- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
První feedrové pruty
dám jsem pár tipů, které jsem si našel, včetně pipusu klíčových vlastností pro výběr, rád si nechám poradit a když mě někdo upozorní na nějaký, který jsem vynechal, rovněž to uvítám.
Název; vrhací zatěž; hmotnost prutu; špice; cena
Sema Cartel; 80 (70)g; 263g; 3/4, 1 1/2, 2 ; 1512
Sema Z-Force; 70g; 244g; 1/2, 1, 2; 1512
Shim. Hyperloop; 100g; 212g; ???; 1553
Mitchel Elite; 60-120; ???; ???; 1159
Cormoran feeder; 25-80g; 240g; ???; 1570
Miravdi Imperium; 20-70; ???; 1, 1 1/2, 2, 2 1/2; 1424
pokud někdo doplní otazníčky, nebudu se zlobit ;-)
Vybíral jsem všechno medium 3,6, věřím, že to je na začátek na feeder ideální. Chytat budu na stojatých a mírně tekoucích vodách.
P.S. předpokládám, že nejvíc lidí bude doporučovat Shimano, ale když vidím, co stojí náhradní špice, tak z toho mám strach (navíc jsou u něj jako u jediného jen 2) -- s tím souvisí další věc: zajímalo by mě, jak často se lámou, nebo jestli jen lidi dokupujou, aby měli širší výběr.
Jaký vybrat?
A) Sema Z-force 70g (3 špice)63%
B) Mivardi Imperium 20-70g (4 špice)27%
C) Mivardi Axiom 20-60g (3 špice)11%
Od 8.5.2010 hlasovalo 152 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NLálos - Profil | Pá 18.6.2010 14:56:55
NJaroch - Profil | Pá 18.6.2010 14:38:54
Mám na něj nej. kapříka 43 a lína 37cm . S tím línem jsem zápasil jako oživot , za nic na světě se mu nechtělo z vody :-)
Při házení naplněného třiceti gramového krmítka jsem taky neměl žádný problém .
Mám ale velmi málo celkově odchytáno a neměl jsem v ruce jiné pruty než jen ty vlastní, takže radit asi nemůžu :-)
Nfeederforever - Profil | Pá 18.6.2010 14:02:33
Nsyra - Profil | Ne 6.6.2010 0:52:13
NLálos - Profil | Ne 6.6.2010 0:47:46
Nsyra - Profil | Ne 6.6.2010 0:10:51
NLálos - Profil | Čt 3.6.2010 19:35:44
Npavelf - Profil | Čt 3.6.2010 18:51:00
Nsyra - Profil | Čt 3.6.2010 16:07:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nyemanm - Profil | St 2.6.2010 17:23:11
Nskwor - Profil | St 2.6.2010 16:10:08
NSven - Profil | St 2.6.2010 16:06:55
Jinak budu muset ten svůj prodat a koupit pár jiných :-)
Npaia - Profil | St 2.6.2010 15:26:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nyemanm - Profil | St 2.6.2010 14:28:48
NSven - Profil | St 2.6.2010 14:25:17
Jako nejvíc univerzální bych Ti doporučil Garbolino, které splňuje Tvé požadavky, tedy máká i zdobí :-) http://vltava2000.cz/hanacky-rybar/goodsdetail.asp?strGoodsID=garbolino_super_g
Nyemanm - Profil | St 2.6.2010 14:13:40
Jinak cílová ryba je kapr 40-50cm ze střední vzdálenosti 20-40 m z 95 % pouze stoják. Já rozumím tomu, že neexistuje jeden prut na všechno, ale na druhou stranu chci co nejuniverzálnější prut.. Nekupuju si prut pro to, abych si za rok koupil takovej, kterej mi ho nahradí.
NSven - Profil | St 2.6.2010 14:05:03
Na každé značce a každém modelu najdeš nějakou přednost a pokud hledáš nedostatky, tak najdeš nedostatek.
Např. tvrdíš : protože jiný beast nikde nebyl, ale připadal mi úplně šíleně žvejkovej, ale jako fakt až mega moooc. ...
Můžu tě ubezpečit, že Speed je co do akce úplně stejný a Tebou označený jako nejsympatičtější Shimano Vengeance bude ještě horší žvejka, protože je z horšího materiálu než předešlé pruty.
