- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak uchovat nastrazni rybky??
Cau vsichni rybari, chci se zeptat jak dlouho lze uchovat nastrazni rybky zive....Jsem z Brna a potrebuji je prevest pristi tyden do Sumperka kde na ne chci chytat..Je to mozne?? Predem diky za odpovedi
Autor diskuse: Mladý rybář - Profil , 22.6.2008 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
9x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
venca1 - Profil | Pá 5.8.2016 11:44:45
1Mara >> Dneska už nepoznáš jestli to je obecňák, nebo kříženec, pokud ho nekuchneš...-) Taky jsem chytal na obecňáky,než nám zrušili jeden kačák, kde jich byly mraky, a prodali to soukromníkovi, který z toho udělal klasický kaprodrom..-((
pohodak - Profil | Pá 5.8.2016 10:47:21
tomas311 >>
S tym mas pravdu co sa tyka tych strkovisk pripadne vydes nad hat a si v inom reviri.
Ono ked sa nad tym tak zamyslis je to totalna sprostost. Prenesiem nastraznu rybku s jednej rieky do druhej ktore v konecnom dosledku sa aj tak zleju do jednej.
Horsie je ked ti nejaka dobra dusa do 3ha rybnika prinesie 10ks malych sumcov ktore su tam ako vo vykrmni a po 3 ci 5 rokoch v danom rybniku robia len skodu. A ked sa nejakemu podari dorast do rozmerov okolo 180cm tak je nedolapitelny ma dostatok potravy a na tvoju nastrazku se...re. Mame s tym skusenost v nasej MO kde z rybnika vymizla biela ryba a pri vylove sa v sieti ocitlo niekolko sumcok okolo 150cm
S tym mas pravdu co sa tyka tych strkovisk pripadne vydes nad hat a si v inom reviri.
Ono ked sa nad tym tak zamyslis je to totalna sprostost. Prenesiem nastraznu rybku s jednej rieky do druhej ktore v konecnom dosledku sa aj tak zleju do jednej.
Horsie je ked ti nejaka dobra dusa do 3ha rybnika prinesie 10ks malych sumcov ktore su tam ako vo vykrmni a po 3 ci 5 rokoch v danom rybniku robia len skodu. A ked sa nejakemu podari dorast do rozmerov okolo 180cm tak je nedolapitelny ma dostatok potravy a na tvoju nastrazku se...re. Mame s tym skusenost v nasej MO kde z rybnika vymizla biela ryba a pri vylove sa v sieti ocitlo niekolko sumcok okolo 150cm
hraji - Profil | Pá 5.8.2016 8:06:24
1Mara >> je to sranda. Navíc, na tom dotazu samotném mi nepřipadá nic až tak závadného. Tedy odhlédneme-li od faktu, že chtěl zbytečně vézt ryby přes celou Moravu.
Je vidět, že to u Šumperka neznal, tam si mohl nachytat nástražních rybek kbelík.
Je vidět, že to u Šumperka neznal, tam si mohl nachytat nástražních rybek kbelík.
tomas311 - Profil | Pá 5.8.2016 7:54:40
U nas zakaz priniest rybku z ineho reviru stale plati. Samozrejme to asi nikto nedodrzuje, lebo je to tazko dokazatelne.
Na reviroch, ktore sice maju odlisne cisla, ale su prepojene mi to pride pekna blbost. Napr. si na jednom revire nachytam rybky, chytam dravce a po chvili chcem ist o 300 m vyssie hore prudom, co uz je iny revir a teoreticky porusim pravidla.
Rovnako bagroviska, ktore su v zaplavovej zone rieky. Rybar tam nemoze priniest ani belicu a potom pride nejaka zaplava a komplet vymeni osadku.
Na reviroch, ktore sice maju odlisne cisla, ale su prepojene mi to pride pekna blbost. Napr. si na jednom revire nachytam rybky, chytam dravce a po chvili chcem ist o 300 m vyssie hore prudom, co uz je iny revir a teoreticky porusim pravidla.
Rovnako bagroviska, ktore su v zaplavovej zone rieky. Rybar tam nemoze priniest ani belicu a potom pride nejaka zaplava a komplet vymeni osadku.
1Mara - Profil | Pá 5.8.2016 7:52:33
hraji >> Vidíš, taky nekoukám, myslel jsem, že reagoval na kolegu Irčana .-)
hraji - Profil | Pá 5.8.2016 7:50:44
Bušák >> reaguješ v roce 2016 na otázku zadanou v roce 2008? A takto ostře? Hmmmm ...., možná ten, kterému je to určeno, ještě chytá ryby.
1Mara - Profil | Pá 5.8.2016 7:42:17
Bušák >> Bohouši klídek, to je jen zase jeden dobrodruh ...........
Třeba nám ty karasy osvětlí, jaký že to druh tam mají, když né stříbrný :-)))
Třeba nám ty karasy osvětlí, jaký že to druh tam mají, když né stříbrný :-)))
kareldj - Profil | Čt 4.8.2016 21:52:38
FRANK71 >> Pokud bude chytat na druh rybky která tam žije nic a právě proto byl kdysi zákaz chytat na nástražní rybky chycené jinde kvůli zavlékání parazitů a nechtěných druhů.
FRANK71 - Profil | Čt 4.8.2016 21:36:28
kareldj >> nebo aby to bylo zajímavější.Na jiném místě stejného revíru a jenom se přesunul. Co pak budeš hodnotit?
FRANK71 - Profil | Čt 4.8.2016 21:30:34
kareldj >> co když si je nachytal předešlí den.Prostě nekontrovatelný.
kareldj - Profil | Čt 4.8.2016 21:27:13
FRANK71 >> Těžko někdo uvěří rybářovi který má 2 150g pruty a na tom 40ku šňůru že na to chytil malou rybku, má jich dalších pár kusů v řízkovnici a je u vody 10 minut
kareldj - Profil | Čt 4.8.2016 21:13:09
Mám pocit že se ještě v době celkem nedávné nesmělo chytat na nástražní rybku chycenou na jiném revíru, to mohl zrušit jen blbec, bohužel.
Milf64 - Profil | Čt 4.8.2016 20:53:57
Když jdu na ryby a chci chytat na živou nastrahu tak si ji chytnu na tom reviru na kterém budu lovit dravce.Už to tak dělam 30 let a když se někde bude hlasovat o zakazu převáženi nastražnich rybek,dám palec nahoru.A šmitec...
Bušák - Profil | Čt 4.8.2016 20:10:26
Mladý rybář - >> ty budeš asi pěknej vůl,tohle snad ani neni možný,vykašli se na rybařinu
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
1:47Fotky ryb pouze na přívlač 107180
StBurza na přívlačové nástrahy 33409
StPoradna: Sumcařina 2572
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











