- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je vůbec někdo komu nevadí zákaz lovu na živou rybu?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Nrybomil | Čt 10.6.2004 11:52:04
Nšeptal - Profil | Čt 10.6.2004 11:45:40
Nxycht | Čt 10.6.2004 11:43:21
Nrybomil | Čt 10.6.2004 11:31:05
Npupák | Čt 10.6.2004 11:26:47
Nrybomil | Čt 10.6.2004 11:23:33
NOtto - Profil | Čt 10.6.2004 11:19:59
---------------------------------------------
SÁZAVA 2 MO Týnec nad Sázavou
SÁZAVA 3 MO Benešov
SÁZAVA 3 B MO Čerčany
SÁZAVA 10 MO Vlastějovice
BEROUNKA 4 B MO Nižbor
Pytláků je u RS dostatek.
Nxycht | Čt 10.6.2004 11:16:09
NOtto - Profil | Čt 10.6.2004 11:11:41
A taky je pravda, že na přívlač se dá voda vychytat stejně dobře, jako na rybku, resp. osobně bych byl s vláčákem asi vždy úspěšnější, než naši rybičkáři.
Ad systémky - v minulosti byly hojně propagovány coby metoda nesrovnatelně sportovnější, než tehdy protěžovaná polykačka s dvojháčkem. U systémku se má správně sekat ihned po záběru, kdežto jednoháček může něko svádět k vyčkávání se zásekem.
O místních pomínkách by se asi mělo rozhodovat shora. Řeknu Ti proč. Znáš několik revírů na Sázavě a Berounce, kde se nesmí vláčet až do 1.9. a na rybku se může chytat od 16.6. ??? To je dlě mě čisté svinstvo místních výborů, které si to prosadily.
Souhlasím s důslednými kontrolami atd, jenže to by ti pytláci nesměli být infiltrováníi i do řad RS - např. slavný táborský práskač a pytlák Josef B. RS by měla být plně profesionální a podmínkou by měly být velice obtížné zkoušky a přezkoušení každý rok.
Nxycht | Čt 10.6.2004 10:52:59
Nmirmen - Profil | Čt 10.6.2004 10:36:59
Například bych striktně zakázal používání dvojháčků a trojháčků v lovu na živou I NA MRTVOU , pokud nebude sestava SYSTÉMEK NA OKAMŽITÝ zásek. Povolil bych lov na živou pouze na jednoháček s vyjimkou sestav na sumce( kde bych doporučil spodní míru nástražní ryby 25 cm). U cíleného lovu na štiku spodní hranici 15 cm/rybka.
Když dva dělají totéž, nemusí se o totéž jednat. Jsou techniky lovu na mrtvou i živou, které jsou k dravcům relativně šetrné.Vloni jsem chytil cca 40-50 štik a ani jednu jedinou za jícen. Kdežto při cíleném lovu candáta v naplaveninách na mrtvou jsem štiku za jícen dostal a musel ji proto vzít, přestože měla cca 55-57 cm.
Co jsem myslel naprosto, naprosto vážně, to je zaměření mnoha mladých kluků na dravce a naprosto nelítostné braní kudel 50, 51,52 cm atd atd. Co jsem myslel naprosto vážně.,to je onen 10ti%rozdíl mezi studentem rybářem a důchodcem rybářem. Zajímalo by mne, máte-li někdo přístup k souhrnným údajům ze soupisu ponechaných ryb dle věku, jaký je skutečný podíl ponechaných dravců a ostatních druhů ryb u jednotlivých věkových skupin. Osobně bych tipnul, že nejvíc dravců od vody odnesou rybáři do 30ti-35ti let. Mohu se mýlit, soudím jen podle toho, co vidím na některých revírech ve svém okolí.
Myslím si, že více dravců by bylo, kdyby se zvýšily spodní míry,prováděly důsledné kontroly pytláků ( i z řad rybářů), zachovávaly přirozené kryty na tocích a ramenech.
Místním organizacím bych dal vyšší pravomoce v ochraně revírů. Například po vysazení štiky umožnit na revíru vláčení či lov na mrtvou nebo živou až od 1.9., případně místní zákazy lovu tou či onou technikou i celoročně.
Z principu je mi odporné rozhodování o místních podmínkách často zcestnou a zavádějící direktivou shora.
NOtto - Profil | Čt 10.6.2004 10:20:55
Nstrejka - Profil | Čt 10.6.2004 9:53:54
NRadek Ch. | Čt 10.6.2004 9:43:52
mirmen - k článku ještě níže - a neříkal jsem, že si myslím, že ten zákon spíš myslí zvířata jako taková a ne ryby ? Ale přesto - vidíš, jeden zákon pro dvě oblasti ( ryby + myslivost ) a šikovný " filozof " se z toho dokáže vyzout sám, i bez právníka
NVéna S. - Profil | Čt 10.6.2004 9:08:35
Nmirmen - Profil | Čt 10.6.2004 8:44:16
Nrybomil | Čt 10.6.2004 8:23:33
Kde to žije - dravci
23:04NÚprava chodu woblerů. 10
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:28NBurza na přívlačové nástrahy 33405
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:31NRare woblery - Rapala 14053
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













