Jaký prut na "smáčkování?"

Ahoj, chtěl bych poradit. Chci začít se "smáčkováním" ale nevím jaký koupit prut a hlavně jakou gramáž. Prosim poraďte. Dik
Autor diskuse: ROSI_X - Profil , 13.1.2008 dravci - náčiní, doplňky

NBuBu99 - Profil | Čt 14.10.2010 13:45:17

mannice >> jestli chceš konskej ohon kup si shimáno speed master 3-12 g já ho mám ve 2,40 a jsem s nim spokojenej

    Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 13:40:23

    Jarda Š. >> Dneska sem byl s nim poprvý u vody,poved se jeden candát 65 a jeden okoun cca 20..Přišlo mi to takový moc tvrdý,ani tu rybu člověk necejtí tak jak by podle mě měl..Hnedka ho taky udávám na prodej,vim že ho nevyužiju..Hledám tu v diskuzích nějaké odkazy,ale většina z nich už nejsou aktuální a neexistují.. Byl bych rád kdyby někdo poradil

      NJarda Š. - Profil | Čt 14.10.2010 13:36:56

      mannice >> To jsme na tom stejně. Tactixe 2-12 mám také, je dobrý na miniwoblery a rotačky, ale také mi přijde, že na smáčky a twistříky to není ono.

        Nmannice - Profil | Čt 14.10.2010 13:31:10

        Potřeboval bych se zeptat,schánim prut na smáčky chvějivka mi nevyhovuje a potém sem koupil berklej tactix 2-12 kterej snad ani neni na smáčky a malý twistry..Nevíte někdo jestli se ještě někde prodávají proutky stejné akce které měl v instruktážním videu z edice Chytej.cz -chytáme přívlačí pan Rozsypal?Někdo tomu říká "koňský ohon" Nemůžu nic v okolí sehnat a přes net jsem zatim taky na nic nenarazil. Díky za pomoc

          Nskwor - Profil | Po 1.3.2010 20:21:39

          Ledňáček (Iceman) >> Ty to říkáš, jako kdyby okounům vadilo lanko :-) Pokud nelapu na UL, tak bez něj poslední dobou nechytám de fakto nikdy.

            NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 1.3.2010 20:16:14

            skwor >> a když jdeš na okouny a žerou ti to štiky? :-)

              Nskwor - Profil | Po 1.3.2010 20:11:23

              žek >> Když jdu na štiky, tak nikdy bez lanka.

                NRytíř - Profil | Po 1.3.2010 18:47:43

                žek >> a proč ne lanko,na smaka na štiku?

                  Nžek - Profil | Po 1.3.2010 18:39:00

                  Chci se zeptat, jak lovíte na smáčky štiky? Předpokládám , že tam nemáte lanko.

                    Nskwor - Profil | Po 1.3.2010 14:43:14

                    eXecutor >> 3m je naopak daleko univerzálnější než 180cm dírkáč :-)

                      NZajda - Profil | Po 1.3.2010 14:25:05

                      eXecutor >> OK...:-)

                        NLauri - Profil | Po 1.3.2010 14:10:18

                        Na smáčky do deseti centimetrů a cca hlavičky do sedmi gramů bych doporučil Shimano Speed master 270 do 12-ti gramů. Je to dobrý prut na na lehké smáčkování, a chytání tak do patnácti metrů od břehu.

                          NeXecutor - Profil | Po 1.3.2010 14:05:12

                          Zajda >> jenom zda, blby uhol fotenia a zly tien ocka :-)) je to naprosto v poriadku

                            NZajda - Profil | Po 1.3.2010 13:58:44

                            eXecutor >> Nemá ten prut na té spodní fotce křivě vyvázané druhé očko od spodu? Nebo se mi to na fotce jenom zdá?

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 1.3.2010 13:32:24

                              eXecutor >> :-))) ja dá, jde to dobře :-))

                                NeXecutor - Profil | Po 1.3.2010 13:31:12

                                Ledňáček (Iceman) >> jasne kazdy ma svoje , ja mam na stojeak a velke vody 210 az 240 to mi staci .. velky prut je tazou pre ruku ako som spominal a je to namna velke , taky maly prut v pralese pri vode rychlo zlozis ako nic a ides dalej , zas take 3m to uz je ina kava ... to uz je moooc to skor na kapre a nie na privlac preboha :D ale jasne chapem da sa to aj tak , ..

                                  NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 1.3.2010 13:26:11

                                  eXecutor >> to zase ano, určitě se s tím dá hodit dále. Mě by to nesedělo, protože se mě líp s nástrahou pracuje na delším prutě.
                                  Ale je fakt, že každému vyhovuje něco jiného, já na stoják a velké vody mám pruty nad 280 cm.

                                    NeXecutor - Profil | Po 1.3.2010 13:23:29

                                    Ledňáček (Iceman) >> neide oto kto ho posle dalej ale niekto hovori ze s takym prutmo nenahodis daleko napr. cca takych 20m pohode sa to da ... a mozno aj viac ..

                                      NLedňáček (Iceman) - Profil | Po 1.3.2010 13:21:04

                                      eXecutor >> někdy bych si to s tebou zkusil, ty s 180cm prutem a já s 300 cm prutem, kdo pošle smáčka na 2g hlavičce dál.

                                        NeXecutor - Profil | Po 1.3.2010 13:12:05

                                        Venca888 >> ked mas dobru jg hlavu , tenky vlasec , tak aj 180cm prut zahodi riadne daleko :-)) mama skusenost ..je to somarina co hovoria ludia , kratky prut kratke nahody , uplna sprostost :-)) chce to len plnu cievku na navijaku a tenkeho vlasca a bude to letiet ako dive :-))