NVítek - Profil | Ne 12.4.2009 1:59:17
btrou, du chrnět a snít o rybolovech s nymfami v popředí,ech, v pozadí
NKomandos2 - Profil | Ne 12.4.2009 0:49:59
Musíš si kúpiť poriadnz hák a nie made in PRC
Peoples Repulik of China
NVítek - Profil | Ne 12.4.2009 0:03:38
sliver - samolibý vůl >> sliver >> vlastně jsme limitovaní váhou nástrahy
NVítek - Profil | Ne 12.4.2009 0:01:18
sliver - samolibý vůl >> sliver >> na okouny, s těmi bysem si obavu nedělal - Sláma o tom kdysi psal - tušim, že tak okouny letos prubnu - - no a štička by taky mohla, teď cajk zkomponovat
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 23:53:56
Vítek >> jako na štiky nebo na ty okouny ?
NVítek - Profil | So 11.4.2009 23:53:52
sliver - samolibý vůl >> sliver >> pozdravuj baby a brachy Petrova cechu
NVítek - Profil | So 11.4.2009 23:51:56
sliver - samolibý vůl >> sliver >> ale to máš jasný: 0,17 monofil a jde to samo, proutek 5-15 gramů, pohoda
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 23:51:00
Mr.Stick >> a já du eště chlastat, venku svítí hvězdy a oheň eště hoří.
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 23:49:31
Vítek >> já štiky moc nechytám. Hlavně chytám okouny a to především na smáčky, takže v tom zas až tak jasno nemám.
NVítek - Profil | So 11.4.2009 23:48:58
třeba rybářský sport rafinovat: jemný cajk, svobodná volba ( řekl by Jaroslav Tejčka)
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 23:48:00
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Pletenku moc nemusím, chytám s ní v létě jen sumíky a boleny. Tady jsem používal 0,20 monofil Stroft GTM.
A valím do peřin.
Díky za osvětu ohledně háčků.
Ndědáček - Profil | So 11.4.2009 23:45:26
sliver - samolibý vůl >> sliver >> obojí jak woblery tak žívé rybky.
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 23:45:16
Mr.Stick >> to zkus, horší než protihroty je šňůra a bidlo, jak říká vítek.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 23:38:07
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Pojedu tam zase až na podzim, tak zkusím zaškemrat, zda protihroty můžu nechat ... je to hlavně kaprová(ařská) pískovna, dravci jsou celoročně hájení a můžou se lovit jen na umělou nástrahu, mrtvá i živá rybka je zakázaná. Což je dobře, bo jakmile tam lidi nemůžou hodit kaču, budou mít štiky klid. A nejsou tam jenom štiky.
NVítek - Profil | So 11.4.2009 23:38:02
sliver - samolibý vůl >> sliver >> kecky, štiku dostaneš do podběráku i bez protihrotu - jak říkal klasik: pružit, pružit, pružit! Anebo chytáte na bidlo?
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 23:37:37
dědáček >> jenže ty se bavíš o chytání na živou rybku, co ?
Ndědáček - Profil | So 11.4.2009 23:34:35
mě štika skáče v případě, když to má dál v tlamě nebo až žábrech, je to pro ni asi bolestivější, jak má hák v klice (koutku tlamy) obvykle jede z vody pochodovým krokem. Při výskoku pomůže jen napjatý vlasec.
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 23:32:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mr.Stick >> lepší je, když nejsi schopen ju smotat pod sebe, co ? Ale jak skáčou s rozjezdem metr nad hladinu, to je vončo. S dragonem to ale nejde, to musíš mít pořádnou udicu. Jinak chytat štiky bez protihrotu na trojháky je určitě blbina. Jejich kostnaté a kožnaté tlamě to stejně neublíží a když už teda, tak jednohák. Štice ho ale můžeš zapíchnout z vnitřku tlamy blízko mozku a i do oka. S trojhákama je problém jenom v žaberních obloucích, když ho trefíš natvrdo.
NVítek - Profil | So 11.4.2009 23:30:37
sliver - samolibý vůl >> sliver >> loni jsem na Labské povodil duháka - asi půl kilo -až do podběráku, tam jsou háčky bez protihrotu - jde to, ale na citlivo, pořád třeba pružit a brzdu jemně
NSalmo1 - Profil | So 11.4.2009 23:30:24
Sliver má pravdu,než Bl trojháček je lepší používat Bl jednohák.Pokud má štika sešitou tlamu Bl trojhákem a otevře ji,jednotlivé háčky napruží a vyjedou.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 23:21:24
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Nenásilně tak, že po záběru ještě doseknu a smotám ji pod sebe. Pokud možno tak, aby neskákala. Celou dobu když ryba jen jezdí, wobler držel, ale jakmile nabrala dynamiku a hodila hlavou, wobler byl venku.
Tahle vydržela ...
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 23:15:57
Mr.Stick >> jak nenásilně ? Já je tahám násilně a to tak, že dělají kotrmelce. Ale jo, to bude vono.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 23:00:02
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Takže by to mohlo být tím ... jsem vždycky zasekl rybu tak 10m od sebe ... nenásilně ji dotáhl až k sobě pod hladinu a jakmile jednou klepla u hladiny hlavou, wobler se poroučel ven z tlamy. Ta nejlepší naštěstí zůstala až na břeh.
