Lámání feedrových špiček

Zdravíčko rybáři! Letos jsem začal s feedrem a hned na první výpravě jsem svou blbostí zlomil špičku. Udělala se mi smyčka kolem očka, které jsem si nevšiml a když jsem si chtěl před náhozem přimotat neštěstí bylo na světě. Zajímalo by mě kolik feedrových špiček zlomíte za sezónu.
Autor diskuse: Ohosou - Profil , 24.3.2009 feeder - náčiní, doplňky

Kolik zlomíte feedrových špiček za sezónu?

A) žádnou60%

B) 121%

C) 2 až 315%

D) 4 a více2%

E) Lámu furt, jsem strašný nemehlo :o)2%

Od 24.3.2009 hlasovalo 347 čtenářů.

NKóĎA - Profil | Út 24.3.2009 14:08:54

Knapík >> jak je to technicky proveditelné? Nedokážu si to nějak představit. Sedím, prut strčím do fenclovky, klepnu do bojovky, vytáhnu si vlasce kolik potřebuji, napíchnu nejdříve nástrahu, pak naplním krmítko. A teď to potřebuju samozřejmě dovinout, abych mohl nahodit...

    Nsadraj - Profil | Út 24.3.2009 14:01:24

    Občas ale rto jen když blbě složim proutek se mi zomí v batohu sem linej to odstrojovat tak když tam necham olovo apraskne mi gumička kterou to mám svazaný k sobě teleskopse špičkou která konci u držedla a je zabořená do mechovky držedla poslednim očkem
    Když prasken ta poslení gumla dc o drží špičku s olovem tak občas se mi špšička zkrátí o cca 1 očki
    PS už sem došel tak daleko že mam jednu o jedno očko kratší a nejak s nestandartním OZ musel sem předposlwední očko odpreparovat a misto nej zabrousit prumer a dat tam koncový bo se mi nechtelo kupvat novou špici
    Tak mám jednu kratší a tužší špičku

      Nberlinan - Profil | Út 24.3.2009 13:45:18

      Asi mi stesti preje, zatim zadna spicka nezlomena, neztracena. A to, prosim pekne, je nutno brati na zretel, ze k vode jdou se mnou casto jak synek, tak i pejsek :-)

        NMrvan - Profil | Út 24.3.2009 13:38:45

        Jednu špičku jsem zlomil v batohu při útěku před deštěm a 3 kousky se mi roztřepily před posledním očkem/asi špatná serie/.Kupoval jsem je u jednoho prodejce a byl to nějaký typ od Semy.

          NHeiko - Profil | Út 24.3.2009 13:01:20

          klepu na drevo - za 4roky co chytam na feeder sem neodrovnal ani jednu spicku, pred nahozem radeji dvakrat kontroluju jestli nemam vlasec kolem spicky omotany ;o)

            NHoney - Profil | Út 24.3.2009 11:47:24

            A ještě častěji než při MANILUPACI, dojde k nehodě při MANIPULACI :-))

              Nbryndis - Profil | Út 24.3.2009 11:42:38

              Já chytal feeder loni a neměl jsem problém pranda jednou jsem mě trochu štěstí protože pšička vyjela d druhého dílu prutu a nezlomila se ale co vim je to dřív jak na nový boty, alespoň že se dají sehnat.

                NHoney - Profil | Út 24.3.2009 11:18:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Na feeder chytám teprve chvíli, ale už jsem měla asi třikrát namále..Naštěstí mám zatím špičky všechny:-) Ale už teď cítím, že to chce prostě cvik a zvyk a pozornost. Mnohem častěji podle mě může dojít k nehodě při manilupaci s prutem, než při chytání.

                  NŘeditel - Profil | Út 24.3.2009 11:16:17

                  taky jsem jeste nemel to stesti a zadnou jsem nikdy nezlomil.feederuju tretim rokem,tak mne to snad nepotka ani letos.

                    NOhosou - Profil | Út 24.3.2009 11:15:04

                    Neo >> Velice mě pobavils. Tomu se říká fakt pech!

                      NCarabus - Profil | Út 24.3.2009 11:11:42

                      Většinou ji zlomím v noci, když se chytne za světýlko

                        NKnapík - Profil | Út 24.3.2009 10:56:06

                        ještě ti můžu doporučit, abys před náhozem nedotáčel vlasec ke špici s naplněným krmelcem, po chvíli ti to zkroutí cca poslední 1-2m vlasce a ten se pak má tendenci víc omotávat kolem špičky, další drobnost jsou čistá očka, taky tam pak valsec drhne míň.

                          Nbrčkoo - Profil | Út 24.3.2009 10:50:33

                          Je rok, že nezlomím ani jednu špičku, ale pak nastane rok, že se podaří jednu zlomit. Jinak špičky moc nelámu za dobu, co chytám na feeder (nějakých 5 let) se mi podařili zlomit, tak 2 špičky.

                            NNeo - Profil | Út 24.3.2009 10:49:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Nezlomil jsem žádnou, ale jednu jsem stratil, když jsem po lovu chtěl oklepnout z prutu vodu tak mi odletěla do vody.Tak kdyby někdo na D7 vytáhnul schimano 2 oz, tak do SZ.

                              NOhosou - Profil | Út 24.3.2009 10:41:12

                              Mikulas, Worm: Díky za radu. Teď před každým náhozem koukám na špičku jak ostříž zda tam není přehozený vlasec. Popotahování bude určitě lepší, aspoň budu šetřit oči.

                                NOrbi - Profil | Út 24.3.2009 10:40:21

                                Knapík >> Ja som už dlhšiu dobu nič tak tri roky ale tento mesiac jedna. :) Ozaj už som videl aj v priamom prenose ako sa chválil jeden známy ohybnostou svojou novou prívlačkou a zrazu ju mal na dve polovice. :)

                                  NKřemen - Profil | Út 24.3.2009 10:36:58

                                  povedlo se mi loni zlomit 1 feedrařím 4-tým rokem a byla to první, myslím že časem si zvykneš a budeš si na to dávat pozor a už se ti taková nehoda nestane.

                                    NWorm - Profil | Út 24.3.2009 10:34:49

                                    Jak píše Mikulas,časem se naučíš si to pohoupat na ukazováčku a bude po problému.Jinak já zhruba za 8 let feedrařeni zlomil pouze jednu a to ještě vlastní blbostí a jen poslední 2cm,takže po přelepení očka trochu ztuhla,ale pracuje dál.

                                      NKnapík - Profil | Út 24.3.2009 10:29:07

                                      chytám na to cca 7-8let, zlomil jsem jednu špičku když jsem ukazoval kámošovi, jak je pružná:)) a při vláčení jsem taky zlomil picker, jinak špičky drží...

                                        NMikulas - Profil | Út 24.3.2009 10:27:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Ohosou: žádnou, před náhozem ukazovákem potáhni vlasec před navijákem a poznáš, zda je zamotaná nebo ne, když pohyb zautomatizuješ, nic nezlomíš. Celkem dobré je zkontrolovat koncové očko kvůli hranám a případně si na jeho patce epoxy udělat "nájezd", aby vlasec zklouzl.