MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Prut na plavanou

Vím, že se to tu už probíralo mnohokráte, ale stejně po přečtení minulých otázek nemám moc jasno. Chytám hlavně na Berounce 2 a chtěl bych se zeptat zda na plavanou bude lepší match prut, bolonka ci nejaky teleskop typu Zebco Topic 400cm, 7-25g. Jedná se mi o lov v silně proudící vodě pod jezem, respektive v tišinách v této části řeky, ale i v klidnější mírně tažné vodě nad jezem (méně často - tady spíše feeder). Zatím přemýšlím o 4 - 5 m teleskopu (ci bolonce), ale nejsem si jist zda je to dobře. Cílová ryba je spíše menší než větší :-)Předem díky za všechny podněty a rady pro nezkušeného začátečníka.

Autor diskuse: Jakub ®
Zařazeno do: plavaná - náčiní, doplňky, 28.11.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Jakub - ® St 3.12.2003 8:32:03
díky vám všem za názory a rady. Ještě jsem, na radu Mirmena napsal do plavané, ale myslím si, že ta 6m boloňka by mi mohla na břehu slušet :-) Stejně pak přijdou další pruty, takže i na nějaky ten match dojde.
N mirmen - ® St 3.12.2003 7:12:55
mám bolo 5 m,příští rok půjdu do 7m ( tu ale spíš na pomaleji tekoucí vodu s dostatečným prostorem kolem sebe).
Požádej v POKECECH v PLAVANÉ o vyjádření plavačkáře. V poslední době ta rubrika moc nežije, alespoň co se týče praktických poznatků pro většinu rybářů chytajících na plavanou jen občas.
N siro St 3.12.2003 7:00:11
Orion:Pokaždé navazuji i bolo.
Dříve jsem táké nechával na prutu krmelec se šrotem a žížaly na háčku:o))))
N Orion Ne 30.11.2003 20:26:34
Jednoznačně bolonka 6m je na řeku řeku super,hodí se ti i na stoják bez problémů.Oproti Match prutu budeš mít výhodu v přepravě nebudeš muset pořád u vody navazovat.Bolonku máš pěkně navázanou z domova ,příjdeš k vodě a chytáš.
N siro Pá 28.11.2003 19:38:29
Jakub:mám 7m bolo i Catanu 420FA.Začínat s plavanou pořídil bych si nejprve matchku(i když jsem to udělal obráceně).Jak píše doskok je to přeci jen universál.Jestli tě to chytne tak si stejně pořídíš i bolo.Bolonka na stoják je na prd.
Jestli se ale specialisuješ jen na řeku a na stoják nejdeš jdi klidně do bolonky.Rozhodně však 6m a víc.
N doskok Pá 28.11.2003 10:08:00
Já bych Ti doporučil match Shimano Catana 420FA, třídilný, měl jsem ho půjčený, nemá chybu, poměr cena/výkon je ještě lepší než whisky Kentucky Jack. Myslím si, že i díky tomu, že fakticky začínáš, je matchka universálnějšího použití a snadnějšího zacházení. Pak už jako další prut tu boloňku - někdy.
N RoKro Pá 28.11.2003 8:21:16
Chytámna Berounce 3, letos jsem si pořídil 6m boloňku a spokojenost. Neboj se té délky, 4m je málo, pokud teda nebudeš mít sadu prutů v různých délkách.
N Lubo Pá 28.11.2003 7:26:44
Já si dle těchto kriterií na plavanou pořídil bolonku 5 m a jsem velmi spokojen. Jednu dobu jsem možná i litoval, že jsem nekoupil bolonku 7 m, ale pak jsem na naších řekách objevil krásná zákoutí se zarostlými břehy a tam by se pod stromy ta bolonka 7 m nevešla. A dá se klidně použít i na rybník. Než jsem si pořídil match, chytal jsem tak tři roky bez problémů.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | náčiní, doplňky ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPreston Supera Pellet wetter

Za 537
SUPERA PELLET WETTER je pomůcka, která Vám pomůže snadno připravit peletky do krmítka. Pomocí uzavíratelné síťky a nádoby Eva bowl si připravíte peletky bez složitého slévání vody z obyčejných misek.

akce, rybareniShimano 30%

Akce na produkty Shimano 30%

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...