MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Feeder

Rád bych věděl v čem je lepší feeder než klasický prut.Chodím na ryby od roku 1980 a feeder jsem viděl poprvé v loni.

Autor diskuse: Hynek
Zařazeno do: feeder - náčiní, doplňky, 10.4.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N zubáč Čt 22.4.2004 9:14:50
Hynek: Osobně chytám na feeder pátou sezónu a myslím si o něm, že není lepší než klasický prut je jen jiný, univerzálnější. Umožňuje ti chytat na položenou najemno, mužeš ho použít i na plavanou, dobrý je i s angličákem , při správné délce ho mužeš použít i na přívlač a stále máš pocit relativně jemného náčiní v ruce. Vlastní feedrový systém lovu je skutečně o něčem jiném než klasická položená, protože já s feedrem sekám takové záběry při kterých by se policajt jen nepatrně zaklepal a sounder ani nehlesnul. Pokud jsi ho viděl určitě tě zaujal štíhlý blank připomínající match prut, ale jeho pevnost odpovídá kaprovým udicím nejhrubšího kalibru, mne zaujala možnost chytat běžné ryby najemno a je celkem jedno jestli malé okounky nebo kapry +70 ...
N Noe Ne 18.4.2004 6:54:06
No jsem si myslel, že aspoň lidé co se prezentují na netu mají nebo časem pochopí, že je to tady o česti a rozumu, uf jsem asi stále v oblacích, radši slezu, než psadnu......
Prostě vzít článek je hnus, chápu když někde někdo na ten článek nahodí link a podepíše pod to odkud to pochází tak to je oki.....ale takhle, fuj.....Martin M. by pak mohl, pokud se mu bude chtít, napsat jaká byla reakce majitele stránky.....
N Reel - ® Pá 16.4.2004 14:47:24
Raďošek: Nebylo to proti Vám, myslím, že teď si to vyřídí Martin M. osobně.
N Raďošek - ® Pá 16.4.2004 14:23:53
Reel...Nevím co všechno má nebo nemá povolení a není to můj problém, ale články od Ouředníčků se mi líbily, tak proto. Odkud jsou tedy původně?
N Véna S. - ® Pá 16.4.2004 9:40:30
Také jsem na to včera koukal, že je tam Martinův článek, také tam byly články o feederu od Ouředníčků, jestlipak i oni dali soihlas k uveřejnění svých článků. Dnes jsou někeré stránky na té adrese nepřístupné.
N Martin M. - ® Čt 15.4.2004 19:30:26
Reel> svoleni jsem nedal, dekuji za upozorneni.
N Reel - ® Čt 15.4.2004 14:40:57
Martin M. : Co vy na to - http://sporthobby-pohary.cz/plavana14cz.htm ???
N Reel - ® Čt 15.4.2004 14:40:30
Radďošek: Myslíte, že Martin M. dal souhlas s přepisováním jeho článků na stránce, lteru zde uvádíte?
N Raďošek - ® Út 13.4.2004 16:22:18
a zajímavé počtení je zde
http://sporthobby-pohary.cz/fee_cl_1.htm
N Raďošek - ® Út 13.4.2004 16:20:04
Když jsem loni začal chytat na feeder, uvědomil jsem si, že feeder je moje podoba rybaření. V bobkařině jsem se vůbec nenacházel, ale s jemným vlascem, malými háčky a prutem rovně se břehem je to něco jiného.
A protože feeder na většině vodních plochách obyčejní rybáři spíše neznají, resp. jej u vody neviděli v akci, vzbuzujeme s takyrybařící přítelkyní obdiv a příjemný zájem okolí ;) ... nemluvě o větším množství chycených ryb
N Pepan Po 12.4.2004 19:56:33
Hynek > Byl jsem v neděli na jednom rybníku,. Klasika bobkaři bez šupiny. Já jsem zakrmil. Hodinu bez záběru ale potom začaly přicházet velmi jemné ale časté záběry na žížalku. Chytl jsem 6 Línů a jednu plotku. Já jsem měl nachytáno, ostatní ne a to jen díky feedru
N Hynek Ne 11.4.2004 14:15:00
Petře napiš mi tvoje tel.číslo a já ti zavolám. Rád bych z tebou pokecal o feederu. Vůbec o něm nic nevím. manharti@quick.cz
N mirmen - ® Ne 11.4.2004 10:29:46
Svaky: letos jsem začal na picker ( na feeder vloni). Na chladnější vodě ( ale v menším proudu) picker v jemnosti signalizace vede :-) Záběry jednoznačně důvěřivější a razantnější. Ale feeder medium má určitě širší uplatnění.
N Svaky - ® Ne 11.4.2004 10:15:42
