lov na slunečnici

chtel bych se zeptat jestli je vhodnou nastrazni rybkou slunecnice pestra?klidne napiste vase ulovky na tuto rybu.diky
Autor diskuse: montella - Profil , 24.5.2009 dravci - nástrahy, návnady

wet - Profil | St 27.5.2009 0:44:54

na vodach kde chytam nejake su, ale mam pocit, ze su na ustupe. V zasade sa mi pacia a od trumana ma daleko, co sa tyka zravosti.Myslim, ze stuky ich dost drzia na uzde.

    Ales sumec - Profil | Po 25.5.2009 19:18:38

    Georgino >> Chlapi já fakt nevím,v životě sem ji nechytil,ale takovou rybku bych si radši dal do akvárka místo na háček...

      Sp. - Profil | Po 25.5.2009 17:19:18

      myslim si že je to asi tak ako by si chytal na ostrieža.tak pokial sa tam vyskytuje tak by nemal biť problem...

        Georgino - Profil | Po 25.5.2009 17:07:47

        Ales sumec >> škoda jich není, víš co sežere jiker a plůdku ostatních ryb? Mrtě :-)

          JSOB - Profil | Po 25.5.2009 16:22:17

          Ales sumec >> škoda? tezko rict... bratranek na slovensku na ne jen nadaval. Nejak se jim v reviru premnozily. Na bic u brehu nebyl problem jich nachytat 20 za pul hodky na cervy. Velikost cca 8-10cm. Jak je to tam ted netusim.

            Ales sumec - Profil | Po 25.5.2009 16:07:47

            Není jí škoda ?

              Nat - Profil | Po 25.5.2009 15:31:42

              na túto zvyknem chytať a štuky ju celkom majú radi na niektorých štrkoviskách

                Minnow67 - Profil | Po 25.5.2009 9:46:24

                Jenom jí prosím vás používejte pouze tam, kde už se bohužel vyskytuje. Jak už tu bylo naznačeno kolegou JK jedná se o nepůvodní a invazivní druh.

                  pira - Profil | Ne 24.5.2009 23:04:47

                  az by mi ji bylo lito.pokud neni chranena, melo by to jit..

                    Vydra revírní - Profil | Ne 24.5.2009 23:01:34

                    Jéé, slunečnice, to ještě fakt existuje? (vykulenej smajlík)

                      colek - Profil | Ne 24.5.2009 22:59:30

                      určitě, je to potravní ryba jako každá jiná, když mě berou na ježdíky, tak pudou na sluníčka

                        maras - Profil | Ne 24.5.2009 21:42:46

                        doporucuji zlateho karaska to je parada ale slunecnice je taky pekne zbarvena takze to bude taky parada

                          Georgino - Profil | Ne 24.5.2009 21:41:06

                          Kdysi jako malej kluk jsem na dovolený na Slovensku chytal na slunečnice štiky a braly je spolehlivě.

                            JK - Profil | Ne 24.5.2009 21:32:32

                            Moravadream: sice nepoznam ceske realie, ale tazko je to druh z cervenej knihy, kedze je to severoamericky druh s invaznym spravanim

                              wet - Profil | Ne 24.5.2009 17:04:49

                              chytali sme nastrazne rybky na cerva a po cca 5cm slnecnicke mi skocil ostriez okolo 35cm a strhol mi ju z hacika. Chytil som dalsiu nastrazil ju a znovu sa vynoril z temnoty a zobral ju. Uspesne zdolany na 2x.A myslim, ze na stuku by mohla byt ok.

                                kranex - Profil | Ne 24.5.2009 13:13:10

                                zo skusenosti viem ze ta ryba kera sa nezlakne okouna necuvne ani pred slnecnicou-stuka,zubac,sumec....

                                  Moravadream - Profil | Ne 24.5.2009 13:11:59

                                  pokud v té vodě je tak proč ne jenom nevím jestli to není chráněná ryba, myslím že jednu dobu byla v červené knize.