pop vs prop

chci se zeptat na co mate lepší uspěchy na popa nebo propa
jaosobně pop
Autor diskuse: wild fish - Profil , 26.2.2009 dravci - nástrahy, návnady

co mate rači

A) pop76%

B) prop24%

Od 26.2.2009 hlasovalo 62 čtenářů.

100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NM4r3k - Profil | Út 3.3.2009 16:34:32

aky je medzi tym rozdiel????? o prope som vzivote nepocul:DDD

    Nyzzak - Profil | Út 3.3.2009 12:42:59

    Nat >> Já nevim o tvim rybážstvi zhola nic ale takovy letaky jsou k videni celkem casto. tak nevim treba mam stesti nebo ty smulu :-)

      NNat - Profil | Út 3.3.2009 12:32:59

      yzzak >> u nás v rybárstve sa všetko točí iba okolo boilies a na prívlač niečo normálne zohnať je takmer nemožné, tak nie ešte aby tam maly náhodou nejaký leták o wobleroch

      Raz som ale popoval s čerešnou a toboly zábery od boleňov keď tak skákala po vode ))
      Stojí za vyskúšanie

        NKnapík - Profil | Út 3.3.2009 10:51:40

        Scanix >> on ten okoun je tak krásně nasrkává....

          Ntucnak11 - Profil | Út 3.3.2009 10:28:02

          Scanix >> Bielsko Biala-Polsko 130 km mam do obhodu s Rožnova pod.Radh.

            NScanix - Profil | Út 3.3.2009 10:25:16

            tucnak11 >> alespon si zachytas, zkus dat popper 9cm a trosku odfiltrujes tech mensich, me to funguje, defacto na jine jak 9cm popy nechytam, pokud nejdu na okouny ci tlouste...

              NScanix - Profil | Út 3.3.2009 10:23:21

              tucnak11 >> jo 3720 je pekne a kde? klidne muzes do SZ, diky ;)

                Ntucnak11 - Profil | Út 3.3.2009 10:18:22

                Scanix >> Navijak Daiwa o kterem si mi psal cena je 25-3720 kč 30-3909 kč

                  Ntucnak11 - Profil | Út 3.3.2009 10:11:18

                  Scanix >> Ja mam TD-Destiny 270 cm 4-21 Fast tak do tych popu 7 cm větši mě nezaimai,starči to štiky unas jisou obrovske a zatym dost vuli omezeni na 2 kousky tydne a 5 let se nechytalo dravce.Moje 88 cm na Ghosta 2-10,5 gr měla krk 15 cm široky,no a na popy chytam většinou na šnuru mimo jak idu na bolene.Bolene neni problem chytit 30 kousku za hodinu jen.....30 40 cm.

                    NScanix - Profil | Út 3.3.2009 9:55:27

                    tucnak11 >> mam 2.7m 5-25g a je uplne v pohode, je lehounky a zvladne i woblery jako shad rap az do 9cm a jointedy cca 13cm, nic jemnejsiho bych asi nebral...fast, xfast je nutnost...delsi uz je asi hloupost...

                      Nyzzak - Profil | Út 3.3.2009 9:54:51

                      Nat >> Když zajdes do rybářství maj tam často brožury od rapaly kde je krasne popsano co s propem i popem určite si neaky pořídím ale od storma ne od rapaly:-)

                        NKnapík - Profil | Út 3.3.2009 9:52:56

                        tucnak11 >> spíš rychlejší prut, jak říkáš ty, já používám 2,40m, 15-40g, jednou jsem to zkoušel s Catanou 2,7m, 7-28g a ačkoli je to taková násada s měkčím koncem, záběry jsem prostě nesekal:((, ve výsledku jsem přemluvil a zaseknul asi jen jednu rybu z více než deseti záběrů.., druhý den změna prutu a výsledek byl jasně lepší

                          Ntucnak11 - Profil | Út 3.3.2009 9:45:03

                          Scanix >> Jaky použivaš gramař prutu na popy,mi se zda že musi spiše byt fast anebo X-Fast a spiše kratši lepši se manipuluje popem tak do 240 cm.prut

