patentky

Jak poznam lokalitu s vědším množstvím patentek?Jak daleko od břehu je mam chytat?Autor diskuse: vratislav.k - Profil , 17.9.2003 plavaná - nástrahy, návnady

0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NMartin M. - Profil | Pá 19.9.2003 20:07:57

treba na NM jich je plno u brehu zespodu na kamenech v rasach - asi jinej druh?
Nejvetsi, co jsem videl, jsem vytahl posledne v Jestrabicich priplesklou na mem 100g olovu (!) - skoro jako sirka.

NOrion | St 17.9.2003 22:12:35

S patenkama je to obtížné jejich výskyt je závislý na povětrnostních podmínkách ,klimatu a období.Zaručené místo není 100% po celý rok ,tam kdejsou v hojném počtu na jaře nemusejí být v létě kde nejsou v létě mohou být na podzim atd.Většinou se vyskytují tam kde je organicky znečištěná voda,poznáš to podle zápachu septiky atd.Odkalovací nádrže čističek jsou zajímavým zdrojem ,ale horko těžko tě tam někdo pustí aby riskoval že se tam utopíš.Toliko o malých patenkách.Velké lovné jsou kapitolou samostatnou je třeba prozkomat mělké rybníky,dají se nalovit na chovných a starých nádržích kde se dříve vypouštěl organický odpad.Je třeba si nájít několik lokalit a pravidelně v nich sledovat výskyt.samotné lovení se neobejde bez nářadí lovná síta ,prsačky atd. a pak je musíš zbavit nečistot.Je toho hodně ,je to dřina a nic pro slabé žaludky.pokud má někdo dobré lokality tak si je tají aby mu na ně nevlítli šílenci ,kteří lokalitu splundrují .sám jsem měl lokalitu kde jsme ve dvoko dělali za hodinu 30l a dnes je tam houby velký tlak akvaristů ,kteří si stoho udělali výnosný obchod stačilo to prozradit jednomu a vše je v háji.Přeji hodně úspěchů.

Nsiro | St 17.9.2003 17:31:46

Vratislav:Usazovací kalové nádrže pod čističkama(téměř tutovka).
Přeji příjemné zbírání:o)

NG. Moolis - Profil | St 17.9.2003 9:34:52

vratislav: nánosy bahna, pokud jde o řeku, tak vzdálenost nehraje roli, jsou třeba v sedimentech těsně při břehu. Musíš vyzkoušet konkrétní lokalitu. Asi tězko budu radit konkrétně.