- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sumčí přívlač ...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
152x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Nčolkař,zloch - Profil | Čt 7.9.2023 15:14:15
NP!F - Profil | St 6.9.2023 23:20:43
Či sa toho wobu ryba zbaví neviem. Dúfam že áno. Nenašiel som nikdy zdochlinu s wobom v hube. Ale netuším. Videl som desiatky rýb ufotených na smrť. Aktuálne je to na Páde už lepšie, ale kedysi toho plávalo ako hnoja... Lebo veľká ryba, veľké fotky, treba ju dvihnúť, ukázať... Tiež som tak fotil svoju prvú 2 plus, ťažko povedať, či prežila. Jednoducho tým rybám chytaním dobre nerobíme, to je riziko povolania, akurát sa snažíme to riziko znížiť. Aktuálne z brehu keby som šiel cielene po veľkej rybe bral by som asi TAS 50lb a 80lb varivas. To je taká ta hrana medzi tým, s čím sa ešte dá chytať a je minimalizovaná šanca na prúser. Teda treba ešte asi lano o strom, lebo to v rukách neudržíš cez prút...
Reálne sa mi do toho nechce. Aj kvôli váhe, aj kvôli smiešnej šanci na tú veľkú rybu. Ťahať sa celú sezónu s takou zostavou kvôli 2om trom rybám, to je o zdravie...
Nyarda_1 - Profil | St 6.9.2023 18:12:44
NDiamond - Profil | St 6.9.2023 13:53:40
NIza - Profil | St 6.9.2023 12:48:17
NIza - Profil | St 6.9.2023 12:44:48
Npoldeci - Profil | St 6.9.2023 11:42:54
Šťuky sú u nás tri na 10km
Za cez 30 r čo vláčim tak s voblerom som otrhol /jointed13/ jedného sumca v Taliansku ,,už nebolo kam za ním bežať,dvoch na plandavku na miestnom rybnku a ostatné dajme tomu do 5-10ks na gumu/ rôzne udice a nie vždy som chcel chytať sumca
Zubáča som nestratil žiadneho, pár šťúk mi odhryzlo gumu
Za mňa štatisticky je to stratených rýb s nástrahou 00prd, viac rýb sa mi od nástrahy vypne….asi slabé ruky🙂
Nrybomil - Profil | St 6.9.2023 11:24:37
jaký lanko, na co ? nepochybně nevěděl která tluče... :-(
Nrybomil - Profil | St 6.9.2023 11:19:03
co se týká sestavy, tak vláčím 50 let +. můžu říct že na řekách i stojákách kde lze očekávat sumce i nad těch 120 jsem snad nikdy nezažil / nepotkal borce co by měl v sestavě lajnu 40 kg
+ forpas alá FC + - 1mm.
Vlastně možná jednou něco ne tak úplně silnýho měl kolegáček Scanix, potkal jsem ho jen párkrát tak nevím. Tenkrát jsme se neznali a tak se moc nebavil.
Co vím ale zcela jistě, tak do stejných míst jako Scanix jezdil a možná ještě jezdí borec Míra D. který tam za mý přítomnosti vytáhnul min. 2 desítky sumáků 100 - 150 na montáž z čistýho vlasce, tedy bez lanka. Vlasec v 0,28 který se u nás tenkrát nekoupil, měl ho přes dceru ze Švédů kam jezdil pravidelně lososovat na Morrum aj. Tam nesmíš mít pod 0,40 ... Míra na Morrrum tahal tuším rozměr 0,38 či 0,39 a měl několik losůsků přes 100. Podle mě se už tenkrát jednalo o předchůdce monofilů typu FC.
Hele já Míru nijak neobhajuju, jenom vím že to tak bylo. Sumci za mě bojujou stejně jako před 20ti lety, takže když bude ve vodě padlý strom a zajede tam, nejsem si zcela jist jestli ti bude 40 kg huprovka úplně hodně pomocná ? Pomocná je v tom, že máš celou sestavu big a prostě pokud víš že je tam vázka ho tam nepustíš, systém vydrží nebo možná nee. Cíleně na suma jedu lajnu na 32 kg a něco typu FC se stejnou nosností. Jdu už na bigvlak víceméně velice sporadicky, není zdraví, viz SZ. Ať se daří.
Nčolkař,zloch - Profil | St 6.9.2023 1:02:24
NPedro1 - Profil | Út 5.9.2023 20:28:00
Možná je to spíš 30 let, no:-)
NBulda 64 - Profil | Út 5.9.2023 19:00:56
Npoldeci - Profil | Út 5.9.2023 18:22:32
NBulda 64 - Profil | Út 5.9.2023 17:42:40
Npoldeci - Profil | Út 5.9.2023 17:25:58
Sumca / hocijakú rybu/ otrhneš a môžeš mat vymyslenú sebalepšiu koncovú zostavu
Ja dávam ani nie polmetra hrubej šnúry a nemám s tým nejaké veľké problémy,fkarbón som ako nadvazec pri sumcoch nikdy ešte nemal
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NFotky ryb pouze na přívlač107177
NVýroba woblerů31008
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NRare woblery - Rapala14053
NPrivlac s multiplikatorom31598
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVláčenie z člnu27208
NÚhoří sezona 201210514
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Kde to žije - dravci
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