                            NScanix - Profil | Út 3.3.2009 9:37:55

                            tucnak11 >> presne tak, kolikrat i nevelka ryba tesne pod nohama cloveka pekne vysokuje...no a kdyz je to pak pekny valec, to je parada...uz se tesim, az bude pekne teploucko :)

                              Ntucnak11 - Profil | Út 3.3.2009 8:52:45

                              Scanix >> To maš pravdu štiky a bolene take,někdy člověk se tak lekne že malem na gatich neuděla flek jak salatova mise,je to nadherne chytani přes leto jak dravce stoi pod hladinou ,a na mělke vodě,tam to je uš anedralin,jak vidiš přy prvnim mlasknuti jak štika vyjede a jak parnik przdi vodu,tlak maš 160 na 250, rana a človek se posral leknutim a ryba vprdeli.

                                NScanix - Profil | Po 2.3.2009 20:16:54

                                Zde jsou zleva doprava podle me uspesnosti...

                                  NArgonites - Profil | Po 2.3.2009 20:11:00

                                  Parádní nástrahy

                                    Nmaras - Profil | So 28.2.2009 11:05:28

                                    wallys >> to bude rybar :)

                                      Nwallys - Profil | So 28.2.2009 10:48:48

                                      maras >> ahoj,tak z tohoto co je na odkazu jsem sundal trojháky a je to nejoblíbenější hračka mého syna :-)

                                        NNat - Profil | Pá 27.2.2009 20:41:28

                                        poldeci >> Jasné glider ani ma to nenapadlo. Používam len tú jednu farbu čo mám na fotke v príspevku nižšie. Skúšal som ešte s takým tmavým chrbátom ale tie my tu u nas nechytali.

                                          Npoldeci - Profil | Pá 27.2.2009 20:33:41

                                          Nat >> veľmi zjednodušene pre krátkosť môjho času cultiva zip n ziggy-typ jerka glider,ale kľudne hladinový jerk po našom:)
                                          aké máš farby a ako ti chytajú?..ja mám 02 06 13 a chytám aj na americký heddon

                                            NPERCHan - Profil | Pá 27.2.2009 20:23:13

                                            Detreux >> jj

                                              NDetreux - Profil | Pá 27.2.2009 19:54:46

                                              PERCHan >> tohodle jsem pozval na večeři. Je z letošních prázdnin z dalešické přehrady kde je jich až moc..

                                                NPERCHan - Profil | Pá 27.2.2009 19:43:15

                                                Detreux >> Ten bolen nevypadá, že by byl moc živej...

                                                  NScanix - Profil | Pá 27.2.2009 19:41:35

                                                  tucnak11 >> ale i okouni jsou fajn :)

                                                    NScanix - Profil | Pá 27.2.2009 19:40:36

                                                    tucnak11 >> ja zase na boleny, je to super utok, to same stika, kdyz je vetsi, clovek si strikne do trenek :))

                                                      NNat - Profil | Pá 27.2.2009 19:19:10

                                                      poldeci >> no nevedel som, tak potom je čo??

                                                        NRomikS - Profil | Pá 27.2.2009 18:56:27

                                                        a co říkáte na skiter walk?chytáte na to někdo?je to slušnej rachot,když to hrne po hladině,docela se mě oproti popům osvědčil když jsou vlny a to i pořádný... řekl bych,že to bude právě tím hlukem...

                                                          NDetreux - Profil | Pá 27.2.2009 17:26:21

                                                          Ačkoliv poslouchám radši punk pop je pop :o)

                                                            Npoldeci - Profil | Pá 27.2.2009 17:11:22

                                                            Nat >> pozor cultiva nie je pop!

                                                              NOK 59 - Profil | Pá 27.2.2009 16:21:54

                                                              Pokud s popem narazíš na hejno okounů, tak je to perfektní rybařina. Občas se dá obalamut i nějaká štika ale není to tak časté.

                                                                Ntucnak11 - Profil | Pá 27.2.2009 16:15:23

                                                                Ja popy použivam nejratši na okouše to je zažitek nadherny.