Mám např. i Beasta 330 a pro některé účely to je špicový prut. Hlavně pro lov blízko břehu, kdy jeho měkká, parabolická akce umožní použít i velmi slabé vlasce na velkou rybu, kterou bys s tuhým prutem s špičkovou akcí spolehlivě urazil. Samozřejmě, že pro lov na větší vzdálenost je k ničemu.
Prostě a jednoduše, žádný všestranný speciál neexistuje. Pokud máš v záměru širší rozmach, je třeba to řešit několika pruty s rozdílným zaměřením použití.
Asi tak: na tenis bych si koupil superadidasky ale na houby bych raději vyrazil v gumovkách :-)
Nyemanm - Profil | St 2.6.2010 14:03:10
Nyemanm - Profil | St 2.6.2010 13:36:09
Rozhodl jsem se tedy slevit z nároků a připlatit si..
Měl jsem v ruce:
Colmic Virtual 3,6 do 70g- je hezký, ale na kvalitu zpracování shimana prostě podle mě nemá, už jen to, jak má shimano udělané spojky ve mě vzbuzuje lepší pocit. Ale celkově působí solidně
Shimano Catana 3,35/3,6 medium pěknej,ale zbytečně multi, ale jinak slušný
Shimano Vengance 3,6 medium - vůbec nejkrásnější proutek,který sem držel v ruce,ale 2 špičky ho odsuzují, takže ten má smůlu
Shimano Nexave BX multi 3,6/3,9 - moc pěknej proutek, ale tenhle multi mi připadal v ruce takový trochu těžší, ale možná klasická 3,6 by nebyla marná
Shimano Beast 3,3 Light -- vzal jsem ho do ruky jen ze zvědavosti, protože jiný beast nikde nebyl, ale připadal mi úplně šíleně žvejkovej, ale jako fakt až mega moooc. Ale medium jsem v ruce zase nedržel, takže nevím jak se chová to.
Spro Passion 3,6 medium -- to je prut, který působí do ruky celkem příjemně, ale byl u něj už poměrně dost vysoká cena,za které se dají koupit Beast a nexave. Pan prodavač řekl, že prý je jednoznačně lepší, než Beastmaster co se týče materiálu blanku. Nevím, zda tomu věřit, nebo jen chtěl prodat, co bylo na krámě, to nedokážu posoudit..
Ještě dodám, že teď mám rozjednaný bazarový Speedmaster (ale bohužel jsem nebyl první zájemce, tak nevím, jak to dopadne)..
cormoran speciland black se mi moc nelíbil.. nevím čím, ale nesedl.
Semu jsem neměl v ruce ani jednu..prostě nikde nebyla, ale předpokládám, že je spíš srovnatelná s Mitchelem a Mivardi -- tlustý blank
Prosím.. dokáže mi někdo poradit, co by bylo z uvedených prutů nejlepší? Cena je u těchdle od 2 do 3 tisíc, ale není rozhodující... Mám pocit, že kdybych to nebral do ruky a něco si koupil, tak by to bylo lepší. takhle se už vůůůbec nedokážu rozmyslet. Chtěl jsem levný lehký parabolický proutek do 2000, teď jsem s cenovkami jinde a rozhodování je ještě horší. Když mi nevyjde SpeedMaster, co bych si měl podle vás koupit.
P.S. Prosím neraďte mi, abych si koupil to, co mi padne do ruky, protože mi z vyjmenovaných padli slušně asi všechny.. Nejsympatičtější mi byl Vengance, ale ten nechci kuli absenci 1oz špičky..
Nmirmen - Profil | So 29.5.2010 13:59:35
Se sigmou sensitive jsem spokojený, má za sebou hrubých odhadem 500-600 vycházek a možná něco přes 2 tuny ryb ( nej. kapr 79 cm na řece). Víc jak polovina vycházek je odchytaná na pletenky o nosnostech 5,5 nebo 3,5 kg.
Na sigma competition mám největší rybu kapra 91 cm ( kmen pletenka asi 9 kg a návazec , pokud se pamatuju, tak asi o 0,5 - 1 kg nižší nosnost), na řece.
Novější modely neznám, ty posledně zmiňované typy slouží dobře a nemám potřebu je vyměnit.
