Zavěšujete krmítka do trubiček proti zamotání ?

U napnuté průběžné montáže jsem doma zkoušel dělat záběry ,ale k ohnutí špičky prutu dochází daleko dřív než se vlasec vůbec z trubičky zacne vysunovat. Ryba docela dlouho tahá, různě ohýbá trubičku přes karabinku,gum.kroužek, někdy natočí krmítko apod. než se trubička zabrzdí a začne se vysouvat vlasec a v té době už byl myslím sekatelný záběr. Průběžná sestava se teda moc průběžně nechovala. Zkoušeno u vlasce 0,12 a u hrubší feeder gumy je to ještě mnohem horší.
Nekladou tyto zahnuté trubičky s feed.krmítkem rybě zbytečný odpor ? Používáte je? Nebo něco dělám špatně a ve vodě je to jinak ? Díky.
Autor diskuse: pejtl - , 16.2.2004 feeder - techniky lovu

NMrakoš - Profil | Út 17.7.2012 11:19:17

Párkrát jsem trubičku zkusil, ale mě se to do ní zamotává. Bez ní je to v pohodě.

    Ntym - Profil | Út 17.7.2012 7:22:24

    Vždycky se snažím dělat sestavu co nejjednodušší a trubička mi vadí hlavně v rychle ji tekoucí vodě, protože je to další věc, která klade proudu odpor. Trubičky nepoužívám ani na stojáku. Jinak mluvit o průběžce ve spojení s feederem je tak trochu mimo, když se chytá s napnutým vlascem. Tato sestava u feederu funguje jinak než když se chytá klasicky s povoleným vlascem a mezi očky prutu je policajt. To je skutečná průběžka. Pokud se použije opravdu velká zátěž, vlasec jí skutečně probíhá a když ryba zatáhne policajt se pohne. U feederu a lovu s napnutým vlascem to takto nefunguje a tato sestava se v mnoha ohledech chová jako pevná. Tím, že se chytá s napnutým vlascem se mnoho změní. Podle mého názoru je jakákoli trubička na vlasci naprosto zbytečná.

      NJJanekk - Profil | Po 16.7.2012 23:20:50

      Mě se průběžná montáž motala jednou jedinkrát, a to když jsem použil trubičku proti zamotání. Takže jí nepoužívám. Doteď jsem nepochopil, k čemu by to mělo být dobré. Napadá mě jedině že když budou na dně větší šutry, tak se to o tu trubičku opře a krmítko třeba nepropadne mezi kameny... Ale to je tak jediný, co mě napadá za užitek z trubičky.
      Při plynulém hodu přes hlavu se průběžka nemotá, aspoň podle mých zkušeností.

        NFidisak - Profil | Po 16.7.2012 22:55:04

        pejtl - >> Bez trubičky. Montáž beru od >špičky---- >krmítko--gumová >zarážka--obratlík s >karabinou-- hotovej fluo. návazec, který můžu rychle měnit podle toho jak je ryba zaseklá, když hluboko, tak dám kratší, když jsou nesekatelný záběry tak prodlužuji.

          NRuSaKsRo - Profil | Po 16.7.2012 22:52:23

          paia >> tu izolačku bych nedoporučoval, taky jsem jí používal, na menší kapříky tak do 45cm to stačí ale větší mi to pokaždé přervali.

            NCygnusX1 - Profil | Po 16.7.2012 22:44:52

            Zásadně s trubičkó.

              NKrl - Profil | Pá 11.7.2008 12:16:39

              Chytám bez trubičky a nemám s tím problémy,Občas se to zamotá,ale ne často.Chytám ale na krátké vzdámenosti/ do 20m/ s poměrně dlouhým forpasem, cca 50 cm.

                NJarin - Profil | Pá 11.7.2008 11:38:39

                pejtl / zasdne bez trubicky a odporucam pozriet tu na MRKu montaze = par rokpv uz pouzivam len tzv. tuhu priebeznu od MM nema chybu ci na stojaku alebo rieke.