                                                                  NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 15:11:11

                                                                  HACEK1 >> z Tvojí odpovědi:

                                                                  HACEK1 - ® Pá 27.2.2009 12:13:01
                                                                  žabař >> Hlavně na boleny i když mě to vzala několikrát i štika při nahazování podél břehu ale to už jsem propa neviděl.

                                                                  Jsem vydedukoval ( a asi ne sám ) že chytáš bez lanka. Pakliže chytáš bez lanka tak je to prasárna. Pakliže chytáš s lankem ( do lanka je zahrnut i materiál jako je MW,wolfram,Technosteel,...) tak se o prasárnu nejedná a jestli Tě to urazilo tak se Ti omlouvám.

                                                                    NHACEK1 - Profil | Pá 27.2.2009 15:06:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                    Stanley 87 >> Sorry-byl jsem mimo. To že nepoužívám lanka ( ocelová ), neznamená že nepoužívám návazce ( Technosteel, Micro Wire ) a poslední dobou zkouším ( Soft Cast ) i když vím, že to má rušivý moment na boleny a nehledě na to, že se ti může otevřít i karabinka atd. Tak že abych to shrnul. Bud´ tak laskav a nikoho nenapadej z prasárny!!

                                                                      Nanguilla - Profil | Pá 27.2.2009 14:41:02

                                                                      skwor >> Motorovej člun evidentně funguje :-) ale už se nepamatuju, že bych to takhle nazval:-))

                                                                        Nskwor - Profil | Pá 27.2.2009 14:26:28

                                                                        Nat >> Díky

                                                                          NNat - Profil | Pá 27.2.2009 13:49:50

                                                                          skwor >> používam ju hlavne na plytčinách ale musím stíhať s prúdom. Alebo pod splavmy krížom cez najväčší prúd. Všimol som si že proti prúdu ju zvyknú prenasledovať ale ju často neatakujú.

                                                                            Nskwor - Profil | Pá 27.2.2009 13:44:56

                                                                            Nat >> A spíš asi na klidnější vodě, že? Zkoušel jsem jí ve větším proudu a v něm se mi líp pracuje s klasickým popem.

                                                                              NNat - Profil | Pá 27.2.2009 13:43:52

                                                                              skwor >> najlepšie funguje dolu a krížom cez prúds systémom toho psa walking the dog.

                                                                                Nskwor - Profil | Pá 27.2.2009 13:38:23

                                                                                anguilla >> Tvoje označení mého vedení popa (jako motorový člun) jsem dokonce použil i do článku do dubnového Rybáře :-)

                                                                                Nat: Cultivu mám od podzimu, docela jsem na test zvědavý.

                                                                                  Nžabař - Profil | Pá 27.2.2009 13:01:12

                                                                                  fais >> sory já tu sem na těchto stránkach skoro začátečník a ne jak ty

                                                                                    Nfais - Profil | Pá 27.2.2009 12:57:50

                                                                                    žabař >> Ty vole už se to nauč používat,všude v každý diskusi 1000 ?? :o))))

                                                                                      NKnapík - Profil | Pá 27.2.2009 12:56:00

                                                                                      žabař >> vpravo nahoře máš okénko ...vyhledej ..., tam je vše.)

                                                                                        NNat - Profil | Pá 27.2.2009 12:55:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                        Jedinný pop čo používam je owner cultiva zip n zigi a mám naňho chytené takmer všetky dravce okrem zubáča. Lanko používam dasť často pred ním a nezaznemenal som menej záberov od boleňa či jalca. Ale zvyknú byť take obdobia keď vobec naň nereagujú a sú tam lebo ich je vidieť.
                                                                                        Propa nemám ale si zaobstarám. Len neviem akou technikou ho ťahať tak by mohol niekto poradiť

                                                                                          Nžabař - Profil | Pá 27.2.2009 12:54:38

                                                                                          Stanley 87 >> nemáš na to nějaký odkaz že bych nato mrknul

                                                                                            NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:50:42

                                                                                            žabař >> Máš MW na 3kg a to je krásně tenkej a jemnej drátek. Tahám na tom i 2 cm hornety a na chod to vliv nemá

                                                                                              NKnapík - Profil | Pá 27.2.2009 12:50:41

                                                                                              žabař >> jsou různý průměry, lidi to používají, mě to úplně neoslovilo, popravdě oblíbený návazcový materiál stále hledám...