Nrumi7 - Profil | Pá 28.5.2010 22:01:45
NLálos - Profil | Čt 27.5.2010 20:35:05
NSven - Profil | Čt 27.5.2010 20:32:43
Nasadí koncovku a nová řada je na světě. Jako u AX a BX. Změnili barvu a hurá do světa :-)))
NLálos - Profil | Čt 27.5.2010 20:27:06
NSven - Profil | Čt 27.5.2010 20:22:35
NLálos - Profil | Čt 27.5.2010 20:10:47
NVydra 15 - Profil | Čt 27.5.2010 20:06:16
NSven - Profil | Čt 27.5.2010 19:59:44
Ale teď mám jednoho beasta na operaci u odborníka, implantuje mu celokorek. Tak jsem zvědav jak mu to bude slušet :-)
Máš na mysli nějakou konkrétní middinu, nebo chceš jen tu značku ?
NLálos - Profil | Čt 27.5.2010 19:51:31
NSven - Profil | Čt 27.5.2010 19:38:41
Nevím ale nějak mi neseděl. Byl dost tuhý a připadl mi takový neohrabaný. Bylo na něm napsáno L ale podle mě to bylo spíš haevy. Maximálně medium haevy.
Možná jsem jen zhýčkaný šímy a gábinou a jinému se to může jevit jinak. Já bych tedy do něj nešel.
Nchlupáčč - Profil | Čt 27.5.2010 19:36:32
NLálos - Profil | Čt 27.5.2010 19:28:58
Nmirmen - Profil | Čt 27.5.2010 19:23:42
Nspike-cz - Profil | Čt 27.5.2010 19:22:02
NSven - Profil | Čt 27.5.2010 19:20:09
Za ty peníze jsou na trhu lepší pruty, např. Sema Cartel nebo Z- force
NT.Karel - Profil | Čt 27.5.2010 19:15:28
NLálos - Profil | Čt 27.5.2010 19:07:12
http://www.rybacentrum.cz/shop/zbozi/452/Feederova_spice_ALAX
Nbooster - Profil | Čt 27.5.2010 15:29:46
Levné náhradní špice, jsem moc spokojen, vytáhl kapříky kolem 60.
Nadamik123 - Profil | Čt 27.5.2010 14:51:04
Nadamik123 - Profil | Čt 27.5.2010 13:08:40
NVaša - Profil | Út 18.5.2010 12:43:49
NHugo Fisher - Profil | Út 18.5.2010 0:33:42
Nejvic me bere ta ruzova spicka. :))
Vsem, kdo mi radili ve vyberu, diky.
Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Ne 16.5.2010 21:40:23
NTakira - Profil | Ne 16.5.2010 21:30:58
NKloby - Profil | Ne 16.5.2010 11:06:35
NMa®ekB - Profil | Ne 16.5.2010 11:00:54
Nyemanm - Profil | Ne 16.5.2010 10:49:40
NMa®ekB - Profil | Ne 16.5.2010 10:28:19
NBobertik - Profil | Ne 16.5.2010 9:06:42
Nyemanm - Profil | Ne 16.5.2010 9:02:21
Nejsem si tím zcela jistý, ale skoro to tak i vypadá.. když člověk shání něco o VMF tak narazí na to, že výrobcem je okuma (podle jedoho ze 3 českých shopů, který ty pruty má). Když hledám na stránkách okumy, tak jediné pruty jsou Ron Thompson. Sháněj jsem VMFka a myslím, že je to takhle.. jistý si tím nejsem, ale nevím proč by jinak na internetu o VMF nic nebylo.
NMa®ekB - Profil | Ne 16.5.2010 8:37:38
Nyemanm - Profil | So 15.5.2010 22:11:57
Tím pádem.. prosím, co si myslíte o tom proutku, jak jsem na něj dával odkaz?
Nyemanm - Profil | So 15.5.2010 22:07:35
Má neuvěřitelné parametry a vypadá na pohled velmi krásně.
Paramtery z katalogu:
XTR42 blank
SIC očka
3 špice - 1;2 a 3 oz
hmotnost skoro neskutečných 205g při 12"
a cena na eshopu 1261
http://www.fishmaster.cz/katalog/zbozi/pruty/delene/feedrove/produkt/ron-thompson-warlord-feeder
Nfindejs - Profil | So 15.5.2010 21:33:40
NMa®ekB - Profil | So 15.5.2010 21:07:44
Nskwor - Profil | So 15.5.2010 21:03:25
NMa®ekB - Profil | So 15.5.2010 20:40:16
NMa®ekB - Profil | So 15.5.2010 20:36:40
Kde to žije - feeder
13:08NPickermánia-ultra light fishing 49169
13:08NFeederařina na řece 64409
PáNGURU - vše kolem téhle značky 6272
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












