Jak vylovovat štiku?

Jak vylovovat štiku, abych o ni v závěru boje nepřišel? Slyšel jsem něco o hmatu pod skřele, nebo uchopení za týl, ale neumím si to v praxi představit. Podběrák si myslím že není moc vhodný kvůli zachycení trojháčku v sítce, tak prosím o radu, jestli s tím máte větší zkušenosti.
Autor diskuse: trnkáč - Profil , 15.8.2008 dravci - techniky lovu

mascha - Profil | Čt 28.6.2012 18:20:31

Mrakoš >> kousnul mne jednou uhoř. otec ho dal na chalupě do vany a já když pro něj šahal, tak se ohnal a rafnul mně. lekl jsem se tak, že málem byly na přebalování.

    Pstruh27 - Profil | Čt 28.6.2012 10:22:03

    trnkáč - >> ja vylovujem Zubáča aj Šťuku hmatom za týl - Šťúk chytám málo, ale u Zubáča sa mi to osvedčilo.

      Kapr555 - Profil | Čt 28.6.2012 8:20:54

      Mrakoš >> jj ale moje štika by šla :)

        NICKLOTERS - Profil | St 27.6.2012 22:34:07

        trnkáč - >> Možná se to někomu zdá být i někdy nemožné ale vynikající je se naučit štiku vylovit z vody rukou chycením těsně za hlavou...........Chce to patřičnej cvik zručnost a pevný stisk....Já jsem to viděl jako mladej kluk na Vranově u starejch rybářů když nebyl problém s vytahnutím opravdu kapitální štiky tímhle způsobem.....Od té doby jsem to cvičil a daří se.......Pokud ale chytám z lodky a je možné zapřahnout opravdu hodně velký kus vozím gaf.....S tím je jistota že rybu i větších rozměrů snadněji dostanu do lodě.........Kolikrát pozoruji kluky jak honí těsně před vylovením dravce podběrákem a všímám si že jim podběrák přímo vadí ve vylovení..........................Pokud dravce do podběráku dostanou tak další poměrně dlouhou dobu jim trvá než rybu z podběráku vyprostí........Vadí tomu sestava která se do sítky většinou zamotá.........Je to na každém z nás ...základ ale je snažit se rybu dostat z vody ven na břeh co nejšetrnějším způsobem.....to je můj cíl....proto že povětšinou ryba putuje na zpět do vody........................

          Kozič origin - Profil | St 27.6.2012 22:09:49

          P!F >> Brambůrek má recht. Gaf je na hovno. Efektivnější je takový malá obdoba vidlí, taková malá plecí trojzubá motyčka. Už jsem na ni taky přešel. Dají se s ní vytahovat i ryby, které zajedou do skrýše.

            Mrakoš - Profil | St 27.6.2012 21:39:49

            Kapr555 >> No, když víš že zpátky do vody nepůjde, tak je to jedno...

              Kapr555 - Profil | St 27.6.2012 21:36:08

              podběrákem jak jinak :))

                Mrakoš - Profil | St 27.6.2012 21:32:25

                mascha >> No jo , chce to s citem. A velká se dá vylovit citlivě snad jen s podběrákem, jinak v ní při zvedání tak divně křupe...
                Zajímá mě jestli vás štika někdy naschvál kousla. Mě jednou, taková mizerná padesátka. Ale krev tekla dlouho.

                  mascha - Profil | Po 25.6.2012 13:36:53

                  Chytání štik za hlavou už nepoužívám. Dřív jsem takhle menší ryby bral, ale pak jsem jednou jednu štiku klepnul a při kuchání zjistil, jaký má pod kůží v místě stisku krvaný podlitiny. Když chci štiku po ulovení pustit, tak pokud to břeh dovolí, beru malou i velkou štiku skřelovým hmatem. Pokud je břeh vysokej, použiju podběrák.

                    Hugo Fisher - Profil | Po 25.6.2012 12:51:27

                    boyscout >> vidim, ne? Je to cudla a ty nas tady lakujes.

                    Jsi lakyrnik. :)

                      boyscout - Profil | Po 25.6.2012 12:50:47

                      Hugo Fisher >> prý fotograf a nemá v oku ani velikost, ani perspektivu. :-)

                        Merza - Profil | Po 25.6.2012 12:35:13

                        Jozka >> Tak to musela bejt ňamka a bolest jak hovado :)

                          Jozka - Profil | Po 25.6.2012 11:42:51

                          Merza >> To víš, že tam byl protihrot))))

                            PYTLAKS - Profil | Po 25.6.2012 10:12:34

                            rukou pokud na ni došáhnu,chytnu ju za hlavou a trošku zmáčknu a ta štika jako by ztuhne a ani se nebbrání,ale většinou si ju dotáhnu k lodi,tak to jde v pohodě,ale když vláčím ze břehu kde ju nechytnu rukou,tak ju vylovím podběrákem

                              Merza - Profil | Po 25.6.2012 6:35:17

                              Jozka >> S protihrotem?

                                bigfatcatfish - Profil | Po 25.6.2012 6:32:42

                                Já ji vylovím,buď za ocas nebo ji chytnu za temenem hlavy dvěma prsty.