                                                                                                Nfais - Profil | Pá 27.2.2009 12:50:27

                                                                                                Stanley 87 >> Je to origoš

                                                                                                  Nžabař - Profil | Pá 27.2.2009 12:50:05

                                                                                                  chci chytat na smáčky a na gumy a nechci zbytečně urvávat malé štiky to jako fakt ne

                                                                                                    NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:49:51

                                                                                                    fais >> Ten háček ,,Sure set" jsi si tam přidělal sám, nebo jsi koupil popa s tímhle háčkem?

                                                                                                      Nžabař - Profil | Pá 27.2.2009 12:49:21

                                                                                                      Knapík >> a myslíš že by se hodil i na UL

                                                                                                        NKnapík - Profil | Pá 27.2.2009 12:48:17

                                                                                                        žabař >> Micro wire od Jaxonu

                                                                                                          NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:47:55

                                                                                                          žabař >> MW je Micro Wire. Materiál na vázání lanek. bylla tady o něm několikrát diskuse. Hledej a najdeš.

                                                                                                            NKnapík - Profil | Pá 27.2.2009 12:47:53

                                                                                                            věcně souhlasím, ale před 50i lety se taky vláčelo nejen s lanky a ryby máme ve vodě dodnes...., podstatně vyšší počet jich padne za obět lovcům s rybkama chytajícími na polykačku..

                                                                                                              Nžabař - Profil | Pá 27.2.2009 12:47:10

                                                                                                              Stanley 87 >> co je to MW?

                                                                                                                Nfais - Profil | Pá 27.2.2009 12:46:00

                                                                                                                Stanley 87 >> Však oba dobře víme o čem je řeč....

                                                                                                                  NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:44:39

                                                                                                                  fais >> To mě říkat nemusíš. Na woblera bych bez lanka v životě vechytal. Dělám si lanka z MW a nemám problém s počtem záběrů

                                                                                                                    Nfais - Profil | Pá 27.2.2009 12:41:33

                                                                                                                    Stanley 87 >> Boleni na to reagujou,i když je tam lanko,jasný něsmíš tam mít zelenej drát ze plotu..o))

                                                                                                                      NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:40:00

                                                                                                                      HACEK1 >> Radši budu mít méně záběrů než abych štice sešil jícen.

                                                                                                                        Nfais - Profil | Pá 27.2.2009 12:39:43

                                                                                                                        Když na popra,tak jedině s lankem. Osobně mám víc ataků od štik a okounů něž od bolenů.

                                                                                                                          NHACEK1 - Profil | Pá 27.2.2009 12:24:16

                                                                                                                          Stanley 87 >> Na boleny lanko nepoužívám. S tím, že mi to veme občas štika musím počítat záleží, jak je zaseknuta.

                                                                                                                            NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:20:31

                                                                                                                            HACEK1 >> Na nástrahu se dvěma trojhákama chytat bez lanka je prasárna. Nezlob se na mě, ale je to tak.

                                                                                                                              NHACEK1 - Profil | Pá 27.2.2009 12:18:25

                                                                                                                              Stanley 87 >> Ale občas se musí i doplnit.

                                                                                                                                NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:14:52

                                                                                                                                HACEK1 >> ty jsi na tohle chytal bez lanka???

                                                                                                                                  NHACEK1 - Profil | Pá 27.2.2009 12:13:01

                                                                                                                                  žabař >> Hlavně na boleny i když mě to vzala několikrát i štika při nahazování podél břehu ale to už jsem propa neviděl.

                                                                                                                                    NStanley 87 - Profil | Pá 27.2.2009 12:10:43

                                                                                                                                    HACEK1 >> To je moc pěkná sbírka.