lov dravců na řízek z cejna

Ahoj,
chytáte někdo záměrně candáty a třeba i jiné dravce na malé kousky z cejna? Jaké máte zkušenosti v porovnání s celými
rybyčkami. Používáte trojháčky nebo jednoháčky?
Autor diskuse: leoo - Profil , 15.3.2010 dravci - nástrahy, návnady

Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 20:04:27

jj, už jenom 3 měsíce a budu to moct zkusit:)

    Ndavid.kalbac - Profil | Po 15.3.2010 19:51:47

    leoo - >> Ahoj jsou velice účiné hlavně ná řekách ale často mám záběry ve velikosti 30+ tak já radši dávám rybku-ouklejku.Neni to špatné,ale nejlepší je,když si to vyskoušíš sám....na jeden prut dej rybku a na druhej dej kousek cejna a uvidíš.A nezdapomeň napsat vysledek! :D

      NRytíř - Profil | Po 15.3.2010 19:44:31

      leoo >> nech to zasmadit na slunci a maš pokoj a ještě ušetřiš,nejlepši posilovač:-))))))))))

        Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 19:40:18

        rytíř: jj, myslel jsem různé smrady v tekuté formě...

          Nchebák - Profil | Po 15.3.2010 19:32:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          na řízky jsou lepší kousky cejna než plotice,ta je příliš měkká.Řízek zanechává větší pachovou stopu než rybka - používám zásadně jednoháčky a záběry jsou razantní.....sekám hned a háček sedí vždy v přední části tlamy

            NRytíř - Profil | Po 15.3.2010 19:27:48

            leoo >> co mysliš za posilovač?Nějakej sprej nebo co?Dle mě zbytečně vyhozenej peniz.

              Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 19:24:50

              má cenu použít řízek v kombinaci s posilovačem? máte někdo zkušenosti?

                NRytíř - Profil | Po 15.3.2010 19:16:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                leoo - >> na orliku chytam na male cejnky rad,je to vinikajici nastraha at živy,nebo vycpany polyesterem.Na cary masa take chytam když neni nic jineho a doporučuji vyřiznout z mrtveho cejna hřbitek a drobet ho na kameni naklepat nožem.To aby z něj visely žilky masa,to ma candoš taky rad a vůbec neni na škodu,nechat to zasmradnout,klidně i do druheho dne.To potom vezme rad i ůhoř.Chytam jednohačky,je to šetrnějši lov než dvojhačky nebo troj.Candat je dost hltavy a proto je třeba po 2m zasekavat aby nesr........haček.V roce 1989 na orlasu,brali jenom na maso i když jsem daval i cele rybky.Pokud nebyl zaběr na nic jineho,tak na cejnka jsem většinou chyt.

                  Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 18:54:51

                  mikulas: zakazuje se lov na živou i mrtvou rybku, nebo její část do 15.6.

                    NJoe Smoker - Profil | Po 15.3.2010 18:50:09

                    leoo - >> Nevím jak na řízek z cejna,ale na vepřovej bych se chytil i já :-)))))))).

                      NMikulas - Profil | Po 15.3.2010 18:42:51

                      a kostička rybího masa, např. na vlasu pod háčkem se bere jako lov na rybku? Vždyť je to jako játra nebo hovězí, ne?

                        NVítek - Profil | Po 15.3.2010 18:40:08

                        leoo >> na plavku se splávkem s plachtičkou, nechat s větrem odplout do jezera. na německém Fisch und Fang je návod.

                          Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 18:35:14

                          Salamanterus: makrela je prej top na štiky na řekách.

                            Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 18:33:22

                            Já jsem ještě slyšel, že čím menší řízek tím líp. Údajně je dobré použít velikost max. 4x2cm.
                            Prej to berou i větší opatrní candoši....

                              NNix - Profil | Po 15.3.2010 18:05:10

                              Taky sem to párkrat zkoušel .Když sme byli jednou večer na rybach , zacali lovit dravci , jenze sme neměli nastrazni rybicky , tak sme chytli cejna a toho sme naporcovali .Asi tak 5 cm kus ocasu , sem nahodil před pěkný keř .Do hodiny přisel pekný záběr který sem stejně po*ral :)
                              Takže si myslim ze nastraha je to dobra

                                NSalamanterus - Profil | Po 15.3.2010 17:46:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Nejlepší jsou plátky zhruba 2cm široké a 6 cm dlouhé. Výborně se s nimi loví i na tekoucích řekách, kde na tuto nástrahu berou okouni candáti úhoři a jednou i sumeček. Upevňuji je pomocí 1 - 2 jednoháčků a je to super. Raději ale lovím na živé rybky a to na hrouzky nebo malé plotičky. Napichuji je za pysk a na háček upevním izolačku proti pohybu. Zkus to. Ale lovíš li candáta, známého lechocha doporučuji radši proužek. Dobrý je i ucený proužek z makrely, sám jsem ho ještě nezkoušel , ale četl jsem to v zahraničním časopise.

                                  NCloud - Profil | Po 15.3.2010 17:39:43

                                  leoo - >> nejlepší nastrahu na cancáty neznám!Používám proužky s filetovaných cejnůacca 1 cm širokých!Používám jen jednoháček se špičkou do vnitř!Na feeder používám dva malé trojháčky cca2-3cm pod sebou-sekám hned!

                                    Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 17:36:28

                                    slyšel jsem názor rybáře který je na tuto nástrahu úspěšný i když to na rybky nejde, tak chci vědět názor ostatních...

                                      Nyndra - Profil | Po 15.3.2010 17:33:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Ahoj leoo, na cárky z cejna chytám candáty na feeder. Je to fofr, protože se musí hned po záběru sekat, ale mám na ně více záběrů než na celou rybku. Rozhodně dávám přednost jednoháčku.

                                        Nleoo - Profil | Po 15.3.2010 17:33:03

                                        omluvte tvrdé y po b v rybičkách:)