- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruh - nej... vláčecí nástraha
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
13x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 14.4.2011 16:53:17
mascha - Profil | Čt 14.4.2011 16:51:36
drozďák 30,42 - Profil | Čt 14.4.2011 16:47:47
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 14.4.2011 16:44:24
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 14.4.2011 16:42:06
Pstruh už je stejnak odepsanej, tak proč prodlužovat jeho agónii?
drozďák 30,42 - Profil | Čt 14.4.2011 16:41:19
Ale jít cíleně na potočáka se žížalou jenom proto, že se to na MP smí, to je divné.
Je to jako když pytlák střílí hajnýho, proti gustu...
čudlař02 - Profil | Čt 14.4.2011 16:37:20
drozďák 30,42 - Profil | Čt 14.4.2011 16:35:19
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 14.4.2011 16:31:57
mascha - Profil | Čt 14.4.2011 16:29:53
Butchi - Profil | Čt 14.4.2011 16:22:40
Ale tohle je úplně něco jiného. Děláš to správně. Bohužel jsi stále celkově nepochopil, jak jsem to myslel a slovíčkaříš. Mluvím o cíleném lovu pstruha na žížalu. Ne o jeho náhodném úlovku. V tom je ten zásadní rozdíl.
mascha - Profil | Čt 14.4.2011 16:13:56
mascha - Profil | Čt 14.4.2011 16:07:28
A ještě nesouhlasím s tím, že etiku pravidla nezmění. Pokud se razantně změní pravidla a možnost přístupu pro masy, pak prořídne zástup těch, kteří loví. Zábava (a tou rybolov dnes bezesporu je) je podle mého určena jen pro ty, kteří na ní mají. Nevěřím v rovnost lidí a pracujících (jejda, vystrkuje růžky ten třídní boj) a jsem pro radovánky jen pro ty, kteří si na ně umí vydělat. Takže když by se tedy počet lidí s povolenkou zredukoval, jsem přesvědčený o tom, že podíl těch s vyšším etickým přístupem k lovu, se navýší. Dále také tvrdší pravidla, pokud budou pečlivěji kontrolována a přestupky trestány, zase vytřídí plevel a zbude víc těch čistých.
Metallica - Profil | Čt 14.4.2011 16:05:00
TomK78 - Profil | Čt 14.4.2011 15:55:43
Temto osobam nevysvetlis, ze nektere veci, byt nejsou primo zakazany, tak nejsou zcela v poradku...
Butchi - Profil | Čt 14.4.2011 13:25:00
Tohle už zabíhá do hry se slovy. Je rozdíl mezi chytá a chytí. Pokud někdo chodí cíleně na pstruhy se žížalou, je to podle mě prasárna. Stejná, jako chytání na živou rybku. Není to o zbožšťování pstruha, ale o omílané etice lovu. Ale to už je otázka pohledu, ja nikoho za jeho názor soudit nechci a nebudu.
Část příspěvku s kaprem. Věděl jsem, že se toho pravděpodobně někdo chytí, použil jsem to pouze pro ilustraci toho, jak to vypadá, když se to začne přehánět. A u pstruha to tak prostě není.
Ad Poznámka o třídním boji - ta směřovala spíše na Šumavu, než na tebe.
V zásadě s tebou souhlasím. Co se týče změny pravidel, takové změny bych jedině přivítal. S jedním hlavním dodatkem. U potočáka je bez diskuze úbytek nejmarkantnější, takže dokud bude někdo psát o jeho chytání na žížalu, budu tyto příspěvky opakovat do bezvědomí. U dravců rovněž souhlasím. Kapr je mi ukradený, těch je všude dost, stejně jako úchylů, kteří se k nim pomalu modlí, s celým slavným rybářským svazem za zády. Poslední věc. Toto je změna pravidel. Etiku žádná pravidla nezmění. Jen přístup jednotlivce.
Jarda Š. - Profil | Čt 14.4.2011 12:42:17
mascha - Profil | Čt 14.4.2011 12:34:00
o trumanovi bych taky nikdy nenapsal, že je vysazován a je to ryba ze stejnýho pytle
Jarda Š. - Profil | Čt 14.4.2011 12:32:27
mascha - Profil | Čt 14.4.2011 12:27:50
K tvému příspěvku - nikdo tu o kaprech nic nepsal, alespoň já ne. Také nedělám, myslím, z hovoru o etice lovu třídní boj (a vlastně ani nechápu, co jsi tím myslel).
Ke zlepšení etiky lovu - osobně jsem zastánce myšlenky razantního zdražení povolenek (pstruhových zejména) a razantního zpřísnění pravidel lovu (na pstruhovkách zejména), tak aby právě etika byla povznesena (zákaz protihrotů, asi i trojháčků apod.). Také zákaz nebo omezení nebo totální změnu (nejen)přívlačových závodů, zaměřených na pidirybky. O totální změně fungování svazu nemluvě. A to vše za zintenzivnění kontroly. To vše pro pozvednutí etiky lovu. Ale etiky lovu obecně, ne jen ku prospěchu jedný poměrně hloupý tečkovaný ryby.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NBurza na přívlačové nástrahy33405
NKayakfishing a kajakorybaření20680
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NVýroba woblerů31008
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NLodě a jejich úprava1035
NLov na dírkách5613
NRare woblery - Rapala14053
Kde to žije - dravci
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNBurza na přívlačové nástrahy 33405
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64














