Jezdíte na ryby na motorce?

Ahoj, rozhodl sem se na ryby pořídit klasiku českých silnic a to Jawu 350/640.. Zajímalo by mě,jak řešíte např. připevnění křesla, kam dáváte krmení ( kufr,nebo někam jinam) jak vozíte pruty a všechno možný...díky za tipy a rady:)
Autor diskuse: Foďas - Profil , 16.12.2009 feeder - náčiní, doplňky

Ncertbert - Profil | Čt 17.12.2009 12:21:32

Kamy >> už ho necháme třeba až pujde na školení tak si doplní znalosti-:o)))

    NKamy - Profil | Čt 17.12.2009 12:20:50

    MrKos >> To je něco jiného. To je rozdělení kdy je účastní silničního provozu chodec a kdy už je řidič silničního vozidla. Ale ani chodec nemůže vtlačit silniční vozidlo do zákazu. Tento předpis nezbavuje moped přídomku silniční motorové vozidlo. Akorát ti umožňuje se s ním chovat za určitých okolností jako chodec a ne jako řidič.

      NVenca888 - Profil | Čt 17.12.2009 12:20:26

      MrKos >> nicméně tahle debata neni až tak důležitá, protože klíčový fakt zní - babeta JE motorovym vozidlem. A nepřestane jim bejt tim, že z ní sesedneš a vypneš motor. Tam neni problém v tom, jestli jdeš, sedíš nebo se plazíš... o tebe nejde, jde o tu babetu.

        NMrKos - Profil | Čt 17.12.2009 12:19:40

        Venca888 >> auto jednoznačně není moped... pozor na to slůvko

          NVenca888 - Profil | Čt 17.12.2009 12:17:21

          MrKos >> a proč myslíš, že bys musel nutně spadat sem. když budeš tlačit auto, tak jsi co?

            NKamy - Profil | Čt 17.12.2009 12:15:55

            Malda512 >> začněme znovu. Zákon zná silniční vozidlo. Ta dělí na motorová a nemotorová, podle toho zda mají nebo nemají motor. Ne podle toho zda mají RZ. Protože jinak by motorovým vozidle nebyl ani domáci malotraktor. Na to jaké máš povolání dost hrubé nedostatky. Dále by jsi měl rozlišovat účastníka provozu a řidiče silničního vozidla na které musí být ŘP. Když se někoho na něco ptáš.

              NMrKos - Profil | Čt 17.12.2009 12:15:46

              dosec >> když tlačím tak se jí kola točit klidně mohou, dokonce tam není nic o jízdě/chůzi s vypnutým motorem takže když to poženu do krajnosti mohu vésti babetu nastartovanou a pořád jsem chodec a tím nespadám do kategorie vozidla a to jakéhokoliv...

              nesmím na ní sedět :-)

                NMrKos - Profil | Čt 17.12.2009 12:13:39

                Venca888 >> klidně bych se zkusil ohánět tím že jako babetu tlačící jsem nesmazatelně zařazen do tohoto oddílu: ODDÍL 5 • Zvláštní ustanovení pro chůzi, jízdu nemotorových vozidel, jízdu na zvířeti a vedení a hnaní zvířat

                předpokládám že jízdu na zvířeti můžeme vynechat hned... co nám potom zbývá?

                  NVenca888 - Profil | Čt 17.12.2009 12:02:42

                  MrKos >> Chůze
                  § 53
                  (1) Chodec musí užívat především chodníku nebo stezky pro chodce. Chodec, který nese předmět, jímž by mohl ohrozit provoz na chodníku, užije pravé krajnice nebo pravého okraje vozovky.

                  (2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.

                  (3) Kde není chodník nebo je-li neschůdný, chodí se po levé krajnici, a kde není krajnice nebo je-li neschůdná, chodí se co nejblíže při levém okraji vozovky. Chodci smějí jít po krajnici nebo při okraji vozovky nejvýše dva vedle sebe. Při snížené viditelnosti, zvýšeném provozu na pozemních komunikacích nebo v nebezpečných a nepřehledných úsecích smějí jít chodci pouze za sebou.

                  (4) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou "Stezka pro chodce a cyklisty", nesmí chodec ohrozit cyklistu jedoucího po stezce.

                  (5) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou "Stezka pro chodce a cyklisty", na které je oddělen pruh pro chodce a pruh pro cyklisty, je chodec povinen užít pouze pruh vyznačený pro chodce. Pruh vyznačený pro cyklisty může chodec užít pouze při obcházení, vcházení a vycházení ze stezky pro chodce a cyklisty; přitom nesmí ohrozit cyklisty jedoucí v pruhu vyznačeném pro cyklisty.

