- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčkaři?!
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NOtto - Profil | Pá 14.11.2003 10:42:16
NDandy - Profil | Čt 13.11.2003 22:12:32
NK&R - Profil | St 12.11.2003 13:17:04
NOtto - Profil | St 12.11.2003 12:46:49
NOtto - Profil | St 12.11.2003 12:43:07
NAlan | St 12.11.2003 10:13:25
NTomL | St 12.11.2003 8:18:51
NK&R - Profil | Út 11.11.2003 16:27:16
Candátové speciály dělá taky např holandská firma Rozemeijer ale mám zkušenosti jen z doslechu (prý to jsou slušné pruty)
NK&R - Profil | Út 11.11.2003 15:57:13
Je třeba pohlédnout pravdě do očí: Jaxon je běžné čínské zboží (o kvalitě zpracování a použitých materiálech netřeba mluvit ale zřejmě odpovídají ceně). Osobně nevidím výhody těchto prutů při chytání našich běžně lovených dravců. na trhu přívlačových prutů je dnes dost zboží aby si každý našel prut který vyhovuje jeho způsobu lovu, cílové rybě a používaným nástrahám v cenové relaci od málo po hodně. Napsat že Shimano je výrobce kol je hezké ale proč jedním dechem nedodat že Jaxon je čínský no-name brand vyrobený dle polských specifikací ???
Koneckonců ani sebedokonalejší náčiní není zárukou úlovku a i se šmejdem je možno dosáhnout úspěchů pokud je člověk na pravém místě v pravý čas a má navíc potřebnou kliku.
Njidos - Profil | Pá 7.11.2003 19:25:40
NAlan | Pá 7.11.2003 15:58:49
NOtto - Profil | Út 4.11.2003 9:45:08
Ze MRK hodne lidi pouze "monitoruje" ale jiz sem nic nepisou je fakt, o kterem vim.
NJiriH - Profil | Út 4.11.2003 1:02:41
A k těm Polákům - vyjádření jednoho našeho účastníka - háčky bez protihrotů, pstruzi skákali, Poláci strčili prut do vody a jim díky jemné špici nejen neskákali, ale ani nepadali. Našim i při stejném způsobu zdolávání ano - zkrátka klasické přívlačáky to nezvladly.
Ostatní: Díky, ale co s tím? Třeba by si s tím věděl rady RomanC!? Romane, poraď.
NOtto - Profil | Po 3.11.2003 11:02:06
NOtto - Profil | Po 3.11.2003 10:39:59
NOtto - Profil | Po 3.11.2003 10:34:58
NOtto - Profil | Po 3.11.2003 10:29:08
Naprosto si ale stojím za násleující větou: žádný prut Jaxon se nevyrovná modelům, které si vyhlédl jidos. Já mu je "necpu" - on si je vytipoval sám (a celkem dobře) a já shodou okolností na několik z nich taky chytám. Myslím, že někdo, kdo je ochoten dát 6000 za Antarese od výrobce kol, by o Jaxonu uvažovat neměl. byla by to škoda. A nejdražší pruty Jaxon zas tak levné nejsou.
NDandy - Profil | Ne 2.11.2003 18:20:00
K Jaxonu - Koupil jsem před cca 3 roky u Jirky H. Jaxon Selectin 2000 270cm/2-15g(?). Oproti jiným Jaxonům byl drahý, stál cca 3000 Kč. Jirka mě varoval, že se tento typ láme cca v jedné třetině délky horního dílu. Přesto jsem si ho vzal a až do letoška jsem s ním k plné spokojenosti chytal. Letos jsem ho v jedné třetině horního dílu opravdu zlomil a to při podebírání vypaseného tlouště cca 35cm. Přesto, že se prut zlomil tam, kde mi Jirka říkal, musím přiznat svoji "aktivní" spoluúčast. Zdánlivě unavená ryba v proudu, prut příliš zvedlý, mimo kontrolu očí.... a tak ke zlomení prutu stačil malý tloušťův výpad. Myslím, že i většina ostatních zlomených Jaxonů měla podobný osud. Jsou to velni jenmé proutky a je třeba to mít v každém okamžiku na paměti.
Na Jaxon jsem nezanevřel a počítám s tím, že když mi ho neopraví (servis je problém!), tak si pořídím Jaxona nového.
