ha vode a kdyz jsou tam i kolem 1 m amuri diky za odpoved

Autor diskuse: IONPajos ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 24.8.2010

Pravidla: Každý pouze jeden zápis.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N andra - ® St 25.8.2010 14:07:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
ja bych je pokrmil mirabelkama nebo kukuricií
N Jencll - ® St 25.8.2010 8:34:24
Já krmim kukuicí nebo mletou řepkou.Řiká se že amur sežere tolik co sám vází.Já jsem na labi krmil asi tak 7dní a v průběhu sem s tátou chytil 6 amurů nad 76cm.z toho muj největší měl 106cm.
Na háček dávám 1leknínovou kukuřici s gumovou kukuřící asi kukuřice panáčkovala.Většinou sme chytali ráno nebo v podvečer ještě za světla.
N pikoklik - ® St 25.8.2010 8:28:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Tady je to hezky napsáno - http://www.lkbaits.cz/casopis/clanky/lov-amura-bile​ho.html
N KOLIBŘIK - ® St 25.8.2010 7:53:36
Zdravím.Amur je starý pažravec a ve velkém hejnu dokáže spást tak obrovské množství kukuřice i s ostatním partiklem že se tomu ani nedá věřit.Na velké kusy kteří bývají samotáři a tuláci velkých vodních ploch je dobré pozměnit jejich návyky.Jezdím na jedno jezero a tam jsou nejčastější ůlovky velkých amurů zejména v noci.Záběrů za noc nebývá mnoho ale pokud to veme amur tak to není ten z toho denního rybolovu.Používám konopné pelety z přímněsí otrub a kukuřice.Do PVA punčochy napěchuji tyto rozpůlené pelety s jednou navázanou na vlas.Nenahazuji daleko jelikož břeh a mělčiny jsou pro nočního amura dosti velkým lákadlem.Záběr může samozřejmě přijít od kapra ale pokud je voda a ryby zvyklé tak to bývá z devadesáti procent záběr od amura.Pokud by jsi krmil pravidelně na svém revíru těmito zajímavými a dosti neobvyklím druhem pelet,věř že by si amur zvykl a záběrů od kapra by bylo po skromnu.Přes den a oto jde v tomto případě tobě je velká šance nachytat spoousty menších kusů.Je to osvědčená peleta.Její rozpustnost není zas až tak rychlá a výhoda je ta že je velká.A tím si na celou netroufnou menší ryby i když i malý amur má držku neobvykle velikou.Pokud by jsi měl zájem o tento druh pelet dám ti adresu jednoho vynikajícího výrobce pelet který dělá pouze pelety na bázy rostlinného složení.Žádné masové ani rybí příchutě.Je výhodou že jeho pelety jsou amurovy se složením jeho potravy i hodně blízké a pokud jak píšeš na jezeře kam míříš amur je hojně rozšířen mohl by jsi být úspěšný. Je v nich i návyková složka tak že ji amur intenzivně vyhledává.Další výhodou je velikost pelet.Z tohoto podobného složení jsem prozatím viděl jen malé peletky a ty byly vynikající pouze jako zakrmovací koberec pro zastavení bílé a nebo kaprovité ryby.Já jsem po něm chtěl recept jelikož si některé druhy pelet dělám doma sám ale nepochodil jsem Nejvíc by mě zajímala látka která peletu drží déla pohromedě a její rozpuštění je až za poměrně delší dobu.Jinak amur a jeho jídelní lístek příteli je velmi velký.
N jambo - ® Út 24.8.2010 20:57:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ahoj, kuku né budou tam kapři a všelicos ostatní, zkus nějaké ovoce mirabelky, švestky apod. chce to čas a vydržet .
N Fishky - ® Út 24.8.2010 20:52:15
v žádném případě nezkoušej kukuřici
N metal - ® Út 24.8.2010 20:49:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
kukuřicí, skus hodně nebo jen zasypávat montáž několika hrstma
N Bejmák - ® Út 24.8.2010 20:45:44
kukuřicí

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGangster Carp Tele 3,9 m 3,5 lb + Druhý Zdarma (-41%)

Pruty Ron Thompson jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů a jsou schopni odhazovat velice těžké montáže do velkých dálek. Pruty mají rychlou akci a výborný poměr ceny a kvality. Kvalitní sedlo navijáku a tenká příjemná rukojeť.

akce, rybareniBivak Prologic Cruzade Session Bivvy + zimní přehoz zdarma

Za 8.690
Akční cena! Čerstvá novinka v naší řadě Cruzade – bivak Cruzade Session Bivvy nabízí dostatek vnitřního prostoru pro každého rybáře.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6