Včera jsem byl s kámošem V_L_Kem a jeho bráchou na rybách. Koupil si špičku od feederu a dal ho na obyčejny prut, jen tak na skoušku jme chtěli vidět jak to funguje. A musím říct, že jme na to docela čuměli. Ryby braly dobře a některé braly dost opatrně, tak že já když jsem měl normalní pruty na těžko s policajtama,tak sem za celý den nevytáhl ani jednu, protože jsem je nesekl. Kámoš s feederovou špicí tahal jednu za druhou. Ta špice zachytí uplně každý záběr. Po tomto lovu jsem začal uvažovat, že si ho pořídím, fakt to stoji zato.
N Petr_S Ne 11.4.2004 8:58:46
Hynku - ještě dodatek - pokud máš problém zajít s někým k vodě, zkus investovat 500,- do kazety o feederu (Feeder - rychlík mezi technikami I) - více na www.vipa-sro.cz. Kazeta trvá cca 90 minut a pochopíš z ní celou techniku včetně postavení prutu, vidliček, krmítek, atd.
N Petr_S Ne 11.4.2004 8:45:04
Hynku, s feederovým prutem a správně zvolenou špičkou můžeš samozřejmě chytat i na plavačku popřípadě i na lehčí přívlač, ale původně je určen na velmi jemnou položenou, tedy na těžko. Jedině tak využiješ signalizace záběru jemnou špičkou - při plavačce přece koukáš na splávek a ne na špičku prutu!!! Doporučuji Ti projít si vše, co je na MRKu o feederu. Znovu opakuji - nejde ani tak o prut, ale o způsob lovu - prut je tomuto způsobu lovu jen maximálně přizpůsoben. Z této Tvojí otázky jsem pochopil, že zatím toho o feederu moc nevíš - doporučuji tedy než půjdeš kupovat prut, aby ses seznámil s tím, o co se jedná. Protože nejsi zaregistrován, nevím, odkud jseš. Ale stálo by opravdu za to se s někým domluvit a jít s ním k vodě, abys to viděl naživo.
N Hynek So 10.4.2004 21:36:05
Jak se chytá na feeder, na splávek nebo na těžko? Dá se z feederem vytáhnout padesátka kapr?
N Palo - ® So 10.4.2004 21:25:31
Nečekej od feedru, že udice nebo montáž udělá všechno za tebe. Při první větší rybě poznáš. Když ti tah začne přecházet z vlasce přez špičku do ruky a dál krásně mrazit v zádech - to je první krok být feedrař. Když tě to chytne, tak už se toho nezbavíš. Vyzkoušej to - stojí to za to.
N Noe So 10.4.2004 20:59:33
určitě light nebo medium, s pěknou parabolickou akcí :o)) neboj, ty pruty vydrží i extrémní zátěž :o))
N Pepan So 10.4.2004 20:27:33
Hynek> Teď mám dokoupenou špičku 3/5 oz a jsem s ní na stojáku velmi spokojený. Ono už ji lehce ohne hmotnost vlasce k vodě a patnácti centimetrová plotička ji ohne o devadesát takže měkčí už nee
N mirmen - ® So 10.4.2004 16:06:35
Medium s možností dokoupit i špičku třebas 0,5 až 3/4 oz. Projdi ARCHIV OTÁZEK- sekci feeder-náčiní, omrkni NÁDOBÍČKO - reference. Nejlíp by bylo, kdyby Tě vzal na ryby někdo z Tvého okolí, kdo už fídr má a trochu to umí. Mohl by sis udělat představu co a jak. Radši kvalitnější prut a průměrný naviják než naopak.Na většinu feederového chytání postačí třebas třicítka cívka, přední brzda. Omrkni taky reference na servisy, některé firmy dodají třebas za půl roku. Není od věci vzít v úvahu i vidličku, která je polohovatelná a umožňuje šetrné uložení prutu při lovu ( šetříš blank, můžeš lépe sekat ve směru osy kmene).V ČLÁNCÍCH je několik přínosných k přečtení, v DOWNLOADU i montáže. Vyplatí se začít s nejjednoduššími.
N Hynek So 10.4.2004 15:19:51
JAk mám postupovat při výběru feederu? rozhodl jsem se, že si ho koupim. Chodím převážně na rybníky.
N Pepan So 10.4.2004 14:02:40
hynek > Já toho moc nenachytám , ale když už tak jedině na feeder. K životu potřebuju dva pruty - feeder a přívlač. No a ono se dá vláčet i s feederem.
S nejtvrdší špičkou hytám na plavanou jako match nebo težší přívlač. S nejměkčí feeder a střední lehká přívlač.
Je to ideální na menší toky.
Jezdím každé léto na jednu podhorskou říčku (od kaprů přes pstruhy) a vyzkouším úplně všechno a dokáži se přizpůsobit každému místu.
Feederu se nic nevyrovná až na mušku (vyměnil jsem mušák za feeder)
Bohužel muškařit jsem musel přestat (moc velké finanční nároky, nedostal sjem se často k vodě ale určitě se k ní vrátím)

