Pomozte s Rapalou

Chci se jestli byste mi nedoporucili nakou RAPALU teď na ZIMU na kterou ste treba nachytaly maximalni potapivost do 2-3m.
Předem děkuju za odpověd.
Autor diskuse: Luky112 - Profil , 21.11.2008 dravci - nástrahy, návnady
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nindy - Profil | Ne 23.11.2008 17:31:08

V tomto období je na řeku nejlepší Countdown 7-9 cm, většinou v přírodní barvě kvůli čisté vodě, tahat pomaleji, pravidelně a na stoják Husky Jerk 6-10 a tady se mi kupodivu osvědčil Firetiger nebo SB.

    Nkebator - Profil | Ne 23.11.2008 12:21:40

    Lukas J >> tak tohoto som si nikdy nevsimol, mas dobry postreh !!

      NLukas J - Profil | Ne 23.11.2008 8:43:14

      Romiks - HJ se dělá v sudých velikostech 6,8,10,12,14cm, v lichých se dělá OF a CD :-)

        NRomikS - Profil | So 22.11.2008 4:23:03

        mě se osvědčilo v zimě tahat husky jerk 9cm v přírodních barvách,ty pauzy jsou výborný,vetšinou při zastavení přijde klepanec a je tam!(teda né vždycky):-) a ta potápivost do 3m maximálně.

          Npira - Profil | Pá 21.11.2008 23:30:17

          Ja si posledni dobou oblibil shad rapy,tak zkusit treba je,ale ja mam ruce volsovy,takze moc radit nemuzu...

            NLukas J - Profil | Pá 21.11.2008 20:59:07

            Nic agresivního v zimě nepoužívám, takže matné a třeba gold, S, SSH, baby bass (už dost seškrábanej, perch :-)) apod., hlavně to už tahat pomalu a moc s tím neškubat. Rybka, které je v zimě hej, není normální a štika se kvůli ní namáhat nebude. Gumu u nás moc neužiju, gumuje tady celé město a twister je až moc profláklý

              NLuky112 - Profil | Pá 21.11.2008 20:16:08

              Lukas J >> jeste se chci zeptat jakou barvu davas

                NEsox - Profil | Pá 21.11.2008 20:09:02

                fery9 >> Luky112 >> v zimě mi žádnej wobler nechytá asi jsem ještě na žádnej dobrej na zimu nenarazil, ale v zimě jen gumy

                  NLukas J - Profil | Pá 21.11.2008 19:52:57

                  www.lastia.cz třeba, koupil sem ho přímo na krámě. Dá se to i ze břehu tak do 10m vzdálenosti a čím je větší sklon, tím větší úspěšnost. Naposledy jsem vláčel woby v jedné zátoce na Hartě - furt shadrap deep a jointed shad rap, jeden vláčkař naproti se mě smál, že tam nechám majlant - výsledek, já dvě vázky a vyproštěny oba woby po 5 minutách práce s lanem, ale on tam nechal dobrých 15 gum a smáčků, což je na finance asi stejně jako ty dva woby, ale urvat 15x zasebou my mě psychicky dojebalo:-)

                    NLuky112 - Profil | Pá 21.11.2008 19:49:20

                    Lukas J:Ja myslel ze s vyprostovakem to de jenom z lodki kdyz ne dej odkaz kde si ho koupil Dík.

                      NLukas J - Profil | Pá 21.11.2008 19:47:02

                      Koupil jsem za 230,- vyprošťovák od Lovy a spokojenost.

                        NMr.Stick - Profil | Pá 21.11.2008 19:45:15

                        Moje nejlepší Rapala v zimě je guma od Relaxu nebo Orky. :o)

                          Njealoussy - Profil | Pá 21.11.2008 19:42:47

                          Lukas J >> Nejake udelatko na vytahovani urvanych nastrah by se hodilo.Mas kupovane nebo nejake delane ?

                            NLukas J - Profil | Pá 21.11.2008 19:40:37

                            Luky112 - udávaného maximálního ponoru woba při vláčení ze břehu nikdy nedosáhneš. Já s ním běžně chytám i v metrové vodě, když zvednu špičku prutu. Průměr ho ale používám tak na dva metry vody. I woby do 5m používám ve vodě 2m. Za tuto sezonu jsem urval 2 woby z možná 100 vázek, a to oba mělce potápivé :-). Jo vyprošťovák se letos mnohonásobně zaplatil.

                              NHorda - Profil | Pá 21.11.2008 19:28:17

                              Luky112 - ® a nasekl jsi shad rap shalow runner a nebo deep runner lisi se posazenim lopatky a pracovni hloubkou

                                NLuky112 - Profil | Pá 21.11.2008 19:24:26

                                Lukas J chci se zeptat nasel sem toho shad rapa na netu a tam je potapivost do 3.9m chci se jen zeptat jestli budu tahat pomalu aby nejela tak hluboko abych ji hned prvni nahoz neurval

                                  NEčko - Profil | Pá 21.11.2008 19:16:19

                                  Shallow Shad rap 7cm, farba perch (okoun)... super univerzálny wobler...

                                    NLukas J - Profil | Pá 21.11.2008 19:11:36

                                    Jointed shad rap 5cm je ve studené vodě můj hlavní harcovník, mám na něj svoji nej štiku 90cm, chycenou v centru Olomouce v půlce listopadu. Hlavně dělat pauzy, pak je k nakousnutí