Čištění starých třpytek

Ahoj, nemáte někdo zkušenost nebo fígl jek vyčistit zoxidované třpytky? Třeba chemickou cestou? Našel jsem pár zapomenutejch rotačkek a je mi líto je vyhodit.
14 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NCottus - Profil | Po 12.5.2008 22:41:52

Sidol stále existuje....možná by při tom leštění mohl ale upadnout nějaký háček(raději dva).

    Nelhierro - Profil | Po 12.5.2008 22:21:31

    Můžu potvrdit názor smradazjzd. 3 zašlé třpytky jsem kdysi vyčistil a po pár vycházkách se projivilo co? Použil bych větu z Černých baranů - zkorodují, no to taky soudruzi, ale hlavně co? Zrezivěj!!!!.

      NPája.z.hrachů - Profil | Po 12.5.2008 19:48:11

      Díky za rady, vím patina je patina, ale tyhle to fakt potřebujou. Nechtěl jsem se s tím piplat, ale asi na to půjdu mechanickou cestou. Chytá se dneska vůbec ještě na devony?

        NStanďour - Profil | Po 12.5.2008 17:13:37

        Kartáček na zuby a jedlá soda. Vím, že se tak čistí mince. Ale myslím, že smradzjzd má recht. Nečistil bych je.

          NŠlapeto - Profil | Po 12.5.2008 16:52:09

          Taky sem našel stary rotačky a funguje na ně SIDOL ( máme ho doma asi 15let tak nevim ,jestli je ještě k sehnání)

            Nsolmann - Profil | Po 12.5.2008 15:22:27

            Zdravím!
            kdyby se chtěl někdo zbavit starých třpytek a dřevěných woblerů měl bych zájem může být i výměna sbírám vše okolo starého rybářství.koukni na profil www.lide.cz/jarohardy.tel 606609937.Díky!!!

              NKnapík - Profil | Po 12.5.2008 15:20:41

              nebo co třeba Cyklostar? ten snad vyčistí všechno, pamatuju si, jak jsme je čistívali s babi hadříkem a nějakým Jarem či sidolem....., ale posledních 20let jsem na ně nějak zanevřel.....a nečistím.-)

                Nkopi - Profil | Po 12.5.2008 15:15:08

                Kup si pastu SILICHROM, stojí to prd a s trochou šmrdlání se zase budou třpytit o 106.

                  NMarillion - Profil | Po 12.5.2008 14:59:28

                  Myslím, že např, tímto by to mnělo jít 100%
                  http://www.ultrasound.cz/

                    Nsmradzjzd - Profil | Po 12.5.2008 10:28:59

                    Já bych je rozhodně nečistil. Kolikrát jsou ty patinovaný daleko lepší než ty nablýskaný.
                    A pak bych měl taky obavy, že po chemickým čištění bude mít větší tendenci korodovat háček a osička.

                      Njojokill - Profil | Ne 11.5.2008 14:18:46

                      je to jednoduche vem hrnek daj do nej kypříci prášek ,lžicku octa zalej horkou vodou a přikrej hrnek hadrem aby vydrzelo teplo a nech pres noc pusobit,ráno budou jak nove

                        Npira - Profil | Ne 11.5.2008 14:15:21

                        Mozna to zkusit kartackem a pastou na zuby

                          Nftipalek - Profil | Ne 11.5.2008 13:49:46

                          nebo se dají koupit roztoky na čištění prstýnků, řetízků atd....možná by to šlo i tím....

                            NMr.Stick - Profil | Ne 11.5.2008 13:48:41

                            Kdysi jsem si ve zlatnictví nechal vyčistit 4 malé plandavky Rousek s legendárním rubínovým očkem po dědovi, stálo to něco kolem 30, -. Dneska už jsou ty třpytky starožitným artiklem.