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 22:55:14
Mr.Stick >> nevím, já jsem bez protihrotu ještě nechytal. Kdybych ale musel, tak asi použiju jednohák, protože trojhák bez protihrotů je úplně na hovno. Jednohák musí projít jistěji.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 22:49:32
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Zamáčklé - je to tam povinné a dost to kontrolují. Ale je to pěkně naprd. Poprvé v životě mi z wobleru spadla štika a to hned 3x a samozřejmě to byly ty "největší" ryby. Myslíš, že to mohlo být těmi protihroty, nebo jsem jen málo seknul/ryba to měla vzpříčené v tlamě.
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 22:48:17
Mr.Stick >> nikdy tam noname nebyly, vím to na 100%.
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 22:47:06
Mr.Stick >> akorát u toho ohlého háčku mi trochu nehrajou málo patrné protihroty. Zamáčklé nebo to je fotkou ? VMC je mají a měly vždycky výraznější. Jestli ty si nezapíjel zas ňákého kapra a nevyměnils ho ?
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 22:45:35
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Aha, někdo psal, že tam kdysi byly noname ... mi se to stalo porpvé. Do té doby jsem ani snad nevěřil, že je to možné. Kor, když to provedla sice pěkná, ale rozhodně ne trofejní štika.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 22:42:53
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Fakt? I to z fotky je VMC?
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 22:40:25
Mr.Stick >> nekecej, na salmech jsou odjakživa vmc.I ty tenké.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 22:34:59
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Depák, mě zatím čudla narovnala jen noname háček. Ale tekutinky nikdy neškodí, každého kapra je třeba zapít.
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 22:31:51
Mr.Stick >> no jo, kaprů. Ty ti háky nerovnaj , co ? A pak ti ňáká čudla narovná veemcéčko a hned je důvod k napití.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 22:26:34
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Třeba dost jídla, dost pití a hlavně ... dost kaprů!
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 22:22:58
Mr.Stick >> jo, to je.
NMr.Stick - Profil | So 11.4.2009 22:19:50
sliver - samolibý vůl >> sliver >> Mít dost je dobrý stav ...
Nsliver - Profil | So 11.4.2009 22:16:43
No co tu se člověk všechno nedočte , to jsou věci. Vy máte dost, pánové. Já ale dneska taky.
NVítek - Profil | So 11.4.2009 11:05:45
mužský, vy to hrozně dřete.už starý řecký filosof Herakleitos, který vyřkl pravdivé poučení "panta rhei", to jest "všechno uplývá" taky pravil, že každá síla vyvolává odezvu, to jest v dialektické filosofické poučce: "každá akce vyvolá reakci". akce prutu, síla vlasce a seřízení brzdy má odpovídat pevnosti háčků, a lépe když má trošku nižší dimenzi, aby proklouzla brzda vždy, než nastane kritická mez pevnosti cajku. potom zdoláš rybu i na vařené nudli, ač to dýl trvá. prostě se třeba vyhnout splašení ryby, aby zkrotla - to sou slova rybářského trotla.
Nkarel/ - Profil | So 11.4.2009 10:33:32
fais >> Já si takhle zvohybal hák,když jsem ho vyprošťoval ven z vázky,ani jsem ho nezkoušel narovnávat a dal jsem tam novej.
Nfais - Profil | So 11.4.2009 10:28:22
karel/ >> Ten jsem zlomil kleštěma, ale ten druhej mi ohla kudla,na ten jsem poukazoval.
Nkarel/ - Profil | So 11.4.2009 10:20:15
fais >> Jestli se můžu zeptat,to se ti takhle hák zlomil o rybu?
Nschiwa - Profil | So 11.4.2009 10:13:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
O pár sumíků už jsem díky trojháčkům na Rapalách a Salmu přišel.Nejvíce jsem spokojený s háčky na Nilsech a pak u River 2 Sea,ale neměl jsem zatím čest tuto značku otestovat v sumčí tlamě, snad letos:)Jen pro srovnání foto trojháčků na některých voblerech od Salma,Rapaly a Nilse.
Nfais - Profil | So 11.4.2009 10:01:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Moje zkušenost s Rapalou,zátím jen jediná.
NVítek - Profil | So 11.4.2009 9:09:42
[eXecutoR] >> co se vleče, neuteče :-D
N[eXecutoR] - Profil | So 11.4.2009 9:03:22
nektore ryby neberu na pomaly tahavu nastrahu :-)
NVítek - Profil | So 11.4.2009 9:02:15
Když to dřete jako heverem, tak se nedivte!
N[eXecutoR] - Profil | So 11.4.2009 8:59:54
hm zvlastne cierne voblery a taky paradny tvar ... hm
NX - Rap - Profil | So 11.4.2009 8:12:09
No, nikdy se mi nestalo, aby to balo narovnáný jako na tvý fotce, ale spíše se mi zlomili...