                  Npaia - Profil | Pá 11.7.2008 11:05:15

                  ja pouzivam klasicky maly kaprarsky krmitka s trubickou uplne bez obratliku, hacek (vel. 6-8) privazuju rovnou na kmen (0.18), zarazku na krmitko udelam za pomoci cerne textilni izolacky, navazce spise kratsi, tak do tech 20 cm a bez problemu chytam. je to teda moje sestava na stojaky, na rece jsem s feedrem jeste nebyl. na reku mam pripravenou (koupenou) zahnutou trubicku s karabinkou, na kterou se pridela krmitko, trubickou je protazena feedrova guma a na jejim konci je obratlik, na kterej pridelam navazec s hackem. co se tyce paternosteru, tak zatim jsem neprisel na zpusob, jak ho nahodit, aniz by se mi nezamotal, ale budu to trenovat... jinak spodem s feedrem taky nenahazuju, nejde ani tak o zamotavani, jako spis o mekkou spicku, kterou bych u Shimana nerad zlomil.

                    Nkubah - Profil | Pá 11.7.2008 10:36:12

                    Já na průběžnou montáž chytám s těmi zahnutými trubičkami od Carp Systemu, bez nich se to motá

                      NKnapík - Profil | Pá 11.7.2008 7:43:35

                      MM: to mě udivuje, že se ti průběžka motá při náhozu spodem, já házím skoro jen spodem a motání pozoruji pouze v tažné vodě s návazcem z pletenky a bílákama na háčku, trubičky nepoužívám,,,,

                        NMikyrybář - Profil | Pá 11.7.2008 3:52:42

                        Lubo, Pavel - závěsky na trubičce si vždy doma zakápnu vteřiňákem, mám je připravené dopředu a už nehrozí že by mi korálek cestoval

                          NOkoun Michal - Profil | Čt 10.7.2008 22:13:28

                          Ja na stojácích používám tu klasickou spirálu-prubežnou (jak píše Hrouzek) a háček pro jistotu zamáčknu do krmení - pohodička! Ale stále řeším problém na řekách...ale zkušení chlapi -jak jsem koukal-s trubičkou vůbec nechytají...

                            NHrouzek - Profil | Út 17.2.2004 15:40:22

                            Many-až je někdy v obchodě uvidim,tak je ozkouším...

                              NMany - Profil | Út 17.2.2004 11:54:42

                              Hrouzek-ty krmítka o kterých jsi psal/excentrické s trubičkou/ se již skutečně vyrábí.

                                Njeníček - Profil | Út 17.2.2004 8:11:42

                                Hrouzek: občas sem byl zoufalej z motání i s trubičkou - pak sem krmítko, co bylo na karabince na trubičce, přetáhnul gumičkou a přitisknul tak k tý trubičce. motání ještě trochu ubylo a vzniklo tak vlastně něco podobnýho, jako to kaprařský krmítko...

                                  Nzubáč | Út 17.2.2004 7:18:29

                                  Pokud náhodou nepoužívám paternoster používám trubičky - nejčastěji zalomené, pozor, aby nebyly moc zalomené, potom se zvětší odpor, ale někdy i rovné. Při toše cviku se nemotá, nebo jen minimálně v závislosti na délce návazce ... stačí před dopadem trošku přibrzdit. Občas použiji i pruběžnou sestavu bez trubičky, ale to jen tehdy, když chytám s krátkým návazcem (do 40 cm) anebo když jsem líný předělávat sestavu z lovu na angličák, krmítko zavěsím na karabinku s obrtlíkem, na které byl angličák, dám dolu broky a montáž je na světě, jednoduchá a funkční...

                                    NŠlehy | Po 16.2.2004 21:01:13

                                    Používám tyto trubičky dlouhé tak 8cm.Jsou spešl na feeder od firmy Trabucco.

                                      NMarin - Profil | Po 16.2.2004 20:27:46

                                      boyscout: zkoušel jsem bdělost :-)

                                        Npejtl | Po 16.2.2004 19:58:47

                                        Děkuji všem za vaše rady.U normální zátěže a u krmítka bez "ramínka" je to vpořádku. horší je to u f.krmítka s ramínkem (nejpoužívanějšího v souvislostech). Ramínko funguje jako páka a u lehčího vyprázdněného krmítka 20g s ním trubička dost točila než z ní začačal vyjíždět vlasec.

                                        1.Koupil jsem si jiné trubičky s větší dírou.
                                        2.Odebral jsem jeden obratlík s karabinkou. Byli
                                        orig.dva jeden na trubičce a jeden na krmítku
                                        a taky to chvíli trvalo než se natáhli při záběru
                                        3. Přidal na zátěži.
                                        Je to lepší ale asi budu používat jiný typ krmítka, nebo bez trubiček.
                                        Díky všem.