A hlavně :
Feeder je stejně uspěšný jako plavaná profíků (relativně) ale naučit se chytat na feeder je daleko jednodušší, netaháš k vodě tolik věcí a vůbec...
N Hynek So 10.4.2004 10:42:09
Něco na tom určitě je, protože včera jsem byl na rybách a na feedera měl soused jednoho kapra za druhym nějaký cejny a já na číhátka ani tˇuk. A to jsem chytal na spařenou housku jako on.
N Milan - ® So 10.4.2004 10:39:35
Hynku běž do toho a nebudeš litovat.Já tomu úplně propat.
N Petr_S So 10.4.2004 9:47:09
Hynek: Nevím, jestli jsi pochopil ten hlavní rozdíl - ten spočívá v tom, že záběr ti nesignalizuje žádné "čihátko" ale přímo špička prutu. Ty jsou u feederových prutů výměnné o různých tvrdostech a tím i různých citlivostech. Když dáš na stojáku jemnou laminátovou špičku, vidíš skutečně každé ochytnání nástrahy. Díky tomu, že tam není čihátko, je celá sestava vypnutá od špičky až po zátěž - špička se nechává trochu přihnutá, abys viděl i zpětné záběry. Když na stojáku skloníš špičku až k hladině, vůbec ti nevadí vítr, což jedalší podstatná výhoda. Je to fakt parádní chytání, úplně stačí jeden prut. Pokud přijdeš s feederem v určitých obdobích na stoják, kde jsou pouze bobkaři, můžeš být jediný, kdo chytne - bobkaři s třicítkama vlascema a policajtama zmítajícíma se ve větru budou jen nechápavě koukat... No - oni už koukají nechápavě, když si sedneš bokem k vodě... Takže mohu jen doporučit. Ten rozdíl, na který se ptáš, je tedy především v technice lovu, prut je pak této technice maximálně přizpůsobený. Pokud jsi někdy zkoušel chytat "na špičku" - třeba s nějakým měkčím laminátovým teleskopem, tak s feederovým prutem tuto techniku dovedeš k dokonalosti. Krabici s policajtama uložíš někam hodně hluboko, to mi věř.
N Přemek - ® So 10.4.2004 9:06:03
mirmen: tu nevyhodu s tim ze je vyrobne z uhliku a je potreba ho skladat a rozkladat bych nezminoval, protoze si myslim ze valna vetsina uz chyta na nejakou kaprovou delicku... teda alespon si to myslim co tady tak procitam prispevky :o))
N Hynek So 10.4.2004 7:24:25
Tedˇmám brouka v hlavě. Jinak dík za odpověďi.
N mirmen - ® So 10.4.2004 6:46:24
Chytám skoro 30 let. Prošly mi rukama desítky prutů, takže určité porovnání mám. Feederové pruty a styl chytání mi vyhovují ze stejných důvodů, které zmínil Noe. Nebaví mne hodiny čekat na záběr.U fídra se rybář pobaví obdobně, jako u plavačky. Chce to ochotu učit se, feederové chytání podle mne vede ( podobně jako např. boloňka) rybáře k většímu přemýšlení nad volbou a přípravou místa,krmení, sestavy udice.
Podstatný rozdíl oproti klasickým prutům je už v konstrukci prutu , která umožňuje citlivou signalizaci záběru, rozložení práce prutu při zdolávání ryby tak, že prut krásně reaguje na pokusy ryby o únik ( dalo by se říct, že zdolává sám, je to sice trochu přehnané, ale skutečně to chce vyzkoušet, půjčit si prut od kamaráda). Navíc se mohou v pohodě používat slabší sestavy ( vlasce 0,16-0,18 do 3 kg hmotnosti a návazce 0,10-0,14 o d 0,9 do 2 kg), takže i díky zjemnění sestavy přibývá záběrů oproti klasice.
S fídrem si na jeden prut zachytám většinou ( odhaduju tak 90%) lépe než při lovu na dva pruty "klasické".
Podíváš-li se do archivu otázek do rubriky FEEDER, zjistíš, že feederový prut lze použít i na jiné techniky lovu ( i když není na speciály). Lze ho využít na UL, twistry, marmyšky, lehkou plavanou.
Má samozřejmě i své "nevýhody".
Jako ostatní uhlíkové pruty je choulostivý na náraz. Blank prutu je třeba chránit před poškozením, převážet prut nejlépe rozložený a pečlivě zabalený, sestavovat pokaždé znova u vody.Není dobré do komory batohu dávat k prutu věci, které během transportu mohou prut poškodit. Nevýhodou je i vyšší pořizovací cena ( jenže kolik peněz kolikrát nacpeme do blbostí, že). A "nevýhodou" je, že je potřeba učit se :-)
N Noe So 10.4.2004 5:21:41
To se musí zkusit, jinak se to špatně popisuje.

No a pokud tedy, tak hlavně se (pokud se to už umí) u lovu feederem rybář nenudí a to je třeba pro mě u rybaření důležité.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | náčiní, doplňky ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniProdukty Chyť a Pusť válcují tuzemské...

Produkty Chyť a Pusť válcují tuzemské a zahraniční vody již 11 let a na co chytáte vy???? Dodáme do 24 hodin, bez poštovného a balného a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.

akce, rybareniChyť a pusť Puffi fluo 150ml

Za 49
Dodáme do 24 hodin.Atraktivní a vyzkoušené klasické Puffi se speciálními posilovači pro rychlejší odezvu pro lov všech kaprovitých ryb. Tradiční a stále mimořádně úspěšná lehká přírodní nástraha na háček pro celoroční rybolov.

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno &#8211; Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...