MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kupujete nástražní rybičky nebo je lovíte?

Mám dva dotazy:
1.Mohou se kupovat nástražní rybičky(hrouzci a plotičky?
2.Když se koupí, musí se při odchodu zapisovat do evidence?

Rybářský řád 2004
1."V revíru, kde je prováděn lov na živou, či mrtvou rybku nelze použít nástražní rybky z jiných revírů, nebo jiných vodních ploch, nebo druhy nakoupené z rybničního hospodářství, pokud nedosahují zákonné délky platné v daném revíru."

2."Počet a hmotnost ulovených ryb, které nemají stanovenu nejmenší délku, nebo ryb ostatních, je oprávněný k lovu povinen zapsat do přehledu o úlovcích nesmazatelným způsobem ještě před odchodem od vody, a to i při jakémkoliv přerušení lovu, anebo při několikeré docházce k vodě během dne s uvedením revíru, ve kterém lovil."
Děkuji za diskusi.
Míra

Autor diskuse: MIRA
Zařazeno do: dravci - nástrahy, návnady, 1.4.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N tazman - ® Út 6.4.2004 7:30:47
Správně by se mněly rybyčky chytat v revíru, je to ale klasický alibizmus, proč je potom prodávají ve všech prodejnách rybářských potřeb i sami rybáři ??,To nemluvím o tom, že na konci sezóny je téměř nemožné rybyčky ve volné vodě chytit.
N rybopet - ® So 3.4.2004 8:37:36
zubač-čo ale v prípade,keď sa živá rybka dá kúpiť?U nás v jednom obchode sú k dostaniu pekné karasy,to ale by mi museli povedať,kde ich zadovážili a len tam ísť môcť chytať,čo sa mi zdá dosť nenáležité.
N zubáč Pá 2.4.2004 8:07:09
V SR je to jednoznačné, platí zákaz přenášení nástražních i jiných ryb z jednoho revíru na druhý, neboli pokud chceš chytat na nástražní rybku musíš ji ulovit v revíru kde na ni chceš chytat...
N Rudy Čt 1.4.2004 20:39:18
U nás v revíru neni stanovená míra plotice ani hrouzka a z tohoto důvodu se mohou použít jako nástražní rybky. Pokud použijete za nástražní rybku rybu, která má na revíru stanovenou nejmenší míru, pak samozřejmě nemůžete použít tuto rybku s menší mírou než je ta stanovená. Koupené rybky se do přehledu o úlovcích nepíší. Píší se pouze ryby ulovené v daném revíru. U nás se zapisuje v názvu - nástražní ryba a v počtu kusů - počet rybek a to vždy po ukončení lovu nástražních ryb do čeřenu. Pokud se lov provádí na plavanou, pak až při odchodu od vody pokud dál pokračuji v lovu ryb stejným způsobem. Samozřejmé je, že přerušení lovu se rovná ukončení lovu a tudíž musím zapsat všechny ostatní ryby před odchodem od vody.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | nástrahy, návnady ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKonvičky Fox Cookware Kettle

Konvičky na vaření vody s unikátní technologií Heat Transfer, která šetří spotřebu plynu a urychluje vaření.

akce, rybareniPelzer Executive 215cm Sleeping Bag 2 in 1

Za 4.499
Kvalitní a prostorný spací pytel určený pro celoroční používání. Díky extrémně teplé odepínací vnitřní vložce je tento spací pytel určen i pro použití v extrémních zimních podmínkách. Díky odepínací vnitří vložce je vhodný i pro teplé letní noci.

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FIORD - rybářské potřeby FIORD - rybářské potřeby

Jsme největší prezentační e-shop firem AWA-S /dříve AWA-SHIMA/, Carplinq, Catling, Drennan, ESP a Carpprovocations. Zde naleznete kompletní...