                                  Hugo Fisher - Profil | Po 25.6.2012 1:20:54

                                  boyscout >> pětatřicítka v podběráku

                                  ty kecko :)

                                    boyscout - Profil | Ne 24.6.2012 19:40:25

                                    Hugo Fisher >> to jo, ta by tam nebyla ani vidět. Jen pro porovnání, takto v tom podběráku vypadá štika 81cm. Myslím, že se tam cítí dost "osaměle" :-)

                                      Hugo Fisher - Profil | Ne 24.6.2012 18:05:36

                                      boyscout >> celkem pekna petasedesatka

                                      tus mohl vyklepnout hned u lodi :)

                                        brambůrek.9 - Profil | Ne 24.6.2012 16:05:05

                                        Vytahování gafem opravdu jen v krajním případě, jedná li se o mega rybu a nevejde se do podběráku, Já ho osobně použil jen jednou a to je nějakejch asi 12let spátky a to na sumce. Jinak už ho nenosím není třeba.

                                          Siven Polní - Profil | Ne 24.6.2012 12:08:47

                                          Já jsem bral raketu, ale teď mám vychytávku. Normální skládací podběrák v zádové vnější kapse batůžku, pro sichr protažený poutkem. Mám rybu - sáhnu za hlavu- mírně švihnu - cvak- a mám v ruce podběrák. Jde to i v křoví :)

                                            P!F - Profil | Ne 24.6.2012 11:50:04

                                            brambůrek.9 >> Hak je prezitok. Spravny rybar stuku dotiahne k sebe a majzne ju kladivom po hlave. Nic sa nesklzne, vsetko je pekne na istotu a tak to ma byt.

                                              brambůrek.9 - Profil | Ne 24.6.2012 11:13:24

                                              Normálně hákem sekneš do ryby a je to ? Většinou hák sjede po rybě.a ryba upálí vlasec a je pryč. Podebírání gafem dravce podeberu pod skřele. Nikdy nesekat !!. Z 23.6.

                                                Ziltoid - Profil | Ne 24.6.2012 6:43:28

                                                P!F >> Já s sebou nosím kaprařskej podběrák, ale je fakt, že to omezuje volný pohyb po břehu. Chytám na stojáku a musím vždycky dobře zvolit úsek tak cca 50m, kde budu chytat. Tahám s sebou takovejch "serepetiček", že to nosím nadvakrát.

                                                  Tarn - Profil | So 23.6.2012 16:15:40

                                                  boyscout >> správně, kdo chce chytat velké ryby, má na to mít odpovídající vercajk. Kdo je pohodlnej ho tahat sebou, holt často o rybu přijde, nehledě na to, že pokud jí musí bez podběráku "utahat" tak pokud ji potom chce pustit, ta ryba už to nemusí rozplavat. trojhák v ruce taky není zrovna to nejpříjemnější.

                                                    Kozič origin - Profil | So 23.6.2012 16:14:30

                                                    trnkáč - >> Normálně hákem. Sekneš do ní a je to. Kdyby ti náhodou spadla, daleko neodplave. Ale pokud ji chceš pustit, tak je jedno, že ji přece nevytáhneš.

                                                      TT_Mirec - Profil | So 23.6.2012 15:49:19

                                                      P!F >> ano tak to je ine ,idealne je ak sa ti zdolana stuka otoci bokom a nerobi blbosti:)

                                                        P!F - Profil | So 23.6.2012 15:42:05

                                                        TT_Mirec >> to mam aj ja. Vyberies ju v pohode ak je unavena na hovado, lenze ja zdolavam stuky povacsine bez nejakeho povolovania, skratka ju seknem, dotiahnem k brehu a snazim sa ju vybrat, ona sa meta ako krava a pokial je slusna blbo sa lapa do ruk.

                                                          TT_Mirec - Profil | So 23.6.2012 15:37:52

                                                          P!F >> ja som zatial 90siatku bezprobemov vytiahol za temeno ,ale to asi preto ze mam ruky jak lopaty :)

                                                            P!F - Profil | So 23.6.2012 15:35:52

                                                            TT_Mirec >> pri velkej stuke sa to neda, ja mam ruky hodne velke a stuku cez 90 pokial nie je vychrtlina tak nevyberiem... Idealna verzia je velky podberak z dobrou sietkou, ale ten je tak do lode, po brehu je to na houno... asi budem dalej lapat sumce, nebudem mat taketo problemy.

                                                              TT_Mirec - Profil | So 23.6.2012 15:24:28

                                                              P!F >> najbezpecnejsii je asi vylovovaci uchop za temenom hlavy

                                                                P!F - Profil | So 23.6.2012 15:21:17

                                                                TT_Mirec >> ja to robim podobne, sice potom nemam dokusane prsty, ale vyberam si z ruk trojhaky, tiez nic moc system.

                                                                  TT_Mirec - Profil | So 23.6.2012 15:12:43

                                                                  ja vylovujem takto ,je to bezpecne :)

                                                                    P!F - Profil | So 23.6.2012 14:28:26

                                                                    boyscout >> safra, to je mi moc velke na nosenie cez kriky, ja snad skoncim pri kaprobom podberaku do ktoreho si necham spravit silonovu siet...

                                                                      boyscout - Profil | So 23.6.2012 14:14:44

                                                                      P!F >> tady to máš i s vysvětlením :-)
                                                                      http://www.youtube.com/watch?v=jyFL37yOlSA

                                                                        P!F - Profil | So 23.6.2012 14:00:26

                                                                        boyscout >> ahoj, dobre vidim ze ten podberak je skladaci? Ak ano co je to zac?