Jezdíte na ryby na motorce?

Ahoj, rozhodl sem se na ryby pořídit klasiku českých silnic a to Jawu 350/640.. Zajímalo by mě,jak řešíte např. připevnění křesla, kam dáváte krmení ( kufr,nebo někam jinam) jak vozíte pruty a všechno možný...díky za tipy a rady:)
Autor diskuse: Foďas - Profil , 16.12.2009 feeder - náčiní, doplňky

Kamy - Profil | Čt 17.12.2009 18:13:03

MrKos >> To že je to v oddílu chůze a je tam napsáno "ostatní chodce" podle men nic neznamená. Protože je to "osoba vedoucí kolo nebo moped" Osoba na speciálním vozíku také není chodec a nesmí ohrozit ostatní chodce. Osoba na lyžích nebo kolečkových bruslých to samý. A co osoba která žene zvěř. Protože je napsána v hlavičce tak musí jako chodec užívat především chodník. To je trochu blbý. Je to prostě jiná osoba, která smí za určitých podmínek chodník užít. Rozhodně to není chodec. Přečti si odstavec 2 toho paragrafu a zjistíš že jsou i jiní účastníci provozu kteří za určitých podmínek určených zákonem mohou užít chodníku.

    MrKos - Profil | Čt 17.12.2009 18:11:28

    Venca888 >> hurá, tady jsi to celkem trefil " A ten nadpis je tam proto, že se jedná o ustanovení týkající se chodců " takže nikoliv vozidel, nikoliv řidičů, ale pouze a jen chodců...

    vyrýpávat samosebou můžem a celá řada paragrafů se k tomu přímo podbízí, ale to je asi tak vše co můžeme dělat ... taky o tom nejsem přesvědčen avšak věřme lidem ( i když to jsou taky jenom lidé ) kteří se v oblasti motají a s podobnou problematikou pracují... když se vrátím k dnešnímu dopoledni tak případný spor s policajtem by dotyčný ( malda nebo kdokoliv ) nakonec pravděpodobně vyhrál za předpokladu že ho policajt nelapne na babetě jedoucího

      MrKos - Profil | Čt 17.12.2009 18:06:30

      Kamy >> napřed bychom si také mohli probrat slovo " ostatní " a potom název daného paragrafu viz kolega před Tebou

      jméno dotyčného klidně hodím na sz, nečteš pozorně, dotyčný kamarád je tam právník přes jinou oblast a vyjádření o mopedech dostal od právníka který na takových kauzách dělá... takže když budu moc chtít, mohu Ti poskytnout pouze jméno a zařazení toho mého kamaráda což vůbec nevím zda je vhodné

        Venca888 - Profil | Čt 17.12.2009 18:06:15

        MrKos >> jo, to slovo ostatní je tam výmluvný... nicméně přímo to řečeno neni. A ten nadpis je tam proto, že se jedná o ustanovení týkající se chodců. Ale každopádně na tom nezáleží. Meritum problému bylo v něčem jinym - že nezáleží na tom, zda jsi brán jako chodec nebo ne, ale na tom, že motorový vozidlo se "vstoupí" do zákazu vjezdu. Tys jsem napsal vyjádření toho človíčka od ombudsmana, já si toho cenim, samotnýho mě to zajímalo (i když z ryzí zvídavosti, protože takový dopravní prostředky nepoužívám), ale přesto o tom úplně přesvědčenej nejsem...

          Kamy - Profil | Čt 17.12.2009 18:01:57

          MrKos >> Mohu se zeptat na jméno toho kdo ti u Motejla řekl že člověk který vede moped je chodec. Docela by mě to zajímalo, protože tvůj §53 říká pouze toto:

          (7) Osoba vedoucí jízdní kolo nebo moped smí užít chodníku, jen neohrozí-li ostatní chodce; jinak musí užít pravé krajnice nebo pravého okraje vozovky.

          Z toho ani náznakem nevyplývá že by to byl chodec.

            MrKos - Profil | Čt 17.12.2009 17:56:50

            Venca888 >> to myslíš fakt vážně? tak např.: " Osoba vedoucí jízdní kolo nebo moped smí užít chodníku, jen neohrozí-li ostatní chodce; jinak musí užít pravé krajnice nebo pravého okraje vozovky. "

            když už tedy chceš slovíčkařit tak si pozorně všimni slůvka " ostatní " a co myslíš že by tak například mohlo znamenat?
            potom si všimni nadpisu tohoto paragrafu, nadpisu oddílu, hlavy atd... dyť to tady padlo už nejmíň dvacetkrát

              Kamy - Profil | Čt 17.12.2009 17:51:16

              Malda512 >> Toto je poslední co ti napíšu. Účastníkem provozu je každý kdo se provozu účastní (chodec, řidič motorového vozidla, osoba která žene zvířata,....) Řidič je podskupina účastníků provozu která má mimo všeobecných povinností i zvláštní povinnosti vyplívající z jeho zařazení.(vlastnit ŘP, nebýt nalitej, atd...)
              Takže pokud sedím na silnici v autě které má nastartovaný motor tak určitě jsem účastníkem silničního provozu. Co se týká kontroly ŘP je to o debatě. Zákon říká že řidičem je člověk který něco řídí(vozidlo, tramvaj,..), takže logicky vzato pokud se vůz nepohybuje tak nejsem řidičem. Tudíž po mě ŘP chtít policie může ale já ho vydat nemusím.

                Venca888 - Profil | Čt 17.12.2009 17:51:06

                MrKos >> která věta konkrétně to říká?