Njidos - Profil | Pá 31.10.2003 20:55:37
Nbrach - Profil | Pá 31.10.2003 9:26:12
NReel - Profil | Pá 31.10.2003 8:58:02
NJiriH - Profil | Čt 30.10.2003 22:39:04
NJiriH - Profil | Čt 30.10.2003 22:32:32
Já jich prodal okolo tisícovky, z mého okolí je mají všichni a děláme s nimi celkem nepředstavitelné věci. Dovolím si dnes tedy tvrdit, že pruty s chvějivkou zlomím buď: 1) při prvním lovu, kdy se ukáže vada prutu, tedy klepnutý či podbroušený blank, 2) když s ním mlátím jak s kaprákem do vázky, 3) když s ním zvednu z vody moc velkou rybu, 4) když ho použiji na jiný způsob rybolovu (např. krmítko...), 5)přetížím ho mnohem těžší nástrahou a přitom nahodím ne táhle, ale švihem, 6) pokud použiji pletenku, musím počítat s tím, že tyto pruty jsou stavěny na jemný lov a tedy na vlasec tak do 0,20 a tedy při pletence je nebezpečí na nadměrné zatížení prutu a zkrácení doby životnosti, tedy unavy materiálu, 7) když s ním při dopravě zacházím jako s laminátem. Neberu v úvahu pročesání větví, přivření do dveří... Při respektování výše uvedených bodů jsme na rybě žádný prut nezlomili. A vytáhl se např. na Phantoma 300/25gr sumec přes 140cm, já na Odeona 290/9gr sedmdesátky parmy, osmdesátky štiky a i candáty a bolena přes sedmdesát a to velice razantně a další a další. Určitě uznáš, že mám s těmito pruty a vlastně i s dalšími značkami přeci jen více praktických zkušeností než leckterý zdejší přispěvatel. Jo to dáno tím, že mám výhodu v tom, že jako krámskýmu mi projde v praxi mnoho prutů různých značek rukama, kdežto většině se toto nemůže poštěstit a soudí jen z toho, co mají oni či jejich kamarádi. To je zkrátka realita. A teď navíc přichází konkurenční Mikado a opět bude mít své příznivce a odpůrce. Tak, jako každá značka od všeho.
Njidos - Profil | Čt 30.10.2003 18:16:15
JiriH - čím je to, že 60 procent mých vláčkařských kamarádů zlomila Jaxona? (většinou při náhozu, zdolávání, zásek). Myslím si, že pruty od Jaxonu nejsou špatné, ale ani dobré.. Naopak nástrahy, které dovážíte do ČR, relax bych hodnotil jako nejlepší (daleko,lepší nez berkley, mister twister uzw.) akorát ty jaxony se mi moc nezdají.. za málo peněz málo muziky... Pouze můj osobní názor a několika mých kamarádů.
NBigSteak - Profil | Čt 30.10.2003 17:26:59
NJiriH - Profil | St 29.10.2003 22:44:32
Njidos - Profil | St 29.10.2003 18:15:58
NOtto - Profil | St 29.10.2003 16:50:41
Nicméně - osobně bych si ze Tvého užšího výběru zvolil Antarese, ale především kvůli jeho luxusnímu designu. O tolik lepší než SSGS zas není.
NSergo Aš | So 25.10.2003 20:13:32
NRadek | Pá 24.10.2003 20:43:08
Njidos - Profil | Pá 24.10.2003 18:29:32
NRadynek | Pá 24.10.2003 12:15:26
NAlan | Pá 24.10.2003 11:38:34
NRadek | Čt 23.10.2003 18:54:20
Nmirmen - Profil | Čt 23.10.2003 18:32:22
zkus tedy využít možnosti vyhledávání na MRKu.
Zadej slovo: Berkley, objeví se Ti, kde všude se o téhle firmě mluvilo( otázky, pokec ..). Prokoušeš se tím, ale pak se budeš moci obrátit na toho, kdo s tím chytá, jak ten prut po jedné dvou sezonách vidí.
Njidos - Profil | Čt 23.10.2003 18:21:19
NRadek | Čt 23.10.2003 8:28:09
Kde to žije - dravci
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
7:44NBurza na přívlačové nástrahy 33417
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












