Jaký prut na "smáčkování?"

Ahoj, chtěl bych poradit. Chci začít se "smáčkováním" ale nevím jaký koupit prut a hlavně jakou gramáž. Prosim poraďte. Dik
Autor diskuse: ROSI_X - Profil , 13.1.2008 dravci - náčiní, doplňky

Npepa-č - Profil | Čt 14.10.2010 15:30:29

mannice >> nenudím, spíš bavím

edit: rada? zbytečná, když ti napíšu jakým prutem smáčkuju já, tam mi věřit nebudeš, stejně jako já nevěřím, že se smáčkama chytáš 30,35, nebo 40m od sebe. :-)

    Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 15:26:58

    pepa-č >> ale noták,já myslel že se dočkám rady a né rejpání..;)
    Nebo to se tak nudíš? :))

      Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 15:17:34

      tomm >> máš pravdu trochu sem se do toho zamotal..Prut kterej mám je do 32g a sem s nim shopnej nahodit dost daleko..A sem s nim spokojenej ale jakmile jde o nástrahu jemnější jako smáček,nebo hodně malá guma tak už to moc neni ono..
      Psal jsem od oka,takže dejme tomu 30-35m,snad už je to pro vás přijatelnější :)..
      Na smáčky bych chtěl něco co jsem řek možná špatně , proutek s B až C akcí a vrhací zátěží 0 - 7g.Nahazovat s timhle prutem budu asi stejně jak psal Piskořík.
      Snad si už rozumíme..

        NWalleye - altered ... - Profil | Čt 14.10.2010 15:12:28

        pepa-č >> smáčkem :-)) .... taky se stále učím :-)))

          Npepa-č - Profil | Čt 14.10.2010 15:06:47

          mannice >> jakou máš zátež, že s tím hodíš 40m?

            Ntomm - Profil | Čt 14.10.2010 15:05:23

            mannice >> Ty znáš někoho kdo chytá efektivně ze břehu s gumami dál než 40m? Tím chci říct, že 40m není na blízko, ale na tu nejbrutálnější dálku:-)
            K tomu ještě aby to byl prut na smáčky, aby na něm byla cejtit 0,7g hlavička - to je slušný mišmaš. Trochu mi přijde, že vlastně sám moc nevíš co chceš.

              Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 14:47:15

              Piskořík >> aha,tak já tak od oka odhaduju do 40m víc nehážu ani..Uplně nejjednoduší by pro mě možná bylo vzít starej mušák třeba 4 aftma s C akcí a nechat ho předělat na vláčák :))

                Nkura11 - Profil | Čt 14.10.2010 14:42:18

                Adnedz >> ROSI_X - >> podla mna na smacky je vhodny akykolvek prut s vlepovanou spickou do 10g, ci to bude TD, mikado, robinson, jaxon, shimano... je uz len na tebe... zvecsa ide o dost podobne pruty ktore sa lisia inym sedlom, ockami, farbou blanku, dlzkou... zbytocne riesit aky prut... osahaj si par chvejiviek a ktory sa ti paci a sedi v ruke tak kup a chytaj... ver ze nejake extra rozdiely medzi tymi prutmi nie su...

                  NPiskořík - Profil | Čt 14.10.2010 14:37:34

                  mannice >> Baj voko do 20-25 metrů...dál s tímhle prutem nehážu. Je to takovej můj příbřežní speciál na gumy...:o)

                    Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 14:34:33

                    Piskořík >> Co to je na blízko? do 40m? A cejtit je tam asi fakt všechno viď..Zkusim něco najít,ale myslim že asi ani nevyráběj něco takovýho.

                      NPiskořík - Profil | Čt 14.10.2010 14:32:31

                      mannice >> Nemám, protože s ním chytám na blízko...na větší dálku by měl ten prut asi problém....:o)

                        Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 14:24:56

                        Piskořík >> taky už sem si říkal,že mi nic jinýho nezbejvá..Možná že by stačil i semiparabolická akce nebo něco mezi B-C..ale opravdu díky za tip ten mi pomoh.Nemáš problémy se sekánim ryb?Cejtit na tom prutě musí bejt snad i prdnutí ne? :)

                          NPiskořík - Profil | Čt 14.10.2010 14:21:59

                          mannice >> Chápu...tak to budeš asi muset zajet na nějakej veletrh a zkoušet, co ti sedne do pařáty...:o)

                            Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 14:17:43

                            Piskořík >> všim sem si ale akcí a ty sou od 10g..Já chytám třeba na 2g hlavičky,nebo i 0.7g hlavičky to na tom prutu přeci neucejtim..Sem asi rozmazlenej,ale chtělo by to něco s parabolickou akcí vrhačku do 10-15g :)

                              NPiskořík - Profil | Čt 14.10.2010 14:08:16

                              mannice >> Jako fakt...větší hadici jsem ve třímetru snad nedržel...:o)

                              Ale jestli sháníš kravskej vocas, tak je to každej prut od Shimana, co má v názvu "Zander"...třeba tenhle....http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-shimano-​speed-master-multi-zander-2-70-3-00m

                                Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 13:59:29

                                Piskořík >> jako fakt ?:) ted tu koukám na tohle je to dost levný teda..http://www.tropicliberec.cz/pruty-vlaceci-3/prut-sh​imano-catana-bx-2-70m-ultra-light-spinning

                                chce si to pořádně osahat určitě --tak si asi udělám výlet do liberce

                                  NPiskořík - Profil | Čt 14.10.2010 13:57:27

                                  BuBu99 >> Kdybych tě s ním šlehnul, tak se kolem tebe omotá jak špageta...:o)

                                    NBuBu99 - Profil | Čt 14.10.2010 13:54:41

                                    Piskořík >> tak s tím nemám zkušenosti ..:-)))

                                      NPiskořík - Profil | Čt 14.10.2010 13:47:57

                                      BuBu99 >> Nejkravštější ohon je Shimano Solstace Zander ve třímetru...:o)