                  MrKos - Profil | Čt 17.12.2009 17:46:59

                  Venca888 >> pravděpodobně zařazením babetotlačiče do § 53 který popisuje výhradně chodce, nemotorová vozidla nebo všelisjakou zvěř je to v podstatě dáno

                  to je podobné jako by jsi chtěl formulaci že babetotlačič je řidič vozidla přesto že je zařazen mezi chodce, nebo ji někde máš ?

                    certbert - Profil | Čt 17.12.2009 17:12:56

                    Slavík >> hlavně ten vítr nesmí foukat proti Tobě protože stojíš-:o)))))))))

                      Slavík - Profil | Čt 17.12.2009 17:10:48

                      certbert >> někdy si jak dědek připadem,hlavně po ránu :)) Kámoš má jedině štěstí v tom že ty 4kola jsou a dostane se k vodě kam potřebuje.já mam rád i babetu i když mě sotva uveze neni skoro slyšet a ten vítr v mé bujné křtici :)))

                        certbert - Profil | Čt 17.12.2009 17:05:43

                        Slavík >> ty starochu-:o)))))))) kámoš má protézy tak 4-kola je pro něj šance se dostat na fišle taky to neni žádnej divočák-:o)

                          Venca888 - Profil | Čt 17.12.2009 17:00:10

                          Malda512 >> Už tvuj první příspěvěk v týhle diskuzi byl arogantní. Tvuj blábol ohledně motokola, což je termín, kterej legislativa nezná, byl nesmyslnej. Co chceš dokazovat víc:
                          A ty víš něco jinýho než co jsi nevyčetl? To je snad logický, že sbírám informace tam, kde jsou. Já se za to nestydim, že si najdu něco, co nevim. Naproti tomu ty si to nenajdeš, mylně si myslíš, že to víš správně a pak se tady ztrapňuješ. A když tě na to někdo upozorní, tak se čertíš...
                          Na jaký lámání chleba došlo nebo by mělo dojít? Co to plácáš?

                            Slavík - Profil | Čt 17.12.2009 16:59:13

                            certbert >> To chápu,já taky nesnášim když někdo na tom lítá jak smyslů zbavenej ale já jen dojedu kam potřebu a kam se smí,vyložim pruty a jdu relaxovat,na lítání-tůrování u vody nebo v lese jsem už starej :) Mam rád klid a nerad rušim lidi kolem kteří jdou taky na ryby pro pohodu

                              certbert - Profil | Čt 17.12.2009 16:55:26

                              Slavík >> mam kamaráda kterej jí má a benga jsou na 4-kolku alergičtí-:o((((( on jako invalida je posílá kamsi

                                certbert - Profil | Čt 17.12.2009 16:52:05

                                Malda512 >> neznam tě osobně ale už ....myslíš že když budeš znát testy jako básničku tak jsi dobrej šofér?????to že jsi napsal že na babetu neni za potřebí řidičák jsi ulít stane se ale nevim proč dál do toho šiješ??? jako kdybych Ti řekl že mam odcouváno víc než ty najeto po předu teď mudruj co je ego-:o)) jinak Ti přeji hafo km bez nehod !!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                  Slavík - Profil | Čt 17.12.2009 16:49:50

                                  Hoši klíídek blížej se vánoce serte na ty dohady ono se to časem ukáže kdo měl pravdu až ho chytnou benga :))
                                  K otázce,na ryby jezdim na babetě když jedu jen kousek od baráku a má to něco do sebe je mi to příjemnější ale auto používam taky,záleží na tom kam jedu chytat a co.V příštim roce uvažuju o 4kolce máte někdo zkušenost?

                                    Malda512 - Profil | Čt 17.12.2009 16:40:29

                                    Venca888 >> Arogantně se chováš právě ted ty. To co jsem řekl je pravda a já si za tím stojím. Kdybych měl v ruce právní důkazy které by to vyvrátili tak prostě uznám chybu a řeknu fajn stál jsem si za špatným tvrzením. jenže ty tady vyskakuješ a předhazuješ mně tady něco co vyčtetš ale jinak o tom nevíš vůbec nic. Jen si mohl dokazat jak to máš zmáklé. Machrovat umí kždej. Bez netu by jsi nevěděl ani kolik je 5x5 že? Tady se jen ukazalo že odsuzovat někoho podle předsudků je zde běžná praxe. Ale jak dojde na lámání chleba tak ouvej. Najednou klid po pěšině.
                                    Máš snad strach že by tím nějak utrpělo tvé ego???

                                      Venca888 - Profil | Čt 17.12.2009 16:21:25

                                      Malda512 >> Co je to za invalidní myšlení? Takže pokud ty řekneš, že 5x5=30 a já tě opravim, tak následně musim v matematickym testu dokázat, že jsem lepší matematik než ty, aby ta moje oprava byla platná, nebo co?
                                      Prostě jsi plácnul nesmysl, choval ses arogantně a když tě tady na to x lidí upozornilo, tak místo toho, abys to jako chlap přiznal, tak kolem sebe začneš kopat jako malej fracek.

                                        Malda512 - Profil | Čt 17.12.2009 16:12:33

                                        Venca888 >> Protože bys ukázal jak jsi znalí. Nemusel bys nic hledat na netu a třeba by jsi mně to tady natřel. Když chceš někoho opravovat ve výrocích tak musíš být teda znalej.
                                        Tady jsi hodně znalej ,ale jak by to vypadalo kdyby tě zastavili policajti?