NSethy - Profil | So 11.4.2009 5:57:56
Ales sumec >> prave s těma hačkama bych si nebyl u rapaly tak jistej:)
NMr.Stick - Profil | Pá 10.4.2009 23:28:18
Ales sumec >> A vo tom to je. Sebelepší kvalita je k ničemu, když nástraze nevěříš a nežerou ji ryby.
NAles sumec - Profil | Pá 10.4.2009 23:11:43
V jerkách určitě, ale myslím že Rapala má lepší háčky, nevím prostě tomu věřím víc.
NMr.Stick - Profil | Pá 10.4.2009 23:06:45
Ales sumec >> Nemyslím si, že by Salmo nějak extra výrazně zaostávalo za Rapalou ... třeba v jerkách je mnohem dál.
NAles sumec - Profil | Pá 10.4.2009 23:06:38
Jak se,ale dívám na ty fotky tak zjišťuju,že ani Rapala není stoprocentní,ale je to kvalita o tom žádná...
NMr.Stick - Profil | Pá 10.4.2009 23:05:43
Sethy >> Taky jsem si všiml, že nová salmátka mají už vanadiovky. Jenže v okolí nemůžu sehnat odpovídající tvary - všechny mají moc dlouhý hrček a úzká ramínka.
Jinak výbvorná maska. :o))
NAles sumec - Profil | Pá 10.4.2009 23:04:13
Já chytám jenom na Rapalu,je nejlepší a sou na ní kvalitní háčky,každej si musí vybrat,buďto ušetřit stovku na wobleru,koupit nějakej šunt a riskovat životní úlovek,nebo zvolit ozkoušenou kvalitu.
NDenny - Profil | Pá 10.4.2009 21:26:15
Sethy >> ja mam spis pocit,ze ty mensi nejsou tak ostre,mozna,ze je to jen zdani,ale pevnost ve srovnani s tim,co vetsinou davaji vyrobci je podstatne vyzsi,dle mych zkusenosti,kdyz s tim rvu nejakej koren :-)
Njiris - Profil | Pá 10.4.2009 21:26:07
Řešit háčky, tak se vypne no....
NSethy - Profil | Pá 10.4.2009 21:21:07
Denny >> jo ale ty mensi me neprijdou uz tak pevne. Ale mozna jsem narazil na spatny kusy. Kazdopadne tyhle neohnu se snurou na 30kg:)
NDenny - Profil | Pá 10.4.2009 21:00:58
Sethy >> mam je i v mensim provedeni,daji se vcelku bez problemu koupit.
NSethy - Profil | Pá 10.4.2009 20:55:54
Denny >> jsou to tytez co jsou na magnumech a SSR14-kach, ale na mensi woby to fakt neni:))
NDenny - Profil | Pá 10.4.2009 20:39:28
Sethy >> pokud jsou to ty hacky,co pouzivam na velke woby i ja,tak neznam lepsi,proste morska rybarina vyzaduje kvalitnejsi material :-))
NSethy - Profil | Pá 10.4.2009 20:38:55
Tak teprv tady je dobre videt rozdil. Dole pred upravou nahore po:-)
NSethy - Profil | Pá 10.4.2009 20:23:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mr.Stick >> takhle jsem to u sumco-wobu vyresil ja. Samozrejme jen u tech kde to neznici chod. napr J11 tyhle haky odrovnaly uplne:-) promin za tu cenzuru wobu:)
NSethy - Profil | Pá 10.4.2009 20:14:03
Mr.Stick >> u roache bych se nicemu nedivil, to tam jeste davali salmaci uplne jiny hacky nez dnes. Dnes jsou pevnejsi. Ale musis koupit woblery vyrobene 2008 a pozdej jinak ne (to ze mam nekdo na krame woblery stary 5 let je jina vec) jinak na rapale konkretne J11 narovna hacek i 40cm sumik pokud ho zamckne do kartacu. Jirka to rovna, ja to uz vyresil jinak. Napr. na popu od rapaly ti hacek narovna i 65 bolen bez problemu...
Ndědáček - Profil | Pá 10.4.2009 18:56:01
trojháky na woblerech měním za červené, taky na rotačkách, ulamuji nebo narovnávám na vázkách.
NPV - Profil | Pá 10.4.2009 16:18:52
mému kolegovi zase štika očesala trojháky na Rapale jako rybíz: prostě se ulámaly. A navíc, já dostal vynadáno, protože jsem se mu jí snažil podebrat. Ale bylo to už před x lety..
Jinak opravdu River2Sea má ty trojháky opravdu dobrý. Rozhodně kvalitnější, než kdejaká Rapala..
Nvláčkař 92 - Profil | Pá 10.4.2009 14:52:42
salma sou osazený WMCčkama jako rapalky, mě se jednou stalo že sem narovnal trojháček u salmo tiny o rybu, u rapalky se mi to nikdy nestalo
NKnapík - Profil | Pá 10.4.2009 13:02:04
hlavně rapala, od doby, kdy se vyrábí jinde než ve Finsku, stojí dost za prd, kroužky jsou roztažené už od výrobce, leze mezi ně vlasec a úchyty kroužků taky dost trpí...