                  (6) Osoba pohybující se pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy nesmí na chodníku nebo na stezce pro chodce ohrozit ostatní chodce. Nemůže-li užít chodník, smí užít pravé krajnice nebo pravého okraje vozovky.

                  (7) Osoba vedoucí jízdní kolo nebo moped smí užít chodníku, jen neohrozí-li ostatní chodce; jinak musí užít pravé krajnice nebo pravého okraje vozovky.

                  (8) Osoba pohybující se na lyžích, kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení nesmí na chodníku nebo na stezce pro chodce ohrozit ostatní chodce.

                    Ndosec - Profil | Čt 17.12.2009 12:02:10

                    MrKos >> a když si tu babetu dáš na záda tak můžeš pak policii říct,že se jí ani kola netočili tudíž tam vjet nemohla i když je to motorové vozidlo :-)))

                      NVenca888 - Profil | Čt 17.12.2009 12:00:52

                      MrKos >> pominu fakt, že § 53 je o něčem jinym. Ale - ty můžeš bejt nakrásno chodec, ale to nezbavuje tu babetu statutu motorovýho vozidla. A motorový vozidlo do zákazu vjezdu zkrátka nesmí...

                        NUvalak - Profil | Čt 17.12.2009 11:59:20

                        Malda512 >>nerekl bych, je to dvoutaktni 300 s vykonem cca. 60 koni a prevodem 13:48, takze docela upaluje. maximalka je sice jenom 146 km/h, ale vic v lese nebo na trati vetsinou neni potreba jezdit :)

                          NMrKos - Profil | Čt 17.12.2009 11:58:42

                          Venca888 >> Zákon o silničním provozu
                          ČÁST 1 • zákon o provozu na pozemních komunikacích
                          HLAVA 2 • provoz na pozemních komunikacích
                          DÍL 3 • Pravidla provozu na pozemních komunikacích
                          ODDÍL 5 • Zvláštní ustanovení pro chůzi, jízdu nemotorových vozidel, jízdu na zvířeti a vedení a hnaní zvířat
                          § 53 Chůze

                            Ndosec - Profil | Čt 17.12.2009 11:58:27

                            Malda512 >> že jsi nikde nepsal,že babeta není motorové vozidlo?Asi ti začíná vypadávat pamětˇ,hned v prvním příspěvku jsi to uvedl.

                              NMrKos - Profil | Čt 17.12.2009 11:57:12

                              dosec >> a to je právě to o čem celou dobu mluvím... zákaz vjezdu zakazuje vjezd motorovým ( nebo všem ) vozidlům ( která vozidla jsou která bych tu neřešil ) avšak o zákazu vstupu chodce tam není zmínky... když tlačím babetu tak jsem dle § 53 jednoznačně chodec takže nikam nejedu, nikam nevjíždím a už vůbec ne jako motorové vozidlo

                                NVenca888 - Profil | Čt 17.12.2009 11:54:22

                                MrKos >> § 53 taky neřeší, zda jsi chodec. § 53 ti pouze umožňuje jít s mopedem po chodniku.

                                  NMrKos - Profil | Čt 17.12.2009 11:53:23

                                  Venca888 >> a jak se ten paragraf jmenuje? mám pocit že je to něco o chování chodců, popis chůze, ne?

                                    NVenca888 - Profil | Čt 17.12.2009 11:52:42

                                    Malda512 >> dle mýho ano. pokud to bude na pozemní komunikaci.

                                      NMrKos - Profil | Čt 17.12.2009 11:52:27

                                      Kamy >> " Takže když ho vedeš do tohoto zákazu je stejné jako tam tlačit vejtřasku. " a to si právě myslím že není nebo je to díra v zákoně protože když vedu babetu jsem jednoznačně chodec a když vétřasku tak motorové vozidlo protože v § 53 vétřaska není

                                        Ndosec - Profil | Čt 17.12.2009 11:47:50

                                        MrKos >> označení babety jako motokolo tady pořád uvádí Malda512 s tím,že na ni nemusíš mít papíry a nenechá si vymluvit,že je to jednostopé motorové vozidlo.O tom co jsi napsal se s tebou nepřu.Pokud ale bude někde značka všem motorovým vozidlům vjezd zakázán tak se to na ni taky vztahuje,protože to pod motorová vozidla spadá i kdyby jsi ji tlačil tak tam nemá co dělat pokud nemáš vyjímku.